Topladığım sistem nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Arkadaşlar merhaba öncelikle, şu şekilde bir toplama yaptım da yorumlar mısınız lütfen? Siz de önerilerinizi söylerseniz çok mutlu olurum. Bütçem 12 13 bine kadar. Şimdiden teşekkür ederim. Not: Öğrenciyim, dolayısıyla bayağı bir sunum vs indireceğim. Bu yüzden de minimum 16 gb rame, 1 tb hddye ve 240gb ssd ye ihtiyacım var.(minimum) Bu fiyata mönitpr ve kasa dahil.(12 13 bine) Oyun da indireceğim için güçlü işlemci, anakart ve ekran kartı lazım. Monitör de en az 1ms 144 hz olursa çok sevinirim. Onun dışında klavye mouse ve hoparlör gibi önerilerde de bulunabilirsiniz. Tekrar teşekkürler, yorumlarınızı bekliyorum. Okursanız lütfen cevap yazın.?:)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200708-151823_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200708-151823_Samsung Internet.jpg
    92.4 KB · Görüntüleme: 162
  • Screenshot_20200708-151828_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200708-151828_Samsung Internet.jpg
    96.5 KB · Görüntüleme: 167
Reaksiyon puanı
769
RAM'dan 2 adet alınacak. Burada sıvı soğutma biraz ekstraya giriyor alıp almamak senin tercihin. Bu sistemi tercih etsende etmesende güle güle kullan.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
RAM'dan 2 adet alınacak. Burada sıvı soğutma biraz ekstraya giriyor alıp almamak senin tercihin. Bu sistemi tercih etsende etmesende güle güle kullan.

Çok teşekkür ederim dostum:). Başka öneri var mı arkadaşlar?

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Arkadaşlar merhaba öncelikle, şu şekilde bir toplama yaptım da yorumlar mısınız lütfen? Siz de önerilerinizi söylerseniz çok mutlu olurum. Bütçem 12 13 bine kadar. Şimdiden teşekkür ederim. Not: Öğrenciyim, dolayısıyla bayağı bir sunum vs indireceğim. Bu yüzden de minimum 16 gb rame, 1 tb hddye ve 240gb ssd ye ihtiyacım var.(minimum) Bu fiyata mönitpr ve kasa dahil.(12 13 bine) Oyun da indireceğim için güçlü işlemci, anakart ve ekran kartı lazım. Monitör de en az 1ms 144 hz olursa çok sevinirim. Onun dışında klavye mouse ve hoparlör gibi önerilerde de bulunabilirsiniz. Tekrar teşekkürler, yorumlarınızı bekliyorum. Okursanız lütfen cevap yazın.?:)
Arkadaşlar yorumlar mısınız bu sistemi lütfen??

Fear/Loyo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bence işlemcini gelistir MD Ryzen 5 3600 4.2GHz 6/12 Çekirdek İşlemci
veya AMD Ryzen 5 3600X 4.4GHz 6/12 Çekirdek İşlemci
Bana göre
Mesaj otomatik birleştirildi:

baya bi iyi iştemci istioyrsn AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz 8/16 Çekirdek İşlemci

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
bence işlemcini gelistir MD Ryzen 5 3600 4.2GHz 6/12 Çekirdek İşlemci
veya AMD Ryzen 5 3600X 4.4GHz 6/12 Çekirdek İşlemci
Bana göre

baya bi iyi iştemci istioyrsn AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz 8/16 Çekirdek İşlemci
Çok teşekkür ederim hocam, sağ olun.:)

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Çok teşekkür ederim hocam, topladığınız sisteme gerçekten bayıldım bu arada. Çok sağ olun.:)

Bu arada forumun konusunu düzeltmişsiniz hocam, sağ olun.:) Bir türlü değiştirememiştim.?

Hocam bunları kapsayabilecek başka ve daha şık duran bir kasa önerebilir misiniz zahmet olmazsa? Bu işlemciyi vs çok beğendim ama kasayı pek beğenmedim. Önde 3 fan olursa(rgb) ve daha şık olursa çok güzel olur.:)

Pardon, görmemişim.?( SSD yi sormuştum da:))

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Çok teşekkür ederim hocam, topladığınız sisteme gerçekten bayıldım bu arada. Çok sağ olun.:)

Bu arada forumun konusunu düzeltmişsiniz hocam, sağ olun.:) Bir türlü değiştirememiştim.?

Hocam bunları kapsayabilecek başka ve daha şık duran bir kasa önerebilir misiniz zahmet olmazsa? Bu işlemciyi vs çok beğendim ama kasayı pek beğenmedim. Önde 3 fan olursa(rgb) ve daha şık olursa çok güzel olur.:)

Pardon, görmemişim.?( SSD yi sormuştum da:))
Bu ürüne bakabilirsiniz o zaman kasa için. Arka tarafa bir tane 120mm egzoz fan lazım yalnız. Dilerseniz tepeye de bir tane ek alabilirsiniz.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Bu ürüne bakabilirsiniz o zaman kasa için. Arka tarafa bir tane 120mm egzoz fan lazım yalnız. Dilerseniz tepeye de bir tane ek alabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim Görkem Hocam.:)

Bu uygun mudur hocam?

Bu uygun mudur hocam?

Veya bu?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992

Bu uygun mudur hocam?

Veya bu?
Öndeki 3 fanın dışarıdan görünmesi şart mı? Bu fiyata daha geniş ve hava akışı daha iyi kasalar alınabilir çünkü.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Oyun oynayacağına göre ,AMD ryzen den daha iyi olan, intel öneririm. Ryzenlerde 3000 serisi epey ısınıyor ayrıca. .İyi bi de sıvı soğutma alman gerekir. Fiat iyice şişer.

ıı.PNG

Hatta i7 10700 gibi bi işlemciye bile gerek yok. Sizin yapacağınız tüm işlemlerin 10 katını bi seferde yapar bu işlemci.

Alın şöle bi işlemci ,fiat iyice düşsün. Bu işlemci bile fazla ama, yıllar boyu idare eder.

Son düzenleme:

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Öndeki 3 fanın dışarıdan görünmesi şart mı? Bu fiyata daha geniş ve hava akışı daha iyi kasalar alınabilir çünkü.
Görünse güzel olur hocam ama şart değil.

Oyun oynayacağına göre ,AMD ryzen den daha iyi olan, intel öneririm. Ryzenlerde 3000 serisi epey ısınıyor ayrıca. .İyi bi de sıvı soğutma alman gerekir. Fiat iyice şişer.

Ekli dosyayı görüntüle 108365

Hatta i7 10700 gibi bi işlemciye bile gerek yok. Sizin yapacağınız tüm işlemlerin 10 katını bi seferde yapar bu işlemci.

Alın şöle bi işlemci ,fiat iyice düşsün. Bu işlemci bile fazla ama, yıllar boyu idare eder.

Teşekkürler hocam.:)

Ne gibi bir kasa mesela hocam?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Son yazdığım ,ryzen 3700X 'in yarı fiatındaki İ5 10400 işlemcisi oyunda ,yine de daha öndedir. Bilgin olsun.
Alıntıdır. gamersnexus.

Ekran Görüntüsü (2).png