Toshiba Harici Hdd Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar ;

1 ay önce kadar toshiba 1 tb external hdd almıştım.

Hdd'nin içini 250 gb kadar doldurdum. Fakat bu sıralarda hdd çok kasıyordu , kilitleniyordu vs. Düzelir diye düşündüm , fakat hdd nin FAT dosya sistemini kullandığını farkettim.Nette bulduğum bir yöntemle hddyi NTFS'ye çevirdim.

Hdd'yi sadece bilgisayarımın harddiski dolduğunda boşaltmak için takıyorum , fazla işim olmuyordu.

Sorunsuz veri atmak çok zor , heleki atılan veriyi iptal etmek ölüm. Dosya transferi iptal edilmiyor. Bilgisayar kilitleniyor , hepten birşeyler oluyor bilgisayara.

Kullandığım işletim sistemi Windows 7 , Xp'dede denedim yine aynı.

Sürücüyü denetledim sorunsuz tamamlandı işlem. Sürücüyü birleştirmeyi denedim %53 te takıldı iptal ettim.

İçerisindeki verileri başka bir yere atsam , hddyi NTFS olarak biçimlendirsem düzelirmi?

Çok sorun yaşıyorum , ne yapmamı önerirsiniz?

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Seninde değin gibi verilerini güvenli bir yere aktar ve HDD yi tekrar biçimlendir ve NTFS olarak ayarla ve son olarakta yüklenebilir bir sürücüsü varsa ki vardır mutlaka onu yükle ve dataları aktarmayı dene bakalım ne yapacak.Yani sorun HDD başka yerde aramana gerek yok.

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
250 gb veri yedeklemek :(

Eyv hocam , şu koskoca forumda bir tek sen yorum yazdın.

adabay

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Toshiba 320 Gb Harici Hard disk kullanıyorum. Buna benzer bir sorun yaşamadım. Bence garantiye yolla sana gerekli işlemi yapacaklardır.

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Xp'de tekrar denedim sorunsuz çalışıyor. Kasma , kilitlenme ve donma gibi hiçbir sorun olmadı.

Hdd'nin kutusuna baktım , çalıştığı işletim sistemleri arasında windows 7 yok!

Ben bu hdd'yi windows 7 de sorunsuz nasıl çalıştırabilirim ? Driver falan güncellesem olurmu?

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
O kutunun güncel olmamasından öyle bir sorun olmaz , sonuçta çıkarılabilir disk diye tanıyor. 5 yıllık harici hdd kullanıyorum windows xp için üretilmiştir yazıyor.Disk birleştirmede takıldı diyorsun bu normal değil, windows içindeki quick disk denetimi yaparsan zaten sorun bulamaz bence sen bir tam disk denetimi yaptır, bad sector olabilir.

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Merhaba Ben bundan 1 ay evvel harici Toshiba HDD 1tb aldım yükleme yaptıgım dosyalardan bazılarını silmeye kalktım silemiyorum bu konuda bana negibi yardımcı olabilirsiniz şimdiden teşekkürler..

Salt okunur işaretli ise kaldırın.
Silmek istediğin klasöre sağ tıkla ve güvenlik sekmesine gel. Dosya sahipliğine tıklayarak kendi kullanıcı adınına denetim ver. Tam denetim olsun okuma yazma değiştirme vs. sonra silmeyi dene.

Yukardaki çözüm işe yaramaz ise dosyaları unlocker tarzı dosya silme programı ile silmeyi deneyin.
http://www.iobit.com/iobit-unlocker.php
Programı kurduktan sonra silmek istediğinizin üzerine gelin ve sağ tuşla tıklayın.Sağ tıklama menüsünden İobit unlockeri seçin ve açıldığında dosyaları "kilidi aç/sil" yaparak silin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim bilgisayarım kendi kendine sürekli yedek alıyor D sürücüsüne gb tükendi ne yapıp iptal etmem gerekli marka toshıba acaba toshıbanın kendi programlarından kaynaklı bir problem mi ?:hammer: