Yardım Trendyol hesabım çalındı ne yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

msiantic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Biraz önce epostalarımı kontrol ederken 3 tane trenyol postası gördüm. 1.gelende şifreniz başarıyla değiştirilmiştir. 2.gelende eposta adresini değiştirmek için kodunuz şudur. 3.gelende ise epostanız başarıyla değiştirilmiştir yazıyor.

Bilginiz dışındaysa şuraya tıklayın vs yok. Canlı desteğe bağlanmaya çalıştım ancak üye girişi yapamadığım için olmuyor.

Sanal kart kullanıyordum belki kayıt olmuştur diye sanal kartı iptal ettim.

Pek alışveriş yapmıyordum muhtemelen sadece bilgilerimi çaldılar.

Bu olay başıma gelince nete yazdım pek çok kişinin bu şekilde çalınmış. Demek ki Trendyol güvenlik konusunda çok zayıf.

Şimdi ne yapmam gerekiyor? Böyle bir şey başına gelen var mı? Telefon numaramı değiştirmemiş olabilirler onunla geri alabilir miyim?(telefon no arama yapmıyor sadece data hattı mesaj özelliği var)

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,253
Bir insan trendyol hesabına neden çöker ki?

Steam çökerler hatta falanca goldbar site hesaplarıda patlatılıyor ama alışveriş sitesi ne alaka

msiantic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Bir insan trendyol hesabına neden çöker ki?

Steam çökerler hatta falanca goldbar site hesaplarıda patlatılıyor ama alışveriş sitesi ne alaka
kart bilgileri vs olabilir
benim tahminim de oydu. çok şükür alışverişleri hep sanal karttan yaparım onu da kaydetmem. şimdi bu başıma gelince sanal kartı da silip yeniledim. adres, tc telefon hepsini aldılar şu an. yakında dolandırıcılar ararlar diye düşünüyorum. :( asıl sorun trendyolun böyle bir açığının olması ve bu işin kolayca yapılması