TRT skandal görüntüler için özür diledi!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), yayınlanan haber bülteninde 19 Mayıs için "Cumhuriyet Bayramı" ifadesini içeren görseli yayınlayan personel hakkında idari soruşturma başlattığını duyurdu.

trt_16_9_1589910528.jpg

TRT’deki haber bülteninde “19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun” yazan görselin yayınlanması tartışma yarattı. Hatayla ilgili TRT tarafından yapılan açıklama şu ifadeler kullanıldı:

* TRT Haber kanalımızda yayınlanan bülten esnasında stüdyo görselinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yerine Cumhuriyet Bayramı ifadesi yer almıştır.

* Hatalı grafiğin ekrana yansımasına neden olan personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. Özür diler, kamuoyuna saygı ile duyururuz.

trt-twitter.jpg

Sunucunun arkasına yansıtılan grafikte “19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı” ifadesinin yer alması, sosyal medyada tartışma konusu oldu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İnsan oğlu hata yapar. Art niyet olmadığı sürece ve bilerek isteyerek yanlış yapılmadığı sürece hatadır demek lazım. Özür dilemekte Erdemdir.
Yok bunu yapan hemen kovulsun cezalandırılsın tarzı söylemler bence hoş değil.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Biraz fazla abartmıyor muyuz? TRT kurumundan hiç hoşlanmam ancak burada ilgili kişinin sehven yapmış olduğu bir hata var. Kurum zaten açıkladı özür de diledi insanın olduğu her yerde hata olur. Önemli olan hatadan sonra yapılanlar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Burada hatayı yapanı eleştirenlerin çoğu sırf TRT olduğu için eleştirmiyorsa bende birşey bilmiyorum.

Tekrar söylüyorum insan oğlu hata yapar bazen annesinin babasının doğum gününü bile hatırlayamadığı oluyor insanın
Bakın mesela ana muhalefet partisi sözcüsü. Daha 2-3 hafta önce yanlış söylemde bulundu hiç bir yerde konu veya gündem olmadı mesela. ( Neden çünkü insan oğlu şaşırır dili sürşer veya tarihi unutur bunlar olağan şeyler. )

Ama TRT'de birisi hata yaptı ise bombala babam bombala...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Öyle demeyin, bakın işte hemen soruşturma başlattılar, baksanıza nasıl da Cumhuriyetçiler, Atatürk'ün emanetlerine sahip çıkıyorlar(!).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Burada hatayı yapanı eleştirenlerin çoğu sırf TRT olduğu için eleştirmiyorsa bende birşey bilmiyorum.

Tekrar söylüyorum insan oğlu hata yapar bazen annesinin babasının doğum gününü bile hatırlayamadığı oluyor insanın
Bakın mesela ana muhalefet partisi sözcüsü. Daha 2-3 hafta önce yanlış söylemde bulundu hiç bir yerde konu veya gündem olmadı mesela. ( Neden çünkü insan oğlu şaşırır dili sürşer veya tarihi unutur bunlar olağan şeyler. )

Bunu unutan birinin de CHP'de olmaması lazım zaten ben desteklemiyorum.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910

Bir defa bile olsa siyasi tartışma yapmayı bırakmadın ya, pes!
Bari şu gecenin uğruna yapma, birde sırf TRT demişsin ama örnek veriyorum bunu bir Sözcü gazetesi yapsa ömrü billah susarsın fakat bu susar dediğin kişiler o gazeteyi iflasa sürükler emin ol, A Haber gibi bir kaynak yapsada ellerinden bir şey gelmez çünkü izleyen kitlesi belli, söze gerek yok.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Her şeye neden siyaseti dahil ediyorsunuz?
Konu CHP ya da AKP değil konu böyle bir rezaletin yaşanması ve bu kadar tepki toplamasının nedeni devlet kanalı olması, her kanal hata yapar ama onların öyle bir lüksü yok.
Bu söyleminizle TRT'yi iktidar yanlısı yerine koyup "muhalefet parti de şöyle yapmıştı" gibi bir algı yaratıyorsunuz, pes doğrusu.
Ayrıca bu TRT'nin ilk hatası da değil biraz daha sesinizi yükseltin ki birdaha yaşanmasın, tabi umrunuzdaysa.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu söyleminizle TRY'yi iktidar yanlısı yerine koyup "muhalefet parti de şöyle yapmıştı" gibi bir algı yaratıyorsunuz, pes doğrusu.
İnsan oğlu hata yapar diyorum bak sende TRT yerine TRY yazmışın şimdi çık bu forumdan devletin kanalını bile yazamıyon mu diyecez sana.

