🔥 Öne Çıkan Konular

Haber Togg'un resmi Twitter hesabı çalındı! (Kurtarıldı)

Bu konuyu okuyanlar

A.K.A.Phoenix

SDN
SDN
Katılım
3 Aralık 2021
Mesajlar
41
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
19
Puanları
8
Yaş
25
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca Togg, yerli elektrikli SUV otomobilinde sona yaklaşıyor. Geçtiğimiz günlerde pist deneme testlerine başlanan aracın bu yılın 2. yarısında seri üretimine başlanacak. Fakat şirket bugün büyük bir talihsizlik yaşadı. Togg resmi Twitter hesabı çalındı.

Togg Twitter hesabı, kısa süreliğine NFT pazarına döndü!​

Togg resmi Twitter hesabı bugün akşam saatlerinde çalındı. Hesabı kontrol eden kişiler, OpenSea üzerinden satışa sundukları NFT'leri burada pazarlamaya çalışıyordu. Fakat durumu kısa süre içerisinde fark eden yetkililer hesabı geri almayı başardı.
togg-twitter-hesabi-calindi-2.jpg


Hesap yaklaşık 30 dakikalık bir süre boyunca ele geçiren kişilerin elinde kaldı. Bu esnada ise yalnızca 1 Tweet paylaşımı yapıldı. Ayrıca hesabın profil resmi ve kapak fotoğrafları değiştirildi. Paylaşılan Tweet'te ise OpenSea NFT platformuna ait bir link verildi.

Bu linki tıkladığımızda karşımıza RTFKT - MNLTH isimli bir satıcının koleksiyonu çıkıyor. Burada ise güncel değeri 11.28 ETH olan (33 bin dolar seviyesinde) bir NFT'nin satıldığını görüyoruz.

Fakat Twitter hesabının çalındığını kısa süre içerisinde fark eden Togg yetkileri hesabı geri kurtarmayı başardı. Bunun ardından paylaşılan Tweet kaldırıldı. Ardından hesabın profil ve arka plan resimleri de eski haline geri getirildi.

togg-twitter-hesabi-calindi-3.jpg
togg-twitter-hesabi-calindi-4.jpg


Haberin kaynağı için burayı tıklayabilirsiniz.
 
Üst