Toplu mail gönderme programı tavsiyeleriniz nelerdir ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan nessto
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

nessto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar toplu mail gönderme programı arıyorum full ve html kod desteklemesi gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum şimdiden herkese teşekkür ederim

nessto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
win 8 de çalışıyor mu bu acaba ?

Alimercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla geçen bir postda daha deng geldim orayada yazdım. Bu toplu mail olayını çok hafife alıyo millet ama çok ciddi bir pazarlama aracı olarak kullanılıyor dünyada. Bizim şirketde kullanıyor uzun süredir ve baya geri dönüşler arttı.

Bu toplu mailde en önemli olay zaten spam olayı ve sunduğun içerik. Biz messageprobe.com kullanıyoruz. Daha önceden bir kaç firma daha denedik ama türk olarak en ciddi firma bunu bulduk.

alihamas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu Resimli Olarak anlattığım web sitem: Ücretsiz Toplu Mail Gönderme Programsız
Merhaba arkadaşım konuyu yeni gördüm ancak bu gün fark ettiğim word ün bir özelliği sayesinde ek bir program kullanmadan html destekli ve kişiye özel bir şekilde toplu mail gönderme fonksiyonu sayesinde müşterilere kişiye özel ve kısa yoldan posta gönderme şansı yakalamış oldum. Eğer işine yararsa sende kullanabilirsin.
Bunun için yapman gereken tek şey Bir outlook, word ofis yazılımlarına ve smtp mail adresine ihtiyacın var eğer günde 100 maili aşmayacaksan gmail i de kullanabilirsin.
toplu maili nasıl göndereceğini yukarıdaki linkte verdim. Aşağıda ise sitemden aldığım anlatımımı aktarıyorum. Kaynak kullanmadan başka yerde yayınlamazsanız sevinirim.

Bu özellliğin en güzel yanı ise Müşterilere şu bültenlerdeki gibi Sayın <<AD_SOYAD>> bu haftaki bilgi güncellemeleriniz <<DERS_ADI>> 'leriniz şeklinde birleştirme yolu ile kişiye özel bir şekilde mailin gitmesidir. Ancak bu husus spama düşmeme garantisi vermez sadece ücretsiz ve arkadaşımın müşterileri için araştırmış olduğum bir husustur bilgilerinize...

Bu yazıyı okuduğunuzda üyeleriniz yada müşterileriniz için güzel ve kişisel olarak üretilmiş e postalar gönderebilecek ve ürünlerinizin yada firmanızın müşteri yada üyelerinizin nezdinde değerli görünmesine katkı sağlayabileceksiniz. Bu sebeple toplu mali göndermek için (toplu mail) para harcamayın. Yani ücretsiz olarak toplu mali göndermek istiyorsanız (ücretsiz toplu mail) bu yazı dizisini okuyabilirsiniz.

Mail göndermeniz için firmanıza ait mail adresinin Ms Outlook programına kurulmuş olması gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır yine yazamadığım için beni takip edenlerden ve blogumdan uzak kaldım tabi bunun geçerli sebepleri var askerlik sonrası buhran yeni bir hayat (evim, ailem, çiçeği burnunda evliliğim, ve minnacik meyvemiz) bunun gibi her biri ayrı bir madde halinde açılabilecek bir mazeret tablosu var karşımızda... Lakin konumuz bu olmadığı için bu konuda fazla tasvir vermeden asıl konumuza geçiyorum.

Bu aralar yeni bir sorunla uğraşıyordum, karşılaştığımız sorun toplu mail gönderme sorunu tabi bu spam mail değil firmanın müşterilerine yapığı kayıt işlemleri neticesinde kullanıcı bilgileri ve diğer bilgiler hakkında kişisel mail göndermeleri gerekiyor ancak bunu sağlayan bir program olmadığı için bu işlemler elle tek tek yapılıyordu günde yaklaşık 100 kişiye mail gönderildiğini varsayarsak bu minimum 6 saate mâl oluyordu.

