Trabzonspor 2-1 Galatasaray - Video, Maçın Özeti, Golleri | 19 Nisan 2015 Pazar

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Trabzonspor 2-1 Galatasaray | Spor Toto Süper Lig 27. Hafta | 2014-2015

Maçın özetini izlemek için tıklayınız...

tsgs600_42CIO.jpg

Zirvede 'Fırtına' kopardı!

Trabzonspor, Galatasaray'ı İstanbul'da 3-0 yenerek Cesare Prandelli'nin ipini çekerken, bir çelme de İtalyan çalıştırıcının yerine gelen Hamza Hamzaoğlu'na attı. Bordo-mavililer, Hamzaoğlu'nun yönetimindeki lider Galatlasaray'la Avni Aker'de 1-1 berabere kaldı ve rakibine şampiyonluk yolunda 2 puan kaybettirdi.

Trabzonspor maçın 20. dakikasında Özer Hurmacı'nın golüyle 1-0 öne geçti. Galatasaray, bu gole 67'inci dakikada karşılık verdi. Maçta son sözü 85'te Carl Medjanı söyledi ve Cezayirli, Erkan Zengin'in ortasında topu boş kaleye göndererek maçın skorunu ilan etti, Trabzonspor: 2-Galatasaray:1.

Bu sonucun ardından Galatasaray 58 puanda kalırken averajla liderliği Beşiktaş'a kaptırdı. Fenerbahçe ise Bursaspor'u yendiği takdirde ligin yeni lideri olacak.

Bu sezon Galatasaray'ı iki lig maçında da yenen Trabzonspor ise puanını 46'ay çıkardı ve Avrupa kupaları hedefini sürdürdü.

MAÇTAN DAKİKALAR
İlk tehlikeli atağı henüz birinci dakikada Trabzonspor geliştirdi. Sağ kanattan cezasahasına Mehmet Ekici'nin ortasında Uğur Demirok kafayla topu altıpas sol içine bıraktı. Medjani dokunamayıp boş kaleye atamazken, Sabri topu uzaklaştırdı ve ev sahibi ekip mutlak golden oldu.

TRABZONSPORLU OYUNCULARIN PENALTI İSYANI
15. dakikada Trabzonsporlu oyuncular uzun süre penaltı itirazı yaptı. Bordo-mavili ekibin cezasahası sağ çaprazda serbest vuruş kazandı. Mehmet Ekici'nin cezasahasına ortasında top Alex Telles'e çarpıp auta giderken; ev sahibi ekip oyuncuları penaltı itirazı yaptı. Hakem Ali Palabıyık devam kararı verdi.

GOL: 20'inci dakikada Trabzonspor'un golü geldi. Organize gelişen Trabzonspor atağında Mehmek Ekici ceyayayı üzerindeki Özer'i gördü. Bu oyuncunun sola açtığı topu Cardozo kaleye gönderdi. Sabri'den seken ve penaltı noktası üzerine düşen topu Özer Hurmacı ağlarla buluşturdu ve Trabzonspor 1-0 öne geçti. Galatasaray üstüste 10. maçında da kalesinde gol gördü.

Galatasaray'da 33. dakikada Hamit Altıntop sakatlanıp oyun dışı kalırken yerine Emre Çolak girdi.

34. dakikada Trabzonspor yine tehlikeli geldi. Sol kanatta Hakan Balta'dan topu kapan Cardozo cezasahası ön çizgisi üzerindeki Özer'e bıraktı. Bu oyuncunun pasına Deniz gelişine sert vurdu, top üstten farklı şekilde auta gitti.

43. dakikada Galatasaray müthiş gol pozisyonundan yararlanamadı. Emre Çolak, cezasahası dışından yaklaşık 27 metre uzaktan çok sert vurdu, üst direkte patlayan topa demarke durumdaki Burak kafayı vurdu, top boş kale yerine sağdan auta gitti.

İlk yarı 1-0 Trabzonspor'un üstünlüğüyle sona ererken, 48'inci dakikada Alex Telles'in soldan cezasahasına girip ortaya çıkardığı topu Sneijder'den önce kaleci Hakan Arıkan kontrol etti.

