Yardım Tivibu Kablosuz Bağlantı Yardım

Bu konuyu okuyanlar

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar merhaba ,

Birkaç gün önce Tivibu Uydu Süper Paketten aldım eve. Uyduyu televizyona bağladım sorun yok kanallar çalışıyor televizyon izleyebiliyorum. Bana verilen cihaz aşağıdaki cihazdan. Cihazın markası Vestel. Tivibuda canlı yayını geri alma , seç izle , durdur izle gibi , kaydet izle gibi seçenekleri aktif edebilmek için de internete bağlanması gerek cihazın. Cihazın arkasında ethernet girişi var. Ama modemle uydu cihazı arasındaki mesafe çok fazla.Bu yüzden kablolu olarak bağlayamıyorum. Mecburen kablosuz olarak bağlamam lazım uydu cihazını.

86e09d951305672becdd706c3a7c697c.jpeg

Bunun içinde internette araştırma yaptım türk telekomun kendi web sitesinde Tivibu Uydu Kablosuz Bağlantı Cihazı adında bir cihaz buldum. ( Tivibu Uydu Kablosuz Bağlantı Adaptörü > Cihazlar > Türk Telekom )

tivibu-uydu-kablosuz-baglanti-adaptoru.jpg

Fakat bu ürünü hiçbir yerden satın alamıyorum. Bulunduğum illerdeki bayilere gittim bulamadım , il müdürlüğüne gittim bulamadım , çevre illerdeki bayileri aradım hiçbirinde yok. Müşteri hizmetlerini aradım , telefonda konuşanların hiçbirinin böyle bir cihazdan haberi dahi yok. Telekomun web sitesindeki cihazı sitede tarif edip telefondaki müşteri temsilcisine böyle bir cihazın var olduğunu kanıtladıktan sonra satın alma aşamasına geçiyorum fakat 45 dakika görüşme yapmamıza rağmen sistem sürekli hata veriyor diyip sonra tekrar arayın diyerek telefonu kapatıyorlar. Bir türlü bu cihazı alamıyorum.

Şimdi teknik olarak sormak istediğim ben türk telekomdan bu cihazı almak zorunda mıyım acaba.Çünkü sitede cihaz var ama hiçbir yerde satışı yok , ulaşamıyoruz cihaza. Bu sebeple ben kendim internetten buna benzer küçük kablosuz alıcı alsam acaba uydu cihazından internete bağlanabilir miyim ? Bu konuda teknik bilgilerinize ihtiyacım var. Cevaplar için de şimdiden teşekkürler

İnternetten birkaç cihaz şunları buldum :

https://www.hepsiburada.com/realtek-usb-wifi-usb-wireless-p-HBV000006BFZA

https://www.hepsiburada.com/gomax-mini-usb-kablosuz-wifi-adaptor-150-mbps-p-HBV00000KVDKG

Son mesajlar