Toshiba Leptop açılmıyor yardımcı olun lütfen

Bu konuyu okuyanlar

Catrickaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selam. Uzun süredir kullandığım dokunmatik ekran Toshiba Satellite bir leptobum vardı. Dün akşam bilgisayar oyunun ortasındayken yavaşca kapandı. Bir anda kapanmadı normal bilgisayarı kapat dediğimizde nasıl kapanıyorsa o şekilde kapandı. Ardından kendi kendine 5-6 kere açılıp kapandı. Açılıp kapandı denilemez aslında çünkü açılamadan tekrar kapanıp açılıyordu. Yani güç düğmesindeki ışık art arda 5-6 kez yanıp söndü ve bilgisayarda aynı şekilde sürekli açılıp kapandı. En son müdahale etmeye karar verdim ve güç düğmesine 3 dakika kadar basılı tuttum. Bilgisayar açıldı güç düğmesini bıraktım dosyalarımı yedekleyecektim bir şey olur korkusuyla ki.. Bilgisayar yine aynı şekilde yavaşca kapandı. Ama bu sefer ne yaptıysam bir daha açılmadı. Güç düğmesinin bulunduğu bölgede buz vardı arkadaşlar bilgisayar çok ısındığı için. Plastik buz. Ve bilgisayar bu hale gelmeden önce buzu koyduğum yerdeki tuşlar kendi kendine basıyordu (metin belgesini açtığımda kendi kendine yazıyordu). Yapışkan tuş falan sandım ama sanırım içine su kaçtı. Ne yapabilirim arkadaşlar? Kurtarılma şansı varmı yoksa ana kartı falan mı yandı hiç bir şekilde açılmıyor bilgisayar. Fişe taktığımda alt kısımda bulunan şarj oluyor ışığı yanıyor ama bilgisayar açılmıyor hiç bir şekilde tepki vermiyor. Çıkarılabilir bataryası yok altı dümdüz bu arada.

Lütfen yardımcı olun gerçekten bozulmasını istemiyorum tekrar kullanabilmek istiyorum. Kullanamayacaksam bile bari dosyaları kurtarayım yardımcı olun lütfen

dreameagles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Eğer mi sıvı teması olmuş ise yanmış veya kısa devre yapmış olabilir. Elektronik aletlerlerden sıvı şeyleri uzak tutmalısınız. Onun yerine keşke soğutucu alıp kullansaydınız.

Catrickaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer mi sıvı teması olmuş ise yanmış veya kısa devre yapmış olabilir. Elektronik aletlerlerden sıvı şeyleri uzak tutmalısınız. Onun yerine keşke soğutucu alıp kullansaydınız.
Soğutucu zaten vardı ama yeterli olmuyordu. Plastik buzu Aralıktan beri kullanıyorum bir sıkıntı olmamıştı. Klavyenin bozulmuş olabileceğini düşünüyorum çünkü kendi güç tuşunu kullandı bir süre açıp kapattı. Bir fikriniz varmı? Yandıysa içini açmadan nasıl öğrenebilirim? Klavye hasar aldıysa nasıl kurulayabilirim?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Soğutucu zaten vardı ama yeterli olmuyordu. Plastik buzu Aralıktan beri kullanıyorum bir sıkıntı olmamıştı. Klavyenin bozulmuş olabileceğini düşünüyorum çünkü kendi güç tuşunu kullandı bir süre açıp kapattı. Bir fikriniz varmı? Yandıysa içini açmadan nasıl öğrenebilirim? Klavye hasar aldıysa nasıl kurulayabilirim?
Öyle buz koyarsanız sıcakla temas edince buhar yapar. Nemlenmiştir. Pirinç iş görebilir...

Son mesajlar