Toplumumuz hakkındaki bazı düşüncelerim

Bu konuyu okuyanlar

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Evet yaklaşık 1 yıldan sonra geri döndüm. Beni bazılarınız tanıyor olabilir, PC donanımıyla çok ilgileniyordum -gerçi artık ilgilenmiyorum- her neyse şu etrafımda bazı yaşanan olaylardan sonra bunu yazmaya karar verdim.

Aklıma gelen her şeyi yazacağım ama ilk olarak insanları cinsiyetine göre bir role sokma zorunluluğu hissetmek var. Ya şundan vazgeçin cidden ya. Neymiş, erkek şunu yaparmış da kadın şunu yaparmış da bu gelenekmiş de. Böyle bir şey olamaz. Bu tamamen saçmalıktan başka bir şey değil.
Örneğin bir yerde buluşulacaksa kesinlikle erkek karar vermeliymiş nerede buluşulacağına. Neden? Birlikte karar vermek daha iyi değil mi? Neden herkes öyle yapıyor diye biz de öyle yapalım? Zorunlu mu? Birine zararı var mı? Ee?
Başka bir örnek daha, hesabı erkek öder meselesi. Bakın eğer karşıdaki kişiye sen öder misin (Durumunuzdan dolayı) dediğiniz halde o şiddetle karşı çıkıyors veya hesabı her türlü erkek öder düşüncesindeyse ayrılın ondan bakın bu kadar basit. Koşulsuz şartsız ayrılın. O sadece sizi paranız için seviyormuş gibi görünen birisi çünkü. Ondan size iyi bir şey gelmez.

Bir de bunun şöyle bir versiyonu var:
Erkek ağlamaz, erkek adam güçlüdür, sen erkek değil misin, erkek dediğin korkusuz olur (En saçması bu) vb.
Erkeklerin duyguları yok mu? Robot, bilgisayar mıyız biz? Erkek güçlü olmak zorunda mı?..

Birisi sokakta tacize uğrasa sesini çıkaramayacak, umrunda olmayacak kişiler sokakta el ele tutuşan birilerini görünce namus bekçisi kesiliyor. Ya 2 günlük namusunla onlara mı laf söylüyorsun? Senin namusunu...
Ki el ele tutuşmanın uzaktan yakından namusla alakası yok.

Instagram'da sırf kız güzel olduğu için istek atmalar, güzel kızla birlikte olunca hava atmalar, 5 günlük ilişkiler...
Bkz: (Pazartesi: Bakıştık, Salı: Tanıştık, Çarşamba: Arkadaştık, Perşembe: İki aşıktık, Cuma: Alıştık, Cumartesi: Tartıştık, Pazar: Ayrıldık)

Popüler olmak için yapmadığını bırakmayanlara -Saçma saçma hareketler, birilerine diss atmak falan- tek kelime bile etmek ziyan zaten...

Kızlara mini etek giyiyor diye fahişe damgası yapıştırmak, kibar erkeğe gay demek, kaba erkeğe saygısız terbiyesiz serseri demek, damga yapıştırmaya çalışmak,
Kendilerinden farklı ve millet ne der korkusu olmayan kişileri görünce anormal, değişik diye düşünmek ve anormal gözüyle bakmak (Başıma çok geldi, diğerleri gibi olmamam anormal olduğumu göstermez)
Adam zengin diye kızı sevmediği kişiyle evlendirmek, fiziksel görünüşüyle aşağılamak vb. Daha sabaha kadar sayabilirim...

Bana böyle anormal, değişik diyen "normal" kişilere bakıyorum ve diyorum ki iyi ki "anormal"mişim. Böyle popüler olma çabaları, sevgili olup 2 günde ayrılmak, kim kimin sevgilisi kim kimin nesi diye dedikodu yapmak, yobazlık, depresyonda olmayı bir şey sanmak (Buna da geleceğim)
Bunlar çok normal ben mi anormalim yani şimdi?

Depresyonda olmayı bir şey sanmaya aslında denecek pek bir şey yok. Neymiş çok büyük dertleri varmış :D. Harbi gülesim geliyor he. Ben dışarıda millete gülüp, yansıtmayıp eve gelip 2 saat ağladığım zamanları biliyorum.

Bıktım bu toplumdan...

Edit: Fikriniz varsa yazın, üşenmeyin. Yanlışım varsa da düzeltin insanım sonuçta mükemmel değilim ya.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Ben burada yeni aktif olduğum için (2-3 aydır) ben seni normal olarak tanımıyorum. Onun dışında burada fazla kural çiğneyen ve kötü insanlar mevcut doğal olarak. Yine ne sen bilirsin fakat sana tavsiyem onları boş ver. Seni sıkıyorsa uzak dur. O kadar basit. :) Yanlış anladıysam kusura bakma.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Yok yok ben gerçek hayatla alakalı demiştim yanlış anlamayın. Bu forumla alakası yok yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben burada yeni aktif olduğum için (2-3 aydır) ben seni normal olarak tanımıyorum. Onun dışında burada fazla kural çiğneyen ve kötü insanlar mevcut doğal olarak. Yine ne sen bilirsin fakat sana tavsiyem onları boş ver. Seni sıkıyorsa uzak dur. O kadar basit. :) Yanlış anladıysam kusura bakma.
.