Toplama Apu'ya sonradan Ekran Kartı

Bu konuyu okuyanlar

kürşatbeyy

Asistan
Reaksiyon puanı
56
3-4 bine kötü ekran kartlı geliştirilemeyen sistem yerine apu sistem dizip 1-2 yıl sonra ekran kartı almayı düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

bu parçalar nasıl sizce bunun üstüne sonradan

MSI GEFORCE GTX 1650 SUPER GAMING X 4GB GDD​

1-2 yıl sonra bunun gibi bir parça alıp o şekilde kullanmaya devam ederim diye düşündüm.
Uyum sorunu olur mu ?
İşlemciye çok yük bindiğinden 1-2 yılda patlar diyenler var doğru mu ? Kod yazma çizim yapma vs. gibi mühendislik derslerimin haricinde
Lol ve cs gibi orta segment oyunlar oynayacağım.
Lol ve csgoda kaç fps alırım orta ayarlarda ve ekran kartını aldıktan sonra daha üst oyunlar oynayabilir miyim ?

Dipnot: Ram ve kasa markası modeli konusunda fikrim yok. 2×8 3200lük ram ve psu'lu (500+ yeter diye düşünüyorum) kasa önerilerinizi bekliyorum.)

ChaosBoost

Müdavim
Reaksiyon puanı
696
3-4 bine kötü ekran kartlı geliştirilemeyen sistem yerine apu sistem dizip 1-2 yıl sonra ekran kartı almayı düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

bu parçalar nasıl sizce bunun üstüne sonradan

MSI GEFORCE GTX 1650 SUPER GAMING X 4GB GDD​

1-2 yıl sonra bunun gibi bir parça alıp o şekilde kullanmaya devam ederim diye düşündüm.
Uyum sorunu olur mu ?
İşlemciye çok yük bindiğinden 1-2 yılda patlar diyenler var doğru mu ? Kod yazma çizim yapma vs. gibi mühendislik derslerimin haricinde
Lol ve cs gibi orta segment oyunlar oynayacağım.
Lol ve csgoda kaç fps alırım orta ayarlarda ve ekran kartını aldıktan sonra daha üst oyunlar oynayabilir miyim ?

Dipnot: Ram ve kasa markası modeli konusunda fikrim yok. 2×8 3200lük ram ve psu'lu (500+ yeter diye düşünüyorum) kasa önerilerinizi bekliyorum.)
Patlamaz patlamaz. Yalan söylüyor onlar. Bu arada GTA 5 bile oynarsın. Ama kasa ve PSU değişsin.

Son düzenleme:

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
O psu ve kasa çok kötü , beslemez ayrıca.
Kasa olarak şu ikisi güzel
Psu olarak FSP 500w 80+ alabilirsin

Son düzenleme:

kürşatbeyy

Asistan
Reaksiyon puanı
56

Birkaç parça değiştirdim şimdi nasıl ? Bir de 5 Pro 4650G ile 5 3400G ne kadar fark eder arada 500 Lira falan var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O psu ve kasa çok kötü , beslemez ayrıca.
Kasa olarak şu ikisi güzel
Psu olarak FSP 500w 80+ alabilirsin

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
PSU ve Kasa çok kötü gözüküyor. PSU kaliteli bir markadan alınmalı yoksa işlemci değil PSU patlar.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Şimdilik yazdığın kasadaki power ,e.kartı olmadığı için idare eder.Ancak ne zaman 1650 super e.kartını aldığın gün,hemen poweri yenilemelisin.

kürşatbeyy

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Şimdilik yazdığın kasadaki power ,e.kartı olmadığı için idare eder.Ancak ne zaman 1650 super e.kartını aldığın gün,hemen poweri yenilemelisin.

Biraz değiştirdim hocam ekran kartını 1-2 yıl sonra almayı planlıyorum kartsız 4bin tl civarında kartla 5,8-6bin tlye gelecek sizce yapmak istediğim şey mantıklı mı ? parçalar nasıl uyumlu mudur şimdi ? Hatta ilk etapta psu, işlemci, anakart ve ram de alabilirim halihazırdaki kasama sığacak olursa ve eski hdd kullanırım o şekilde de 3bin tl civarında olur. birkaç ay sonra kasa ve ssd. bir iki yıl sonra da ekran kartı şeklinde parça parça arttırmak amacıyla.

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378

Biraz değiştirdim hocam ekran kartını 1-2 yıl sonra almayı planlıyorum kartsız 4bin tl civarında kartla 5,8-6bin tlye gelecek sizce yapmak istediğim şey mantıklı mı ? parçalar nasıl uyumlu mudur şimdi ? Hatta ilk etapta psu, işlemci, anakart ve ram de alabilirim halihazırdaki kasama sığacak olursa ve eski hdd kullanırım o şekilde de 3bin tl civarında olur. birkaç ay sonra kasa ve ssd. bir iki yıl sonra da ekran kartı şeklinde parça parça arttırmak amacıyla.
Topladığını sistem gayet güzel ama ssd yi eksik etmeyin sistemden eski hdd yi depolama olarak kullanırsınız ssd siz bilgisayar kullanmak insanın başını ağrıtır böyle özetleyeyim