Topladığım Sistem Hk.

Bu konuyu okuyanlar

bedosus1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar,

Bir hata yapmamak ve sistem/parçalar hakkında bilgi yetersizliğimden ötürü, kafamdaki soru işaretlerini gidermek adına sizlerin bilgisine danışmak istedim.

Yakın zamanda eski PC’min yetersizliğinden ötürü yeniden toplamaya karar verdim. Çevre ekipmanlarım gaming ürünler ve gayet idealler o yüzden sadece kasa ve monitör almaya karar verdim Teknobiyotik üzerinden. Sorularıma geçecek olur isek:
  • Genellikle çok oyunculu FPS ve MMORPG oyunlar oynamaktayım. Bu sistem ile rahatlıkla bu tarz oyunları bir sorun yaşamadan oynayabilir miyim?
  • Ileride belki twicht gibi bir platformda yayınlarda yapmayı eğlence amaçlı düşünmekteyim. Bu sistem ile hem oyunları rahatlıkla oynayıp aynı zamanda kaliteli bir yayın sunmam mümkün olur mu? (Eklemek istediğim bir hususta şudur çok try hard oyunlar oynamıyorum ama olurda çevrimdışı oyunlara yönelir isem bu sistem bana çok sıkıntı çıkarır mı ve aynı zamanda ayarları biraz düşükte tutarak bu tarz oyunların yayınlarını da yapmam mümkün olur mu?)
Sistem:

-Intel Core i3-10100F 3.6GHz (Turbo 4.3GHz) 6MB Cache LGA1200 Comet Lake 10. Nesil İşlemci
-Gigabyte H410M-S2H Socket 1200, DDR4 2933MHz, USB 3.2 Gen1, m.2, DVI, VGA, HDMI mATX Anakart
-Sapphire Radeon RX560 4GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı (Bu kartın çok güncel olmadığının farkındayım ama malesef rx570'e fark verebileceğim bir bütçem bulunmamakta.)
-Kingston 16GB(2x8GB) DDR4 3000MHz CL15 HyperX Fury
-Kingston HyperX Fury 3D 480GB 500-500 MB/s SSD
-Aerocool 500W VX PLUS Serisi Aktif PFC Güç Kaynağı (Bu sistem için yeterliliği hakkında bir fikir belirtir iseniz çok sevinirim.)
-Aerocool Core Plus (AE-CC-CRPLS) İşlemci Soğutucusu
-Dark Diamond PRO Mesh kasa
-Acer 24" VG240Ybmiix monitör (Dahili hoparlörü sizce yeterli olur mu?)

Ek:
Yazılım ve montajı ile birlikte 6.000tl ye denk geliyor hepsi.

Vereceğiniz yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla…