Tozkoparan Dizisi

Bu konuyu okuyanlar

hayatsever

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Bence ailecek izlenecek bir dizi yapmışlar. Ben izliyorum ve okçuluk kursuna yazılmaya karar verdim. Dizinin konusunu aşağıya bırakıyorum :)

Mete ailesiyle yaşayan, on yaşlarında, akıllı, zeki, fakat içine kapanık, astım hastası bir çocuktur. Onun en önemli özelliği ise okçuluğa meraklı ve hayalperest olmasıdır. Okçuluğa merakı olmasına rağmen hastalığı nedeniyle, o bu sporu hayallerinde yaşamak zorunda kalmıştır. Çünkü ailesi, özellikle de annesi hastalığı nedeniyle Mete’nin üstüne fazla titreyen pimpirikli bir kadındır. Mete’nin astımı büyük bir şehir olan yaşadıkları İstanbul’da hava kirliliğine bağlı olarak gün geçtikçe kötüleşmeye başlayınca, ailesi de Mete’nin sağlığı için ani bir taşınma kararı alır. Böylece kısa süre içerisinde yeşili bol ve tertemiz havası olan bir kasabaya taşınırlar. Tüm aile için ilk günler oldukça kötü geçer. Çünkü çocuklar doğup büyüdükleri yerden, daha da önemlisi okullarından ve arkadaşlarından ayrılmak zorunda kalmışlardır. Ablasının bu durumdan Mete’yi sorumlu tutmasıyla da işler daha da karmaşık bir hal alır.