İKİNCİ YARI
49'da Selçuk İnan cezasahası dışından çok sert vurdu, sol direğin yanından kale ağlarına doğru giden topu Hakan Arıkan müthiş bir kurtarışla son anda kornere gönderdi.

56'da Galatasaray bir kez daha gole yaklaştı. Burak Yılmaz'ın cezasahası sağ yan çizgisi yakınına bıraktığı topa Emre Çolak yerden sert vurdu, top sağ direğin hemen yanından auta gitti.

59'da Galatasaray Olcan Adın'la gole yaklaştı. Sağ köşeden Selçuk'un kullandığı köşe vuruşunda Olcan penaltı noktası üzerinde şutunu çekti. Hakan Arıkan kaleye giden topu kontrol etti.

65'te Emre Çolak cezasahası dışından sert vurdu, kaleci Hakan Arıkan son anda 90 tabir edilen yerden ağlara doğru giden topu son anda kornere çeldi.

66'da Burak Yılmaz'ın yerine Goran Pandev girdi, sarı-kırmızılı ekip 3. oyuncu değişiklik hakkını da bu dakikada kullandı.

GOL: 67'de Galatasaray'ın aradığı gol geldi. Sneijder, cezasahasına soldan girip cezayayı üzerine doğru bıraktı. Emre Çolak gelişine müthiş vurdu ve topu sol direğin yanından ağlarla buluşturdu ve maça 1-1'lik eşitliği getirdi.

68'de Burak Yılmaz tribünlerin kendisine tepki göstermesi üzerine sinirlendi, tribünlerden protesto sesleri yükselirken hakem golcü oyuncuya sarı kartını çıkardı.

74'te Wesley Sneijder cezasahası dışından sert vurdu, top direğin santimetrelerle ifade edilecek yükseklikten auta gitti.

79'da organize gelişen Galatasaray atağında Deniz Yılmaz, sağındaki Yusuf'a pasını verdi. Yusuf cezasahası sağ içine girip ön çizgis üzerindeki Deniz'e tekrar pasını verdi. Bu oyuncunun yerden vuruşunda topu kaleci Muslera kontrol etti.

GOL: 85'te Trabzonspor'un ikinci golü geldi. Erkan soldan cezasahası çizgisi yakınına inip ortasını yaptı. Yatabare ile Muslera'nın dokunamadığı topu Carl Medjani boş ağlara gönderdi ve Trabzonspor'u 2-1 öne geçirdi.

90+2'de saha bir anda karıştı. Oyun yatıştıktan sonra hakem Hakan Balta, Mehmet Ekici, Hakan Balta, Sabri, Muslera sarı kart gösterdi. Özer Hurmacı ise ikinci sarı karttan oyun dışı kaldı.

Son dakikalarda başka gol olmadı ve Trabzonspor, Galatasaray'ı 2-1 yendi.

NTV Spor

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
2-1 yeniyorsun maç bitmiş neden hakemin kafasına çakmak atıyorsun ? Zaten hakem Trabzonspor lehine kararlar vermiş o çakmak hangi amaçla hakemin kafasına atılıyor ben bu olaya hala anlam veremiyorum. Yani bu taraftar ne maçı izlemeye gelmiş ne Trabzonspor'un puan kazanmasını istemeye gelmiş. Bu taraftar holiganizm ve kavga çıkması için resmen orda artık ben buna inanıyorum bu kadar magandalık olmaz. 2-1 e çakmak geliyorsa 2-2 ye ne gelecekti acaba çok merak ediyorum.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
An itibari ile Beşiktaşlılar.. :p

happy-as-hell.gif

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Son dakikalar ilginçti. Kartlar, seyircinin tepkisi... İyi ki maç yarım kalmadı.

