toshiba laptop isinma

Bu konuyu okuyanlar

noilis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba bir iki sorum olcakti cevap verirseniz sevinirim
1 yil once aldigim bu laptop ilk aldigimdan beri asiri isiniyor ve bu isinmadan dolayi fps drop yapiyor bende bu kronik arizadan dolayi tuketici haklarina verdim sorum su tuketici haklarinda isinmadan dolayi tuketiciyi hakli bulurmu bilir kisi.
ikinci sorum ise bu isinma ilk aldigimdan beri var ve 105 dereceye kadar isiniyor acaba toshibanin kendi surdugu macun kalitesiz olabilirmi kaliteli bi macun alsam ve sursem acaba etkilermi etkilerse tahminen ne kadar dusurur yeni laptop alipta hic macun degisikligi yapan oldumu.
Biraz uzun oldu ama cidden cevap verirseniz sevinirim
(laptop modeli p50c 11v)

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
yapabilecek bişey yok masa soğutucular vs deneyebilirsinz bendede var ve bende bunları yaşıyorum
kısaca alıışacaksınız xD

noilis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen macun degisikligi yaptinmi peki

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
hayır laptopun hiç içini açmadım artitechture unu bilmiyorum bişeyi kırarsam başka laptop yok kısaca yemedi xD

noilis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayır laptopun hiç içini açmadım artitechture unu bilmiyorum bişeyi kırarsam başka laptop yok kısaca yemedi xD
bence 1 2 dereceden daha fazla dusus olur cunku ben bu toshiba firmasinin kaliteli bir macun surdugunu dusunmuyorum

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
merhaba bir iki sorum olcakti cevap verirseniz sevinirim
1 yil once aldigim bu laptop ilk aldigimdan beri asiri isiniyor ve bu isinmadan dolayi fps drop yapiyor bende bu kronik arizadan dolayi tuketici haklarina verdim sorum su tuketici haklarinda isinmadan dolayi tuketiciyi hakli bulurmu bilir kisi.
ikinci sorum ise bu isinma ilk aldigimdan beri var ve 105 dereceye kadar isiniyor acaba toshibanin kendi surdugu macun kalitesiz olabilirmi kaliteli bi macun alsam ve sursem acaba etkilermi etkilerse tahminen ne kadar dusurur yeni laptop alipta hic macun degisikligi yapan oldumu.
Biraz uzun oldu ama cidden cevap verirseniz sevinirim
(laptop modeli p50c 11v)

1.
Üreticilerin bizim bilgisayarlarımız işte falan derece-derece arasında çalışır gibi bir yazılı ibare vaat vermeleri lazım ki Tüketici Hakem Heyeti bu cihaz belirtilen dereceler dışında çalışıyor diye haklı bulsun

2. İşlemci soğutucusu işlemcinin üzerine %100 temas etmiyor olabilir, termal macın dandik olabilir başka seçenek yok fan çalışıyor varsayıyorum tabi

3. intel işlemciler genelde MTR yi aştığında yani 100 dereceye geldiğinde kendini kapatır bi 30 dk falan açamazsın

senin soğutucu fan bloğunda bir sorun var bence

noilis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.
Üreticilerin bizim bilgisayarlarımız işte falan derece-derece arasında çalışır gibi bir yazılı ibare vaat vermeleri lazım ki Tüketici Hakem Heyeti bu cihaz belirtilen dereceler dışında çalışıyor diye haklı bulsun

2. İşlemci soğutucusu işlemcinin üzerine %100 temas etmiyor olabilir, termal macın dandik olabilir başka seçenek yok fan çalışıyor varsayıyorum tabi

3. intel işlemciler genelde MTR yi aştığında yani 100 dereceye geldiğinde kendini kapatır bi 30 dk falan açamazsın

senin soğutucu fan bloğunda bir sorun var bence
kendini kapatmiyor 105 dereceye geldigi an drop yapiyor ve bu ariza kronik bi sorun sogutucu fan blogunda sorun olsa sadece benim bilgisayarda olurdu istisnasiz tum p50c11vde ayni sorun var ve 3 kez sevise verdim cihazin tamirini yapin diye ve 3kez ayni sekilde yolladilar bide ustune laptopa fiziksel hasar verdiler birdaha yollamamam icin
dvdrivere yarim yamalak oturtup arkasina 3 tane cizik atmislar.

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
kendini kapatmiyor 105 dereceye geldigi an drop yapiyor ve bu ariza kronik bi sorun sogutucu fan blogunda sorun olsa sadece benim bilgisayarda olurdu istisnasiz tum p50c11vde ayni sorun var ve 3 kez sevise verdim cihazin tamirini yapin diye ve 3kez ayni sekilde yolladilar bide ustune laptopa fiziksel hasar verdiler birdaha yollamamam icin
dvdrivere yarim yamalak oturtup arkasina 3 tane cizik atmislar.

bence kendin sök, fan blogunu çıkar güzel bir termal macun al montajını yap birde öyle dene

noilis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence kendin sök, fan blogunu çıkar güzel bir termal macun al montajını yap birde öyle dene
hocam yaparimda yapmasina tuketici haklarina verdim yakinda laptopu benden isterler garantisini bozamam.
Hata bu videodaki arkadas gta 5e giriyor arasira drop yapiyor ayni sorun.

Son düzenleme:

Atahan Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
toshiba satellite l300 kullanıyorum alalı bi 6 7 sene oluyor gayet iyi çalışıyor fanını soküp temizle termal macunu sür tekrar dene büyük ihtimal sorum düzelir

noilis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
toshiba satellite l300 kullanıyorum alalı bi 6 7 sene oluyor gayet iyi çalışıyor fanını soküp temizle termal macunu sür tekrar dene büyük ihtimal sorum düzelir
videodaki adamdada ayni sorun var kronik macun degisikligide yapsam ayni kalacak.
bide ilk aldigim gunden beri boyle daha yeni laptopta macun sorunu olamaz bence.

Atahan Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
videodaki adamdada ayni sorun var kronik macun degisikligide yapsam ayni kalacak.
bide ilk aldigim gunden beri boyle daha yeni laptopta macun sorunu olamaz bence.
hiç belli olmaz ama belki üretimden kayanklı birşeyler olmuştur yinede açın bakın bence

Atahan Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
acarsam garanti gitcek karar olumsuz cikarsa ilk isim laptopu acmak olucak zaten.
garantinin gittiğini bilmiyordum :D ama en iyisi dediğiniz gibi yapmak bi gönderin garantiye düzelmez ise mecburen açılacak bu arada İyi bayramlar

noilis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
garantinin gittiğini bilmiyordum :D ama en iyisi dediğiniz gibi yapmak bi gönderin garantiye düzelmez ise mecburen açılacak bu arada İyi bayramlar
garantiye 3 kere yolladim yapmiyorlar
tuketici haklarinda sorun cikmasin diye acmiyorum
saolun cumlemize

noilis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler karar olumlu cikti simdiki sorum şu kararla birlikte vatan computere gittim onlar tedarikci firmaya mail attik geri dönüş bekliyoruz sizin paranizi o zaman verecegiz diyorlar sizce hemen icraya vermelimiyim.

handsome212

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar TOSHIBA L300 bu laptopun ikinci elini alacağım ama bazı parçaları benim eski laptoptakinden sökülerek bu laptopa takılacak. benim eski laptopun parçalarından harddisk, RAM, pil ve adaptör buna takılacak. bu şekilde kaç lira verilebilir bu laptopa?

Ekli dosyalar

• toshiba L300 kac lira.png
    toshiba L300 kac lira.png
    7.9 KB · Görüntüleme: 92