Bir defa bile olsa siyasi tartışma yapmayı bırakmadın ya, pes!
Bari şu gecenin uğruna yapma, birde sırf TRT demişsin ama örnek veriyorum bunu bir Sözcü gazetesi yapsa ömrü billah susarsın fakat bu susar dediğin kişiler o gazeteyi iflasa sürükler emin ol, A Haber gibi bir kaynak yapsada ellerinden bir şey gelmez çünkü izleyen kitlesi belli, söze gerek yok.
Hocam senin söylemlerini tekrar tekrar okuyom ama anlayamıyom az daha sakin ve sade dille yazarmısın ne anlattığını anlamıyom.

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Resmen rezillik, devlet kanalında böyle bir hata affedilemez.Gerçi Osman Öcalan itini canlı yayına çıkartan bir kanala da ne kadar devlet kanalı denir, bilinmez.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
İnsan oğlu hata yapar diyorum bak sende TRT yerine TRY yazmışın şimdi çık bu forumdan devletin kanalını bile yazamıyon mu diyecez sana.

Hocam senin söylemlerini tekrar tekrar okuyom ama anlayamıyom az daha sakin ve sade dille yazarmısın ne anlattığını anlamıyom.
"Okuyom,anlamıyom" diyen insan bana böyle bir şey diyemez :)

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ah, teker teker:
1- Devlet kanalı hata yapamaz, siyasetle alakası yok.
2- ''Burada hatayı yapanı eleştirenlerin çoğu sırf TRT olduğu için eleştirmiyorsa bende birşey bilmiyorum.'' sözün için diyorum, bu lafı söylerken kastındaki kişilerin genelde takip ettiği kaynaklar bu hatayı yapsa o hiçbir şey yapmaz dediğin kişiler onu affetmez ve iflasa bile sürükleyebilir.
3- O kişilerin takip ettiği kaynaklar dışında bir kaynak yaparsa sadece eleştirirler fakat izlenmesinin önüne geçemezler çünkü Rating'lerini düşüremezler normalde izlemedikleri için.

Ek olarak:
4- İmla klavuzu değilim ama; Yazamıyon değil yazamıyorsun, Diyecez değil diyeceğiz, Okuyom değil okuyorum, Anlamıyom değil anlamıyorum.
5- Her konuda neden siyaset tartışması çıkarmak gibi bir amacın var?
6- Savunduğun şey muhteşemmiş gibi karşı olan bütün düşüncelere vatan haini muamelesi çekmeyi ve saçma sapan donelerle alakasız savunmaları bırak, hem usandırıyor hem sıkıyor bir süre sonra. Doğruya doğru, yanlışa yanlış de geç, uzatmanın ne manası var?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
"Okuyom,anlamıyom" diyen insan bana böyle bir şey diyemez :)
Bende insanoğluyum sonuçta hata yapabilirz diyoz işte :D Aynı şeyi söyleyip farklı anlamanda efsane.

Ben kendimce bir tespit yapıyom ister katılırsınız ister katılmazsınız. Ama TRT nefretinden değilse bu söylemler bende bir şey bilmiyorum diyorum bu kadar açık.
Zaten her hafta her yıl olan olaylar bunlar dil sürşmesi tarihlerin unutulması kim Milyoner olmak ister gibi yarışmalarda böyle gelen önemli tarihlerin yanlış cevaplanması... ( Herkes kendini kusursuz sanıp insanları yargılıyor benim sitemim ona )

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Sevgili forumdaşlar, konuyu siyasiye getirmeyin, olmuş bitmiş, kurum özür dilemiş, siyasi cümlelerle burada birbirimizi kırmaya üzmeye germeye gerek yok arkadaşlar. Konu devam ederse kapatacağım herkesin bilgisi olsun.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bende insanoğluyum sonuçta hata yapabilirz diyoz işte :D Aynı şeyi söyleyip farklı anlamanda efsane.

