• Redmi Note 10 Pro vs POCO X3 Pro!

    Teknolojik ürünlerin fiyatları yükselirken, akıllı telefon fiyatları da bundan oldukça fazla etkileniyor. Son zamanlarda telefon almak istiyorsanız bu video tam da size göre.

Timsah Arena'da çim isyanı: 'Sinirimden Ağlıyorum'

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Katılım
30 Temmuz 2009
Mesajlar
23,098
Reaksiyon puanı
1,099
Puanları
113
Yaş
37
Bursa'da hafta sonu ziyarete açık olan Timsah Arena’ya taraftarlar akın etti. Bazı taraftarlar 'yasak olmasına' rağmen çimlere ayakkabıları ile basınca hasar meydana geldi. Olanları hayretle izleyen Bursaspor'un çim uzmanı Muhittin İpek, sosyal medyadan isyan etti.

30280329.jpg


Yapım çalışmalarının başlanmasından itibaren, mimarisi ve yapı tekniği bakımından örnek projeler arasında gösterilen stadyum için çalışmaların hızla tamamlanırken, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşasına devam edilen stadyumda koltukların ardından çim serme çalışmaları da sona erdi.

DUYARSIZ TARAFTARLAR UYARILARI DİNLEMEDİ
Özlüce Tesisleri’nde yetiştirilen ve kesilerek yeni stat şantiyesine taşınan çimlerin, zemine serme işlemleri 12 günde tamamlanırken, duyarsız taraftarlar uyarıları rağmen güvenlik şeridi ile çevrilmiş çimlere bastı. Bu durum başta Bursaspor’un çim uzmanı Muhittin İpek olmak üzere taraftar gruplarının tepkisine sebep oldu.

Muhittin İpek, sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı serzenişte bulunarak "Özenle yetiştirip Timsah Arena’ya serdiğimiz çimlerin bugün üzerine yüzlerce anlayışsız insan çevre koruma bandından geçerek sokakta giydikleri hijyenik olmayan, hastalıklara davetiye çıkaran ayakkabıları bastı. Yeni konulan ve yerine oturmayan çimleri emeğimize, takımımıza saygı göstermeden çiğneyerek büyük hasar açan bu insanları kınıyorum ve sinirimden ağlıyorum" dedi.


CJOduFSWUAAaAVY.jpg


400 metrekare çim heba oldu


Pazar günü Timsah Arena’nın zemininin üzerinde gezilmesi nedeniyle çimlerin bir kısmı değiştirildi. Çim sorumlusu Muhittin İpek, “Bu durum açılışı etkilemez ama asıl sorun inşaat alanına izinsiz girmek ve olası kazalara davetiye çıkarmak” dedi.

Çim serme işlemi geçen hafta sona eren Timsah Arena’da pazar günü yaşanan izinsiz ziyaretin faturası ağır oldu. Timsah Arena’yı görmek isteyen ziyaretçilerin tüm uyarılara rağmen bariyerleri aşarak zemin üzerinde gezmesi nedeniyle ezilen çimlerin değişim işlemine dün başlanıldı. Çim ekim işlerinden sorumlu personel Muhittin İpek toplamda yaklaşık 400 metrekarelik çimi değiştirmek zorunda kaldıklarını söyledi.

YAPMAYIN DEDİK

Yaşanlarla ilgili Bursa Hakimiyet’e konuşan Muhittin İpek, “Tüm uyarımıza rağmen yaklaşık bin 500 kişi sahaya girdi. Yapmayın dedik, dinletemedik. Bir ara emniyetten yardım isteyecektik. Sorun zeminin bozulması değil. Burası bir inşaat alanı. Burada şu an her şey ortada. Elektrik, vinç, her türlü kaza yaşanabilir. Bizim sıkıntımız bu oldu. Ama kazasız belasız atlattık. Yaklaşık 400 metrekarelik çim değişti. Bu durum açılışı ertelemez. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı geçmiş olsun dileklerini ilettiler” dedi.

KAYNAK
 
Üst