Toplama Pc vs Monster Laptop

Bu konuyu okuyanlar

Waxsar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhaba kendime bir bilgisayar almak istiyorum ancak çok kararsızım. 3 sene sonra üniversiteye gideceğim bunun için 7000 TL ye bir laptop mu yoksa PC mi almalıyım şuan için? PC alırsam üniversitede ne yaparım?

mustafaozan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Toplama al diyen tayfa gelir birazdan :) ama üniye de götürüceksen en mantıklısı laptop derim ben.

Neden toplama ya da monster gibi iki seçenekte kısıtlı kalıyorsun ki.

Excaliburun da iyi gamingleri var. mesela 17"lik ekranıyla excalibur 780 benim favorim

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Merhaba kendime bir bilgisayar almak istiyorum ancak çok kararsızım. 3 sene sonra üniversiteye gideceğim bunun için 7000 TL ye bir laptop mu yoksa PC mi almalıyım şuan için? PC alırsam üniversitede ne yaparım?
Kankam şöyle ben 3 sene sonrada bilgisayar alabilirim durumum var ve annemlerde izin verir diyorsan toplama pc tabiki ama dersen ki yok ben alamam laptop ama 3 sene sonrası için laptop almakta bilemedim ne kadar mantıklı ama tabiki "şöyle ben 3 sene sonrada bilgisayar alabilirim durumum var ve annemlerde izin verir diyorsan toplama pc tabiki " buna göre değerlendir hangisini alacağını

Reaksiyon puanı
112
Benim üniversiteye gitmeme 4 sene var ama bende laptop almayı düşünüyorum

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Eğer 3 yıla laptop alamazsan üni için laptop al.Bütçem yetiyor alırım diyorsan kasa al.Şöylede yapabilirsin laptop alırsın.Birde monitör alırsın evde monitörle kullanırsın ünide laptopun ekranıyla

ennstekin

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Günümüz laptopları evet performanslı arkdaş yüksek ihtimalle oyun için alacak şimdi.normal bir kullnıcı 3 sene sonrada kullanabilir çok bir performans kaybı olmadan ama arkadaş oyunda oynarsa 3 sene içinde tahminimce performans düşmesi yaşar

Waxsar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Eğer 3 yıla alamazsan laptop.Alırım diyorsan kasa.Şöylede yapabilirsin laptop alırsın.Birde monitör alırsın evde monitöle kullanırsın ünide laptopun ekranıyla
Monitör 2 bin tl geriye 5 bin tl laptop kalıyor monitöre bağlayınca büyük bir performans düşüklüğü olacağını tahmin ediyorum o fiyattaki bir laptopun.

ennstekin

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Sana önerim 2000 tl gibi 2.el temiz idare edecek bir sistem bul 3 sene kullan birazda para biriktir sonra üniversite için laptop al

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Monitör 2 bin tl geriye 5 bin tl laptop kalıyor monitöre bağlayınca büyük bir performans düşüklüğü olacağını tahmin ediyorum o fiyattaki bir laptopun.
İkinci el alırsın.
İkinci el alırsın.

Waxsar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
ne tür oyun oynayacaksınız
Klasik bir cevap olacak ama mac almak sizin için mantıksız olabilir
Aslında başta oyun oynamak istemiyordum. Kodlama ve edit için kullanacağımdan mac düşündüm sonra sıfır pahalı ikinci elide ailem istemediğinden mac'tan vazgeçip windows düşündüm. Windowsta fiyatına göre iyi olan laptop olarak monster vardı ve almışken oyun da oynayayım diye düşündüm. Cs go, cod, pubg gibi oyunlar oynayacağım.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
laptop al

STB

Müdavim
Reaksiyon puanı
740
monster isityor isen bunlara bakabilirsin

ennstekin

Asistan
Reaksiyon puanı
92
İnce hesap da Cuma akşamları Güzel laptoplar olabiliyor Bakabilirsin

Waxsar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Monitöre gerek olduğunu düşünmüyorum

Parayı laptopa yöneltmelisin
Bu arada söyleyeyim 3 sene sonra o laptoptan fazla bir şey beklemeyin
pardon yanlış okumuşum ben pc için yazdım

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Laptop al üniye gideceğini söylüyorsun. Sunumun felan olucak Masaüstü götürecek değilsin ya sınıfa.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Bütçen ne kadar ? Eğer laptop alacaksan thunderbolt destekli bir laptop al ileride e-gpu ile ekran kartı problemini kapatırsın. Youtubeda bunu anlatan bir editör var yanlış hatırlamıyorsam elinde 2016 mac pro ve e-gpu var ama rakip forumun editörü kendisi.

Waxsar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bütçen ne kadar ? Eğer laptop alacaksan thunderbolt destekli bir laptop al ileride e-gpu ile ekran kartı problemini kapatırsın. Youtubeda bunu anlatan bir editör var yanlış hatırlamıyorsam elinde 2016 mac pro ve e-gpu var ama rakip forumun editörü kendisi.
bütçem 7000 bin TL