Bunu önlemek için bu pazar yani bugün konu hakkında araştırma yapmak istedim toplu mail gönderme programlarının hepsi ücretli ancak işimizi görürse alınabilir fiyatlardaydı. Daha önce araştırmış ve kullanmış olduğum Email Sender Deluxe ve Atomic mail sender programlarını denedim. Atomic mail sender tam istediğimizi veriyordu veri birleştirme seçeneği ile mailimizde bulunan alanlara kişisel bilgileri ekleyebiliyorduk. Ancak mail gönderiminde smtp portuna çok yüklenildiği için sunucu tarafından ip hemen engelleniyor. Bu sebeple tam buldum derken malesef yine bu programdan da sonuç alamadım. Ancak bana bir fikir vermiş oldu burada gördüğüm bir keyword ile konu hakkında araştırma yapmaya başladım. Merge işlemi sonrasında bu adres ve posta birleştirmenin word yazılımı üzerinde de yapıldığını öğrendim ve bu tatlı bilgiyi sizlerle de paylaşmak istedim.

İnternette şu anahtar kelimelerle arama yaptığınızda mütemadiyen siteme uğrayacaksınız, toplu kişisel e-posta gönderme, kişisel e posta gönderme, ücretsiz toplu mali gönderme, word merge işlemi, word adres ve posta birleştirme

Evet yukarıdaki anahtar kelimeleri de ekledikten sonra şimdi konuyu anlatmanın da sırası geldi demektir.

Ücretsiz Toplu Mail Gönderme Programınız Word (Hem de bu işi kişiselleştirilmiş halde yapabileceksiniz.) detaylı anlatım için yazıyı takip edelim.)

Öncelikle Microsoft Word Yazılımını açalım.

1. resim de gördüğünüz üzere word programını açtık ve posta linkine tıkladık.

2. Resim de ise Adres ve mektup birleştirmeyi başlat seçeneğine tıklıyoruz ve buradan e posta iletisini seçiyoruz.

3. resimde ise bu epostayı alacak alıcıların kaydedildiği excel dosyamızı seçmek içni alıcıları seçin başlığından Varolan listeyi kullanı seçiyoruz.

4. Resimde gördüğümüz üzere kişileri seçebileceğimiz iletişim penceresi karşımıza geldi buradan gönderilecek mail listemizi seçip aç butonuna tıklıyoruz.

5. Resim de seçtiğimiz excel sayfasındaki sheet leri bize gösteriyor ve mail listesinin hangi sayfada olduğunu göstermemizi istiyor benim oluşturduğum sayfa1 de olduğu için default olarak bırakıp tamam butonuna tıklıyorum.

7. resim de seçtiğim mail listesinin excel görüntüsünü görebilirsiniz sütun başlıklarına dikkat edin. Oluşturacağınız listelerde sütun başlıkları olması gerekli.

8. Resim Alıcıları ekledikten sonra birleştirme alanı ekle butonuna tıklayıp sütun başlıklarını görebilirsiniz.

9. resim de ise artık mailimizi oluşturduk ve bir önceki resimde gördüğümüz birleştirme alanı ekle ile kişisel olacak alanları birleştirme alanı ekle butonuna tıklayarak ekliyoruz ve mailimize kırmızı çerçeve ile gösterdiğim şekilde sütun başlıkları eklenmiş oluyor

10. resim de gördüğümüz gibi artık mailimiz hazır halde olduğu için "bitir ve birleştir" butonuna tıklayıp E posta iletisini gönder diyoruz. Mail listemizdeki herkese toplu mail ulaştırılmış oldu. Gönderdiğiniz mailler içerikleriniz ve sunucunuzla yada ip niz ile alakadar olarak kişilerin önemsiz e postasına düşebilir bu konu hakkında müşterilerinizi bilgilendirir ve mail adresinizini güvenilir adreslere alınmasını talep ederseniz artık duyurularınızı sorunsuz bir şekilde almasını sağlayabilirsiniz.

