TPLINK WR340G router sorunu? LÜtfen Yardım.

Bu konuyu okuyanlar

sere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar. Ben dün modem zannederek bu ürünü aldım. Neyse almış bulundum fakat normal olarak bütün bağlantıları yaptım. Şu anda laptoba kablosuz bağlanabiliyorum. Fakat ethernet kablosunun bir ucunu eski ethernet modemimin lan portuna diğer ucunuda bu tp link router'ın lan portuna takmama rağmen bir türlü masaüstü bilgisayarıma internet gelmiyor. Eski ethernet modemim zyxel prestige 600 series modemin ayarlarını güncelledim. Ayrıyeten tplink modemin arayüzünden de bililerimi(kullanıcı adı ve şifre dahil) güncelledim ama bir türlü masaüstüama olmuyor. bilgisaayarımda internet gelmiyor. Her iki modeminde tüm ışıkları yanıyor Lütfen bu konuda biri bana yardım edebilirse çok müteşekkir olacağım.

Westbound

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kolay gelsin. router modemlerin bağlantı şemasına baktığımda wan portuna modeminden gelen ethernet kablosunu bağlıyorsun. wlan portlarındanda pc ye bağlıyorsun. Birde öncelikle dns ve ıp ayarların otomatik olmalı. http://www.tp-link.com/english/soft/200943083466.pdf burada router modeminin hem bağlantı şeması var bir incele istersen

sere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş aynen yapıyorum ama olmuyor. kablolarda da bir sorun yok. acaba bu ürünü sağlayanı mı arasam?

---------- Post added at 12:24 ---------- Previous post was at 12:13 ----------

kardeş şöyle bir durum var. Normalde modemden gelen ethernet kablosunun ucunu wan portuna takmam lazım fakat öyle yapınca ne masaüstüne ne de laptopa inter4net geliyor. Ama modemden gelen ethernet kablosunun ucunu tplink router'ın lan portuna bağlıyorum wan portunada pc'den gelen ethernet kablosunu bağlayınca bu kez masaüstüne internet gelmiyor ama laptopa geliyor. Acaba neden böyle yapıyor bir türlü çözemedim..

---------- Post added at 12:28 ---------- Previous post was at 12:24 ----------

dns ve ipleri otomatik yaptım yine aynı

Westbound

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pekala bir şey daha söyleyeyim routeri resetle tekrar gerekli ayarlarını yap olmaz ise yetkili servisi ile görüş. yanlız sen bu routeri aldın ama neden değiştirmiyorsun. biliyorsunki müşteri olarak değişltirme hakkın var. hatta geri verip paranı bile alabilrsin.

black_flood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aslında sorun değil yaşadığın bu bütün tp-link ürünlerinde var olan bir durum. aynı sorunu bende 5 katlı bir bina yapısına kablosuz network kurarken yaşamıştım ve günlerce kafa patlattım hatta sıyırdım resmen 2 gün uyumadım ve çözümünün aslında sistem mühendisliğindede belirttikleri router mantığı nedeni ile olduğunu keşfettim.

yani çözümü örneğin elinizdeki internet bağlantı kaynak görevi üstlenen modemin ip başlangıç ve bloğu 192.168.1.1 ise bağladığınız tp link ip bloğuda 192.168.2.1 yapıldığı taktirde sorun çözülüyor. yani ağ geçitlerinin çakışması nedeni ile tp- link ürünü kendini bloklayıp kilitliyor sorun bundan ibaret.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba Arkadaşlar Benim modem kabloluydu Kablosuz modem aldım herşey kuruom ama sonradan router hatası gelior kurulmuor Ne yapmam Lazım