Soru Togg yerli otomobil nerede - Ne zaman satışa başlayacak ?

Bu konuyu okuyanlar

GameKinQ01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
TOGG yerli otomobilin suv ve sedan modelleri 27 Aralık 2019'da yapılan bir basın toplantısında tanıtıldı. TOGG'un gövde tasarım çalışması İtalyan tasarım şirketi pininfarina ile birlikte yapıldı. TOGG'un elektrikli otomobil üretimi için gemlik, Bursa'da 22 milyar TL maliyetle fabrika kuracağı açıklandı.

Gördüğünüz gibi bu açıklamayı kopyalayıp yapıştırdım. 3 yıldır ne araba var ne de fabrika, arabayı anlarımda hala 3 yıldır fabrika kurulamadı. ( Güya fabrika yapılmışta faaliyete başlamamış .) Ne zaman çıkacak bu yerli arabamız 2022 başında dediler gene çıkmadı. Şimdi 2023 diyor, bence 2023 de gene çıkmaz. Siz ne düşünüyorsunuz?

Arabaya 2016 da yollarda demişlerdi gene gelmedi yani bildiğiniz erteliyorlar .

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Seçimlere doğru bir sürü haber çıkartırlar TOGG ile ilgili. Alabilecek miyiz? Yok.

GameKinQ01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Seçimlere doğru bir sürü haber çıkartırlar TOGG ile ilgili. Alabilecek miyiz? Yok.
Haber çıkarttıklarını biliyorum . Ama 2016 yılının mart ayında seri üretime geçip satış başlayacaktı . Hani nerede . ( Bu arada dediğine katılıyorum çıksa bile alamayız .)

Ali Kemal Baş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu 6 aylık süre içinde üretim hattı oldukça hızlandı. 2016'dan bu yana sürecin ilk defa bu denli hızlanmasının sebebi seçimlerin yaklaşması olabilir ya da Cumhuriyet'in 100. yılında satışa çıkarılabilir.