Ben kendimce bir tespit yapıyom ister katılırsınız ister katılmazsınız. Ama TRT nefretinden değilse bu söylemler bende bir şey bilmiyorum diyorum bu kadar açık.
Zaten her hafta her yıl olan olaylar bunlar dil sürşmesi tarihlerin unutulması kim Milyoner olmak ister gibi yarışmalarda böyle gelen önemli tarihlerin yanlış cevaplanması... ( Herkes kendini kusursuz sanıp insanları yargılıyor benim sitemim ona )
Böyle bir çıkarım yapmak ön yargının daniskasıdır.
Bende o zaman sizin bu olayı normale indirgemenizi bayramlardan nefret etmenizle bağlarım, o zaman hoşunuza gider mi ?

Lütfen daha fazla konuşmayalım konuyu saptırıyorsunuz çünkü.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Yanlışlıkla yapmış olamaz mı? İnsan hata yapamaz mı? :D İnsanlık hallerini siyasete dönüştürmek komiklik gibi bir şey. :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Böyle bir çıkarım yapmak ön yargının daniskasıdır.
Bende o zaman sizin bu olayı normale indirgemenizi bayramlardan nefret etmenizle bağlarım, o zaman hoşunuza gider mi ?

Lütfen daha fazla konuşmayalım konuyu saptırıyorsunuz çünkü.
Yarası olan gocunur. Ben üstüme alınmam böyle birşey yazsanda ama sizin sinirlenip topyekün saldırmanız bile benim söylediğimi haklı çıkarır.

ozkan k'siz tadi cikmaz boyle konularin :D

Hocam sen istiyon hep aynı şeyler yazılsın hep aynı tarz mı konuşulsun ? Körler sağırlar hesabı bir forum olsun hiç fikirler düşünceler çarpışmasın. Kendimiz çalalım kendimiz oynayalım mı ?
Benim yazdığım gayet açık üstüne alınan alınır alınmayan tınlamaz bile ne yazmış bu saçma sapan der geçer.

Bu kadar alınıldığına göre TRT nefretine konu köpürtülmeye çalışıyor demek ki. ( Yok devletin kanalıymış o yanlış yapamazmış yapar kardeşim İnsanın olduğu heryerde yanlışta olur hatada olur. )

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yanlışlıkla yapmış olamaz mı? İnsan hata yapamaz mı? :D İnsanlık hallerini siyasete dönüştürmek komiklik gibi bir şey. :D
Yarası olan gocunur. Ben üstüme alınmam böyle birşey yazsanda ama sizin sinirlenip topyekün saldırmanız bile benim söylediğimi haklı çıkarır.

Hocam sen istiyon hep aynı şeyler yazılsın hep aynı tarz mı konuşulsun ? Körler sağırlar hesabı bir forum olsun hiç fikirler düşünceler çarpışmasın. Kendimiz çalalım kendimiz oynayalım mı ?
Benim yazdığım gayet açık üstüne alınan alınır alınmayan tınlamaz bile ne yazmış bu saçma sapan der geçer.

Bu kadar alınıldığına göre TRT nefretine konu köpürtülmeye çalışıyor demek ki. ( Yok devletin kanalıymış o yanlış yapamazmış yapar kardeşim İnsanın olduğu heryerde yanlışta olur hatada olur. )

Derdinizin neyle olduğu o kadar belli kiiii
Kadir yerine Miraç deselerdi görürdüm ben sizi ?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Tartışmamızı yerinde, doğru kelimelerle ve fazla yükselmeden yaparsak sevinirim. 2 moderatör uyardı artık, bundan sonrasına taviz verilmeyecek.

BTHNBLR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Hata bir kez yapılır ve kabul edilebilir. İkincisi hata değildir.

İki gün üst üste aynı "hatayı" yapıyorlar. :)

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Derdinizin neyle olduğu o kadar belli kiiii
Kadir yerine Miraç deselerdi görürdüm ben sizi ?
Benim derdim bir şey yok. :) Ben hiç bir siyaset şeyi de tutan birisi değilim ve Türk televizyonculuğu çok eleştirdiğim kısımlar da var. Sadece enteresan ve tuhaf olan şey insanlık hallerini sanki yok skandal, ihanet vs. gibi büyük abartılarla çalkalamaları. TRT zaten özür diledi, konuyu çoktan kapatabilirdik.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
herkes hata yapabilir, hatanın niteliğine göre; karşılığı ya da bedeli neyse onunla yüzleşmek zorunda da kalabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar