Haber Tokat'ta eğitime 1 gün ara verildi

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,196
151jpg-veKnqnz8E0CTl2-kKRkwwQ.jpg

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, basın açıklamasında Tokat'ta meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından il genelindeki eğitim kurumlarında bir günlük ara verildiğini duyurdu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Nixc0r

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
15,677
Ekli dosyayı görüntüle 189170

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, basın açıklamasında Tokat'ta meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından il genelindeki eğitim kurumlarında bir günlük ara verildiğini duyurdu.

Tokatlı biri olarak akrabalarla bir görüştüm, insanlar gerçekten sıkıntıda. Özellikle çocukların psikolojisi açısından doğru bir karar.

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,196
Tokatlı biri olarak akrabalarla bir görüştüm, insanlar gerçekten sıkıntıda. Özellikle çocukların psikolojisi açısından doğru bir karar.
İyi oldu çocuklar için 3 gün tatil ile birlikte bir nebze mutlu olurlar ve atlatırlar...

Reaksiyon puanı
4,570
İyi oldu çocuklar için 3 gün tatil ile birlikte bir nebze mutlu olurlar ve atlatırlar...
Umarım atlatabilirler hocam, o korku çok başka birşey çünkü, Allah korusun. Tatili de iyi düşünmüşler. En azından ailelerinin yanında olacakları için daha güvende hissedeceklerdir.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
18,734
Ekli dosyayı görüntüle 189170

Vali tatilin yanı sıra depreme hazırlık yapmalı, önlemler almalı. Umuyoruz ki çalışmalar yapıyordur, ilgili kişiler.

Neredeyse her sene ülkenin bir kısmında 6.3'ün üzerinde (yıkıcı düzey) deprem oluyor. Üstelik 2011 Van Depreminden sonra daha da sık almaya başladık haberleri.

Umarız 2024'ü yıkıcı depremler/afetler olmadan atlatırız.

Reaksiyon puanı
4,570
Vali tatilin yanı sıra depreme hazırlık yapmalı, önlemler almalı. Umuyoruz ki çalışmalar yapıyordur, ilgili kişiler.

Neredeyse her sene ülkenin bir kısmında 6.3'ün üzerinde (yıkıcı düzey) deprem oluyor. Üstelik 2011 Van Depreminden sonra daha da sık almaya başladık haberleri.

Umarız 2024'ü yıkıcı depremler/afetler olmadan atlatırız.
Yeni yapılacak veya yapılması planlanan apart veya iş merkezleri vs sismik temel izolasyon sistemini zorunlu kılmalı. Alacakları en büyük tedbir olabilir. Eski binalar ve diğer binalar için de örnek alıp incelenmesi gerek. İstanbul depremi nasıl olur düşüncesi ürkütüyor. Kaldı ki 6.3 şiddetindeki deprem ürkütmeye yetiyor.

Son düzenleme:

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,749
Geçmiş olsun. Allah daha kötüsünden korusun.

İstanbul'dayım. 1 - 2 ay önce falan olması lazım, çok hafif sallanmıştık. Bursa merkezliydi diye hatırlıyorum. Sadece 2-3 saniyede yüreğim ağzıma gelmişti hatta vertigo hastalığım bile tetiklenmişti. Deprem geliyor, ne önlem alınıyor ne de başka bir şey. Freni patlamış kamyonda gaza basıyor gibiyiz. Allah sonumuzu hayır eylesin.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,703
Geçmiş olsun. Allah daha kötüsünden korusun.

İstanbul'dayım. 1 - 2 ay önce falan olması lazım, çok hafif sallanmıştık. Bursa merkezliydi diye hatırlıyorum. Sadece 2-3 saniyede yüreğim ağzıma gelmişti hatta vertigo hastalığım bile tetiklenmişti. Deprem geliyor, ne önlem alınıyor ne de başka bir şey. Freni patlamış kamyonda gaza basıyor gibiyiz. Allah sonumuzu hayır eylesin.
O 1-2 saniyelik sallanmayı bende direkt Bursa'da yaşadım, gerçekten inanılmaz gerici bir şey. Henüz büyük deprem tecrübem yok ama nasıl bir şey olduğunu tahmin edebiliyorum az çok.