Trabzonspor, Yusuf Yazıcı ile 5 sene sözleşme imzaladı

Bu konuyu okuyanlar

Fragger

Dekan
Katılım
21 Ekim 2016
Mesajlar
9,622
Reaksiyon puanı
3,623
Puanları
113
Trabzonspor'un alt yapısında yetişen ve A takıma çıkartılan Yusuf Yazıcı, bordo-mavili kulüple 2020 yılına kadar olan sözleşmesini 2022 yılına kadar uzattı.

upload_2017-3-1_14-36-43.png


Mehmet Ekici'nin kadro dışı kalmasının ardından forma şansı bulan ve formayı bırakmayan Yusuf Yazıcı, bordo-mavili kulüple 2020 yılına kadar olan sözleşmesini 2022 yılına kadar uzattı.

Trabzonspor'un genç oyuncuyla daha uzun süreli bir sözleşme imzalama arzusu ise Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kurallarına takıldı. Kurallara göre bir kulüp bir oyuncu ile en fazla 5 yıllık sözleşme yapabiliyor. Bordo-mavililerin yapılacak olan işlemlerin ardından anlaşmayı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirmesi bekleniyor.

SIRADA OKAY VE ESTEBAN VAR

Geleceğin kadrosunu kurmak isteyen Trabzonspor yönetimi, Yusuf Yazıcı'nın ardından Okay Yokuşlu ve Estaban'nın da sözleşmelerini uzatmak istiyor. Bordo-mavili kulüple 2018 yılında sözleşmesi sona erecek olan Okay Yokuşlu ile Trabzonspor yönetimi arasında görüşmelerin sürdüğü ve tarafların anlaşmaya yakın oldukları belirtildi.

Bordo-mavili takımın genç yıldızı Okay Yokuşlu'da Karadeniz ekibinde kalmak istediğini yönetime ilettiği belirtildi. Karadeniz ekibi kaleci Esteban'ın da sözleşmesini uzatmak istiyor.

Sezon sonunda Trabzonspor ile sözleşmesi sona erecek olan Kosta Rikalı kaleci ile görüşmelerini sürdüren bordo-mavililer önümüzdeki günlerde bu oyuncuyla sözleşmesini uzatmayı planlıyor.

Fanatin
 

Son mesajlar

Üst