Evet arkadaşlar biraz uzun oldu farkındayım ancak konunun kopmaması için ikiye bölmedim umarım işinize yarar

NanoTechh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anoınim mesaj atan bir sürü program var bunlardan birini deneyebilirsin.

mooncomtr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Madmimi de kullanabilirsiniiz. Tum buyuk sirketler kullaniyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
madmimi ücret alıyormu birde gönderdiği maillerde kendi reklamlarını yayınlıyormu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ali Hamas Bey selamlar. Gitmiyor toplu mailler. Biz bir yerden 6000 adet maili toparladık. AD-SOYAD, KULLANICI ADI, MAİL VE ŞİFRE bilgilerinin hepsini bulabilmek imkansız. Hele hele kullanıcı adlarını ve şifrelerini biz nasıl bilelim. Bütün bu dört ögenin olması gerekiyor mu toplu mail atabilmek için? Sadece mail adresi yeterli değil midir? Bir de iptal olan adresler olabilir, gitmeyenler olabilir. Bunları da öğrenmenin bir yolu var mıdır?
İyi ki varsınız.
Baki Yılmaz

vurdugololdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk önce program önereyim. Bizim şirkette biz messegaprobe.com kullanıyoruz toplu mail gönderme programı olarak.

2. olarak, toplu mail diğer adıyla e-posta pazarlama ciddi bir iş. Spamcı anılmayın kendi listeniz olsun. Zaten hazır alınan listeler pek sağlıklı olmaz. Hele hele gmail hotmail gibi mail servisleri üzerinden CC'ye yada BCC'ye eklenerek yapılan pazarlama faaliyeti bildiğin harakiri olur. :D

exwhale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Bu işi parasız yapıcam diyorsanız bol şans, bu işte "Ucuz etin yahnisi yenmiyor" Hatta çok para vermek de çözüm değil,
Türkiye'de hizmet veren en kaliteli/pahalı firmanın dahi başarılı olamadığı durumlar var maalesef sektörde, 3.parti araçlarla filan kapıyorlar açıklarını biz gibi firmalar.
Olay artık klasik email gönderimini aştı, artık "Davranışsal Email Pazarlama" yapılıyor. Daha önce şu emailimi açtıysa bu email gitsin, açıp da x linkini tıklamışsa y'yi gönder, b'yi tıklamışsa da z'yi gönder, daha da öteye geçip "web site"mde ... sayfamı ziyaret etmiş ve x emailimi açıp z linkimi tıklamışla gönder gibi otomatikleşti iş... Hatta alıcıların her bir emaili kaçta açtığını takip edip, istenirse genellikle açtığı saatten 5 dk önce INBOX'ına teslim ediliyor artık. Yani ben x firmadan gelen emailleri genelde akşam 20:00-23:00 arası açıyorsam, siz kaçta atarsanız atın, bana email 19:55'te geliyor, ki bu da en üstte olacağınızın garantisini vererek okunma oranlarını artırıyor.
Dünyanın en büyüklerinden Silverpop'u kullanıyoruz biz, 3 ay önce de IBM tarafından satın alınmış firma. Spam filtresi, A/B testi, raporlaması, HTML editörü... Türkiye'de bulabileceğiniz en iyisi, fiyatı da yerlilerden daha bile ucuz sayılır. Euromessage, Apsis 100bin email için ~1500 lira istiyor, Silverpop 450 lira. Motosikletle E Class Mercedes farkı kadar fark olmasına rağmen hem de... 3 yılda 5 ayrı firmayla çalıştık, hiçbiri tatmin etmemişti bizi; ama 2 yıldır da kafamız rahat

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Mesanger tavsiye ederim
mesangeri aç orda gruplar yapabilirsin kaç kişiye göndermek isterden gruba ekle ücretsizdir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu bilgiye paylaşan alihamas a sonsuz teşekkürleri sunarım...
Ben yukarıdaki işlemleri tek tek yaptım.
word de metni yazdım hazırladım
sonra outlook u kurdum. superonline
sonra tarif edilen şekilde yaptım. anladım ki süperonline outlook tadan yani dışarıdan 100 mail gönderme yapabiliyor. 100 maili sorunsuz ve herkese ayrı ayrı olacak şekilde gönderdi günlük 100 mail bana yetti ve istediğim gibi oldu...
çok mail göndermeyecekseniz mail adresi sunucunuzun ne kadar göndermeye izin verdiğini bildiğiniz zaman sorun olmaz diye düşünüyorum...
herkese saygılar....