Trendyol satıcı tarafından dolandırıldım

Bu konuyu okuyanlar

hakancoskun4891

Müdavim
Reaksiyon puanı
757
2 gün önce trendyol üzerinden xiaomi airdots aldım (hepsiburada'dan taksit olmadığı için alamadım) Ürün şimdi elime geldi ve ürün çakma airdots. Orjinalde bu şekilde olması lazım

Na9CpR.png

Bende ise bu şekilde;

Na9jpp.md.jpg

Aldığım satıcı ise : TEHNOSHOP Ürünleri, İndirim ve Kampanyaları - Trendyol

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
İnternet sitesinden sorguladınız mı?

SteeLl

Asistan
Reaksiyon puanı
70
benım arkadaşımda 1 2 ay önce trendyoldan aırdots s almıştı onlarında başına geldı satıcı ıadede almadı
geçmış olsun

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
iade her türlü ederimde, iade edemem çünkü yatılı okuyorum ve okul bu pazar açılacak

Kutu üstünde barkod yok mu ? Telefon üstünden barkod okutunca ne görünüyor bir baksana.

Sanki çakma ürün değilde daha çok ithal yurtdışı ürünü gibi duruyor Çin'den el altından getirilmiş gibi. Kutu içeriğinde bir dandiklik veya kalitede seste bir sorun var mı ? Zaten 100 TL lik bir üründen ne bekliyorsan :(

Ayrıca kutu içerisinde garanti ve fatura çıkmadı mı ?

hakancoskun4891

Müdavim
Reaksiyon puanı
757
Kutu üstünde barkod yok mu ? Telefon üstünden barkod okutunca ne görünüyor bir baksana.

Sanki çakma ürün değilde daha çok ithal yurtdışı ürünü gibi duruyor sanki. Kutu içeriğinde bir dandiklik veya kalitede seste bir sorun var mı ?

Ayrıca kutu içerisinde garanti ve fatura çıkmadı mı ?
ikiside çıkmadı barkodu okutuncada altındaki numaralar çıkıyor. Sesde ise yarım saniyelik bir gecikme var

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
0 212 331 0 200(trendyol müşteri hizmetleri) şu numaraya bildirin lütfen başkalarıda dolandırılmasın :)
Belki sizede yardımcı olabilirler

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
ikiside çıkmadı barkodu okutuncada altındaki numaralar çıkıyor. Sesde ise yarım saniyelik bir gecikme var

Oooo garanti ve faturada yoksa iyice çöp satıcı o :( Hemen şikayet edin ve ürünü geri iade edin. 15 gün sonra bozulursa hiç bir hak bile talep edemezsin paran çöp olur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
dediğim gibi iade edemem zamanım yok ve çoğu kişi iade kabul etmediklerini söylemiş

Sen direk trendyolla irtibat kur satıcı belli tırt iade yapmaz flan zorluk çıkartabilir belki ama Trendyola anlat derdini.

Ne fatura çıktı ne garanti dersin full herşeyi Çin'ce ürünün orjinal değil flan belirt. Hatta teslim etme şansım yok deyip durumunu anlat para iadesi bile yapabilirler direk.

Not: Şikayet var sitesi üstünden sorununuda yazabilirsin oradanda dönüş yaparlar sana. Belki Müşteri memnunuiyeti için para iadesi yapıp ürünü istemezler. Parayı satıcıdan keserler.

hakancoskun4891

Müdavim
Reaksiyon puanı
757
Sen direk trendyolla irtibat kur satıcı belli tırt iade yapmaz flan zorluk çıkartabilir belki ama Trendyola anlat derdini.

Ne fatura çıktı ne garanti dersin full herşeyi Çin'ce ürünün orjinal değil flan belirt. Hatta teslim etme şansım yok deyip durumunu anlat para iadesi bile yapabilirler direk.

Not: Şikayet var sitesi üstünden sorununuda yazabilirsin oradanda dönüş yaparlar sana. Belki Müşteri memnunuiyeti için para iadesi yapıp ürünü istemezler. Parayı satıcıdan keserler.
canlı destek veya telefondan aramam farkedermi?

Ayberkyoldas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 gün önce trendyol üzerinden xiaomi airdots aldım (hepsiburada'dan taksit olmadığı için alamadım) Ürün şimdi elime geldi ve ürün çakma airdots. Orjinalde bu şekilde olması lazım

Na9CpR.png

Bende ise bu şekilde;

Na9jpp.md.jpg

Aldığım satıcı ise : TEHNOSHOP Ürün
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şöyle yapabilirsin trendyol'u ara deki bana 1. sınıf A kalite kulaklık gönderdiler iade talep edilmesini istiyorum onlar gerekeni yaparlar.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Trendyol desteğe yaz bence de. Hatalı ürün vs durumunda çok yardımcı oluyorlar.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Ürün orijinal değilse satıcı kabul etmese de trendyol iadeyi zorla kabul ettirebilir. Bence iade et hiç gerek yok. O sahte ürünlerin ne kadar dayanacağı belli olmuyor.

Tanınmıyor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kesinlikle çakma olup olmadığını gelmeden anlayamayız gelmiş ve bitmiş iade zor olur geçmiş olsun 2sen olacak neredeyse...