Trump ile Görüşmesini Gülerek Anlatan Erdoğan Tepkilerin Odağında

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Cumhurbaşkanı Erdoğan İdlib saldırısı sonrası bugün ilk kameraların karşısına geçti. Erdoğan şehit sayısının 36'ya yükseldiğini açıkladı. Erdoğan'ın ABD Başkanı Trump ile aralarında geçen bir konuşmayı gülerek anlatmasına sosyal medyadan tepki geldi.

27 Şubat akşamı İdlib'te bulunan TSK birliğine düzenlenen hava harekatında 33 asker şehit oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, saldırının ardından 24 saatten fazla zaman geçmesine rağmen bir açıklama yapmayıp sessizliğini korumasına eleştiriler geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırının ardından bugün ilk kez kameraların karşısına geçti. Şehit sayısının 36'ya yükseldiği bilgisini veren Erdoğan, "Suriye halkı 'tamam bu iş bitti' demeden bizim oradan çıkma niyetimiz yok" dedi.
Erdoğan konuşması sırasında ABD Başkanı Trump ile aralarında geçen bir konuşmayı da aktardı:
"Dün Sayın Putin'e de söyledim, sizin orada ne işiniz var? Bizim önümüzden çekilin, bizi rejimle baş başa bırakın. Rusya'nın Suriye'de menfaatleri nedir inanın bunu çözebilmiş değiliz. Trum diyor ki 'Burada Putin'in ne isteği var?' Ben de 'Kamışlı'da bir petrol olayı var bunların' dedim. 'Orada petrol var mı' dedi. 'Orada petrol var' dedim. 'Ama Deyrezor kadar yok' dedim."
Erdoğan'ın bu konuşmayı yaparken gülmesi dikkat çekti

Ayrıca o sırada salonda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve bazı AKP milletvekilleri de Erdoğan'ın anlattıklarına güldü

Erdoğan'a ve AKP'lilere sosyal medyadan yoğun eleştiri var...

Erdoğan'a ve AKP'lilere sosyal medyadan yoğun eleştiri var...

Resim videolar gözükmüyor onediodan bakabilirsiniz

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Aynı konuyu neden 2 kere açıyorsun Siyaset bölümüne açtın ya zaten ?

Al direk full halinden izlesin isteyen. Hiç ileri sarmadan senin yapmaya çalıştığın algı şeklindemi konuşma görsün herkes.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Ben nerede açmışım bu konuyu ?!

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Çekememezlik tepkileri. İnsanları Çumhurbaşkanı'nın sözlerinden uzak tutmak için çarpıtma girişimleri.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Cumhurbaşkanı neye gülmüş? Başka ne anlatmış? Tepkiler asıl neye?
Videonun tamamını izle, sonra konuş.
2000 den fazla Suriye askeri ve 300 civarı da Suriye Tank'ı ve hava savunma sistemleri vurulmuş. KK nın ve yandaşlarının asıl karın ağrısı da bu gerçek.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Cumhurbaşkanı neye gülmüş? Başka ne anlatmış? Tepkiler asıl neye?
Videonun tamamını izle, sonra konuş.
2000 den fazla Suriye askeri ve 300 civarı da Suriye Tank'ı ve hava savunma sistemleri vurulmuş. KK nın ve yandaşlarının asıl karın ağrısı da bu gerçek.
tamam nasıl vurdun nerden biliyorsun anlatsana ?

uçağı geçtim uçurtma uçuramıyorsun

kılıçdaroğlu neyi çekemeyecek ?

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Televizyon kanallarında gösteriyor vurulma anlarını sabahtan beri. İHA ve SİHA'larla ve Obüsler le vuruldular.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Biz uçururuz. Biraz da haber izle, boş yapacağına.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üstelik gidip hava savunma sistemlerini vurduk. hani uçaklarımızı vuracaklardı onlarla.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Biz uçururuz. Biraz da haber izle, boş yapacağına.
madem uçurursun idlibe saldırmadan önce uçursaydın 36 kişi ölmezdi madem uçura biliyorsun niye daha önce uçurmadında şehit olmalarını bekledin onca askerin ?

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
iha nasıl uçurdun ? hava sahası sana kapalı.
Adamı böyle zorla güldürüyorsunuz.
Dünya savaş tarihine geçtik. Sürü halinde saldırdı yerli ve milli SİHA'lar.
Ayrıca Erdoğan Trump'a kapak yapmış, öyle bir laf sokmuş ki ucu bizimkilere kadar deymiş, canları fena yanmış.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
madem uçurursun idlibe saldırmadan önce uçursaydın 36 kişi ölmezdi madem uçura biliyorsun niye daha önce uçurmadında şehit olmalarını bekledin onca askerin ?
Şu an Haberler yayına başladı. izle ve gör. Yorumları da dinlersin. Biraz aydınlanmış olursun.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Adamı böyle zorla güldürüyorsunuz.
Dünya savaş tarihine geçtik. Sürü halinde saldırdı yerli ve milli SİHA'lar.
Ayrıca Erdoğan Trump'a kapak yapmış, öyle bir laf sokmuş ki ucu bizimkilere kadar deymiş, canları fena yanmış.
trumpta bize kapak yaptı kardeş

hatta en son kapak yaptığında dolar 3 liradan 8 liraya kadar çıktı

dünya savaş tarihine falanda geçmedin, hadi geçtin uçurma gücün var, askerlerimiz şehit olmadan uçursaydın şehit olmazlardı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu an Haberler yayına başladı. izle ve gör. Yorumları da dinlersin. Biraz aydınlanmış olursun.
hangi haberi açalım ?

operasyon diye savşa oyunu görüntüsü verenmi ?

yoksa darbe şifresi diye gta san andreas şifresi paylaşanlarımı ?

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
TV'de yayınlanan görüntüler biliyorsunuz ki halkı rahatlatmak için devlet tarafından yaptırılıyor , burada herkes umuyorum ki yetişkin birşeyleri anlamanız gerekiyor , bu iş böyle yürümez .. yok biz 1500tane vurmuşuz ama bizde kayıp az. Kendinizi küçük düşürmeyin .

Dünyaya rezil oluyoruz sadece , yanan sadece şehit evleri oluyor , yazıklar olsun bunları hala koruyanlara..

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Aynı konuyu neden 2 kere açıyorsun Siyaset bölümüne açtın ya zaten ?

Al direk full halinden izlesin isteyen. Hiç ileri sarmadan senin yapmaya çalıştığın algı şeklindemi konuşma görsün herkes.

Size katılıyorum. Bu olay üzerinden kasıtlı olarak medyada bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Şu konuşmayı baştan dinleyen ve anlamak isteyen anlar bunu.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
konuşma boyunca laubaliydi herif, üstüne berat albayrakla ismail kahraman denen utanmaz, parayı duyunca indiregandi işareti yaptı. Midem bulandı resmen, hala gelip normalleştirmeye çalışıyorsunuz durumu. 36 şehit veren ülkenin cb'si 48 saat sonra TV'e çıkıp böyle konuşamaz, bakan ve eski meclis bakanı güle oynaya alkış tutamaz. Normalleştirmeyin her şeyi.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
biraz zorlama bir yüklenme bu kahkaha meselesi bence.

ama "reis dünyaya ayar veriyor" gazına da gelmeyin milyon kere izlediğimiz aynı içerikli film işte. fasulyenin gazını almak için haşlayabiliyorsun ama halkı tencerede haşlayamayacağına göre iki üç gaz vermek gerekiyor.

yarın öbür gün derbi falan konuşulacak zaten çok da mesele etmeyin o yüzden.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bugün şehit cenazeleri özellikle takip ettim. Kimler var cenazelerde diye. Erdoğan bir cenazede meclis başkanı bir cenazede adalet bakanı bir cenazede Bakanlar AKP'li vekiller 2'şer 3'er her cenazede var ama ben bir tane bile CHP'li başkan vekili veya CHP'li milletvekili yada Kemal Kılıçtaroğlunu göremedim cenazede ? Üzüntüden yataklara düştüler heralde insan içine çıkmayıp kameralar önünde Erdoğan'a sallayıp biz iktidar olursa şöyle yapacaz böyle yapacaz demekle yetindiler. Birde Sosyal medya Trolleri nerden vururuz diye 1-2 konu bulup yaymaya çalıştı sadece yok şehit sayısı 150-200 müş Tayyip saklıyormuş yok Şehitler varken gülmüş gibi konuları pompalamaya çalışıyorlar.

Bugün Kemal Kılıçtaroğlı kameralar önünde söylediklerini keşke şehit cenazelerindede söylese Suriye'de ne işimiz var diye. Ben iktidar olursam 1 tane bile şehit vermeyecem şehitler tepesi boş kalacak gibi söylerini buralardada duysak bakalım halk ne diyecek. Bugün utanmadan biz millet ittifakı ile iktidar olunca diyor. Senin ittifakının baş mimarı olan HDP bugün 33 şehit için yazılan bildiriye bile imza atmayan bir parti.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Habercilik günümüzde şöyle bir şey: normal bir şeyi anormalleştirerek sunmak veya anormal bir şeyi normalleştirerek sunmak.
Bu yüzden medya okuryazarlığı şart. Bu yüzden sağ, sol ve PKK medyanın haberlerini Nabız uygulaması üzerinden takip ediyorum. Tek medya takip etmiyorum. Olayları kendim değerlendiriyorum.

@Jack Reacher

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Kılıçdaroğlunu ve takımını Televizyonda çok üzgün gördüm. Beklemiyorlardı Türk ordusunun geri vurabileceğini. Şehitlere üzüldüklerini söylüyorlardı ama süratları bir başka asık tı.
Dünya'ya Türk ordusunun sahadaki gücünü bir kez daha gösterdik. Yarın ateş kes istemek için ayağımıza gelirler.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Zaman kimin haklı olduğunu ispatlayacaktır, asıl önemli olan o zaman vicdanınıza ne söyleyeceğiniz!

Son mesajlar