berklann

Asistan
Reaksiyon puanı
3
2-1 yeniyorsun maç bitmiş neden hakemin kafasına çakmak atıyorsun ? Zaten hakem Trabzonspor lehine kararlar vermiş o çakmak hangi amaçla hakemin kafasına atılıyor ben bu olaya hala anlam veremiyorum. Yani bu taraftar ne maçı izlemeye gelmiş ne Trabzonspor'un puan kazanmasını istemeye gelmiş. Bu taraftar holiganizm ve kavga çıkması için resmen orda artık ben buna inanıyorum bu kadar magandalık olmaz. 2-1 e çakmak geliyorsa 2-2 ye ne gelecekti acaba çok merak ediyorum.
Her ne kadar kafası gözü yarılması gereken bir hakem olsa da atılan çakmak olayını kınıyorum. Ayrıca tam olarak nerede hakem Trabzonspor lehine karar vermiş ? Penaltımızı vermemesinin yanında hakemim Muslera'yı kırmızı ile cezalandırmaması vs.. Hakem bariz bir şekilde Galatasaray'a çalıştı.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bizim taraftar olarak gördüklerimizi yönetim göremiyorsa söylenecek bir sey yok. Sabri gibi futbolla alakasi olmayan torpilli tipler yüzünden takimin hali ortada.

Sokaktaki cocugu oynatsan daha fazla verim alirsin. Defol git be sabri, defol git artik..

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Şu defansın hali ne olacak acaba. Son 10 maçın hepsinde gol yemişiz. Bir çözüm bulamadılar. Görünen de o ki bu yüzden şampiyonluk adım adım gidecek.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Bursa Akşam Fenere Giydirir,Beşiktaşın Liderliği hayırlı olsun,Şampiyonu Beşiktaş-GS maçı belirler.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Her ne kadar kafası gözü yarılması gereken bir hakem olsa da atılan çakmak olayını kınıyorum. Ayrıca tam olarak nerede hakem Trabzonspor lehine karar vermiş ? Penaltımızı vermemesinin yanında hakemim Muslera'yı kırmızı ile cezalandırmaması vs.. Hakem bariz bir şekilde Galatasaray'a çalıştı.
kim ne derse desin ilk yarıdaki Telles'in pozisyonu penaltının en bariz örneklerinden biriydi...

selçux

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yaw şu bjklilerin bursadan trabzondan meded ummaları nekadar hoşuma gidiyo anlatamam :) kendileri 2 maçtada yenen takımı başkalarının yenmesini işte böyle tırnağınızı yiyerek beklersiniz. :D Şunu bizlerde kabul ediyoruz türkiyede 3 büyük vardır 1 fb 2 gs 3 bjk ama siz 3 sıra takımısınız bunu kabul edeceksiniz...bu 2 lider takımı geçip şampiyon olursanızda başkalarının maçıyla yani sizin yenemediğiniz takımı bir başkası biz kötü oynarisek yenerse ancak ozman şampiyon olursunuz biz fb ve gs olarak olarak bunu bir süpriz olarak değerlendiririz. Not : kendi maçlarınıza bakın kazanın derbileri şampiyon olun alkışlayalım bizde ama başkasından meded ummayın.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
Yaw şu bjklilerin bursadan trabzondan meded ummaları nekadar hoşuma gidiyo anlatamam :) kendileri 2 maçtada yenen takımı başkalarının yenmesini işte böyle tırnağınızı yiyerek beklersiniz. :D Şunu bizlerde kabul ediyoruz türkiyede 3 büyük vardır 1 fb 2 gs 3 bjk ama siz 3 sıra takımısınız bunu kabul edeceksiniz...bu 2 lider takımı geçip şampiyon olursanızda başkalarının maçıyla yani sizin yenemediğiniz takımı bir başkası biz kötü oynarisek yenerse ancak ozman şampiyon olursunuz biz fb ve gs olarak olarak bunu bir süpriz olarak değerlendiririz. Not : kendi maçlarınıza bakın kazanın derbileri şampiyon olun alkışlayalım bizde ama başkasından meded ummayın.

Biz buna bir şey avuntusu diyoruz ama tam çıkaramadım. Kıyamam ya...

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,382
Bu akşam ki maç herşeyi belirler. Fenerbahçe eğer Bursaspor'u yenemez ise. Beşiktaş için güzel olacağını düşüyorum. Gerçi fikstüre bakılır ise Beşiktaş'ın çok zor maçları var.. :D