toplam bütçem 11k pc toplamak istiyorum.Piyasada ekran kartı yok ama hazır mı almalıyım,yoksa beklemeli miyim?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3
toplam bütçem 11k pc toplamak istiyorum.Piyasada ekran kartı yok ama hazır mı almalıyım,yoksa beklemeli miyim?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Güzel bir apu sistem alınıp stokları bekleyebilirsiniz hem bu sürede daha çok ekler güzel bir ekran kartı ve işlemciye sahip olmuş olursunuz bence.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Stok bekle. Zaten mining devri kapanmaya başladı. Stoklar düzelir. Hazır alma, üzülürsün.

Şimdi bir APU sistem toplayıp ekran kartı stoğu bekle. Yoksa fiyatlar aşırı pahalanıyor.

Reaksiyon puanı
3
Güzel bir apu sistem alınıp stokları bekleyebilirsiniz hem bu sürede daha çok ekler güzel bir ekran kartı ve işlemciye sahip olmuş olursunuz bence.
apu siste ne oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Stok bekle. Zaten mining devri kapanmaya başladı. Stoklar düzelir. Hazır alma, üzülürsün.

Şimdi bir APU sistem toplayıp ekran kartı stoğu bekle. Yoksa fiyatlar aşırı pahalanıyor.
APU sistem ne oluyor

Reaksiyon puanı
3
İşlemciden ekran kartı olan sistem oluyor. Dahili ekran kartı olan oluyor. APU sistemlerde AMD Ryzen daha performanslı. İnternete Vega 8 yazarak aratabilirsin.
yani ekran kartı stokları gelince diğer bileşenlerin fiyatı artacağı içinmi apu sistem toplamam lazım ekran kartı stokları gelince herşeyi beraber satın alsam

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
yani ekran kartı stokları gelince diğer bileşenlerin fiyatı artacağı içinmi apu sistem toplamam lazım ekran kartı stokları gelince herşeyi beraber satın alsam
O zamana fiyatlar uçar. Bu yüzden APU diyoruz. Sen önce ekran kartı hariç herşeyini al. APU sistem olarak bir süre kullan, ekran kartı stoğu kovala. Beklersen fiyatlar uçar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Şu siteyi takip et. Bazen çok güzel sistemler topluyor.

Bak dün topladığı 10k lık sistem efsaneydi mesela indirimdeyken. 3-4 saatte stok bitti :D

Reaksiyon puanı
3
O zamana fiyatlar uçar. Bu yüzden APU diyoruz. Sen önce ekran kartı hariç herşeyini al. APU sistem olarak bir süre kullan, ekran kartı stoğu kovala. Beklersen fiyatlar uçar.
tamam zaten 4bin tl bütçeli ekran kartı hangisi olur stoklar gelince rtx 2060 super düşünüyorum ona göre bir işlemci bakayım darboğaz olmasın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu siteyi takip et. Bazen çok güzel sistemler topluyor.

Bak dün topladığı 10k lık sistem efsaneydi mesela indirimdeyken. 3-4 saatte stok bitti :D

bu hazır sistemleri anlamıyorum neden ucuz oluyor kendim toplamayı düşünüyorum bişeyler kısıyorlar sanırım

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
bu hazır sistemleri anlamıyorum neden ucuz oluyor kendim toplamayı düşünüyorum bişeyler kısıyorlar sanırım

Asus sponsor oluyor mesela. Tüm parçalar Asus kasa dahil. belli bir stokta indirimli satıyorlar...

Bu devirde tek tek toplaman çok pahalı olacaktır. ( Piyasada ekran kartı olmaması olanlarında karaborsa olmasından dolayı. )
10k ya göre sistem gerçekten güzeldi bu videodaki. Kısılan hiçbir yeride yok gibiydi.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
Stokları beklemen daha iyi olur ancak ekran kartı stoğu gelir gelmez tükenecek haberiniz olsun Saniyeler içinde tükenebilir yani