Tıp fakültesi deyim ama bölümde sınıfı geçemiyorum Boğaziçi üniversitesi matematik bölümüne geçiş yapmak mantıklımı

Bu konuyu okuyanlar

Heh

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Tıp fakültesi deyim ama bölümde sınıfı geçemiyorum Boğaziçi üniversitesi matematik bölümüne geçiş yapmak mantıklımı? Boğaziçi matematiği bitirince iş bulabilirmiyim?

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
Tıp fakültesi deyim ama bölümde sınıfı geçemiyorum Boğaziçi üniversitesi matematik bölümüne geçiş yapmak mantıklımı? Boğaziçi matematiği bitirince iş bulabilirmiyim?
Tıpa kadar gelebildiysen neden bölümü geçemiyorsun. :d

Heh

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Tıpa kadar gelebildiysen neden bölümü geçemiyorsun. :d
Knk geçebiliyorum ama ailem zorla yazdırdı bense değiştirmek istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:
. Pilotaj istiyordum puanı tutturdum ama sağlık raporunu alamadım bilgisayar mühendisliği yada mat yazıcaktım.

Heh

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Doktorlukta kaç para var biliyor musun?
Herkes istiyor o bölümü.
Knk doktorun maaşı az bile sen fakülte o kadar kolaymış sanıyon 10 yıl üniversite okuyon. 6.sınıfta 36 saat aralıksız hastanede kalıyorsun eve gitmek felan hiçbirşey yok. 3.sınıf gece nöbeti başlıyor. 6.sınıf bitince tus sınavı var bizim üniversite sınavının aynısı sen doktor olana kadar işkence görüyon. Bide doktor olunca artık eskisi gibi doktora saygıda yok dayaktan cabası

mat yada bilgisayar istiyormuş. istediğin iş olmadıktan istersen milyon kazan.
Aynen öyle ??

Heh

Asistan
Reaksiyon puanı
46

Heh

Asistan
Reaksiyon puanı
46
sen git oku istediğini. 5-6 yıl sonra üzülürsün keşke onları dinlemeyip istediğimi okusaydım diye. onların anlamasına gerek yok.
Knk zaten pilotluk için sağlık raporu alamayacağını bilseydim sınava bu kadar çalışmazdım

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
bilgisyar okuyup yurtdışına giderse yıllık 120-400k kazanır (ortalama bir yazılım veya bilgisayar mühendisi)
Tabii tabii afedersin ama kazanamaz.

Bana ne ya ne yaparsanız yapın sonra işsizim diye devleti eleştirmeyin güle güle.

Heh

Asistan
Reaksiyon puanı
46
10K alabilmen için TR'de 5 sene çalışman lazım.
Biraz git lütfen yazılımcı ve bilgisayar mühendisleri maaşları diye araştırma yap.
3 den başlıyor 10K vermeleri için patronun oğlu olman lazım.
Kardeşim yeterince araştırdım mezunlarlada konuştum 5 yıl çalışmana gerek yok direk onlar ulaşıyor sana 10 k olmasada 5k euro bile sana yeter de artar 2 ayda araba alıyon

Heh

Asistan
Reaksiyon puanı
46
O çocuk hangi üniversiteyi okumuş?
Kaç dil biliyor?
Amerika da onu alacak değil mi?
Kardeşim bizim üniversitelerimiz o kadar kötü değil alo hacetepe ilk 100de ülkenin çok iyi ünileri var bir sürü yurt dışına öğrenci yolluyor rahat yaşasınlar diye hangi üni ne. Riot games in üst düzey bir yazılımcısı biyoloji mezunu biyoloji adam gibi araştır

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Hacettepeyi küçümseyen var :D
Adamın iyi dil bilmediğini veya öğrenmeyeceğini nereden biliyorsun?
Hacettepe tıp 526 küsür taban puanı var.
Amerika gayette alır.Eğer ailesinin başlarda 1 yıl falan dolar bu haldeyken onu geçinderecek durumu varsa ve çalışırsa alır.Yurtdışındaki tek ülkede Amerika değil.

Pizzaninmemleketi

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
Üni mezunu issizlik %43 onu demek istedim yanlislikla hizli yazmaktan normal issizlkk yazdim:) "acele ise şeytan karisir"

Pizzaninmemleketi

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
reis biliyom ama pilotajda issizlik daha yuksek diye biliyorum sen sevmesen bile oku veya yazilima gec veya bilgisayar muhendsiligine

Bu üniversite mezunu issizlik nedne %43 bilenibiz varmi galiba bmw 4 acikladi

Heh

Asistan
Reaksiyon puanı
46
reis biliyom ama pilotajda issizlik daha yuksek diye biliyorum sen sevmesen bile oku veya yazilima gec veya bilgisayar muhendsiligine
Knk pilotluğu istesemde okuyamıyorum. Sağlık raporu vermiyorlar. Mata geçmek istiyorum ailem yazılıma geçersem bilgisayar almaz sırf okumamam için

Pizzaninmemleketi

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
Vaybe ozaman tipta kal yapacak birsey yok tipta kalican ama amerika tipta alir cok iyi derece yaparsan fakultede alirlar unlu bir bilim adamimiz istanbul tipta matematigi 10 du yani 5 ti notu

İngilizce biliyormusun?

Heh

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Vaybe ozaman tipta kal yapacak birsey yok tipta kalican ama amerika tipta alir cok iyi derece yaparsan fakultede alirlar unlu bir bilim adamimiz istanbul tipta matematigi 10 du yani 5 ti notu
İşte tıp yapamıyorum knk mat istiyorum. Fikrin nedir?