Trabzonspor'un cezası belli oldu

mazruf

Guru
Onursal Üye
PFDK, Trabzonspor-Fenerbahçe Süper Lig maçıyla ilgili kararını açıkladı.Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, 87. dakikada tatil edilen Trabzonspor-Fenerbahçe maçı için kararını açıkladı.

PFDK, Trabzonspor'a 4 maç seyircisiz oynama cezasıyla toplam 915 bin TL para cezası verdi.

PFDK kararı şu ifadelerle açıkladı:

"TRABZONSPOR A.Ş.'nin, 24.04.2016 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş. - FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 4 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 750.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan DENİZ KALE ARKASI, YOL KALE ARKASI, KAPALI VE MARATON tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişleri engellenmesine,

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, tribünlere spor ahlakına aykırı pankart asılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.'nin, stadyuma usulsüz seyircisiz alınmasından dolayı takdiren 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına"
 

mazruf

Guru
Onursal Üye
Hakemin dövülmesini de düşününce daha fazla ceza gelir diye düşünüyordum. Umarım bu olay ligimizdeki son olay olur.
 
4 Maç ceza bence az sebebi ise "PFDK, Trabzonspor'a Fb maçında çıkan olaylar (atılan yabancı maddeler yüzünden yarıda kalmıştı) nedeniyle 6 maç ceza verdi.. 6 Mart 2014.. "
 

orcnd

Dekan
bu ceza kimi caydırır ?
aziz başkan seneye futbolcu değil paralı asker alsın.
klüp otobüsünü de satıp 10 tane zırhlı hummer jip alalım.
stad etrafına sniperlar yerleştirdik mi tamamdır.
 

Meridian

Dekan
Sorun ne anlayamıyorum. Trabzonspor'u koruma çabası mı var, yoksa TFF mi işini yapamıyor?
4 maç nedir?
Hatırlarsınız. Meşhur bir sulu derbi vardı. O maçtan sonra Galatasaray'a 5 maç ceza vermişlerdi. Tamam, TS taraftarı o kadar cisim atmadı. ( az da olsa atıldı )
Sen gelmiş hakemi dövmüşsün, hatta öldürmeye teşebbüs etmişsin. Buna 4 maç ceza...
Pes artık.
 
TFF "Siz bildiğinizi okumağa devam edin, biz sizi idare ederiz" demek istemiş! :)
Bunun başka bir izahı yok çünkü...
 

Sercan40

Profesör
Kesin Trabzonspor yönetimi yaa seneye yeni stad açacaz az ceza verin falan filan diye yalvarmıştır...Bu hakem olayından sonra 4 maç ceza kimseyi caydırmaz aksine bu kadarsa bişey olmaz deyip cesaretlendirebilir...TFF resmen dalga geçmiş...
 
Üst