The witcher ana konu ( tartışma görüş)

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
benim yorumum

1.sjw akımını oldukça abartmışlar, siyahi insanlar rahatsız edici derecede fazla hatta siyahi olmayan karakterler bile siyahi vaziyette yada hintli

2.ışık fazla abartı geldi özellikle orman alanlarında gözümü rahatsız etti

3.zenci elf :) yani zenci elf koyacaklarına dark elf koysalardı çok daha ilgi çekici olurdu

bunun gibi mesela

4.çok hızlı ilerliyor

5.akılda kalıcı müzik yok mesela game of thrones dizisinde intro harita ve müzik var dolayısı ile akılda kalıyor atmosfere bağlıyor ama witcherde adam akıllı intro ve müzik yok

6.oyunculuklar henry cavil hariç batırmış, bazı yerler var çok yapmacık geldi umarım 2 sezon daha iyi oyunculuklar görürüz

7.geraltı beğendim ama tris ve yenneferi sevmedim, hadi yennefer okey diyelim ama triss seçimi kesinlikle çok yanlış

8.evren hakkında detaylı bilgi verilmemesi büyük eksik, mesela game of thrones dizisinde evren hakkında haritalar bilgilere adetlere dair bilgiler vardı hanelere dair bilgiler vardı

9.dizide amerikan kültürü hakim ama evren doğu avrupa kültürüne ait dolayısı ile sjw gibi akımlar bu evreni bulandırıyor

10.kılıç dövüşleri iyi ama fazla hızlı geldi bana

umarım bu eleştirileri alıp 2 sezona daha iyi girerler bu arada triss özellikle değişmeli

bakın oyunlarda kitaplardaki ana karakterlerin karşılaştırmaları

Son düzenleme:

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Her yerde aynı eleştiriler... bazı noktalarda gerçekten abartılmış. GoT dan çok daha başarılı ilk sezon geçirdiklerini rahatlıkla söyleyebilirim.

Belki yapılabilecek tek haklı eleştiri karakterlerin kitaptakine sadık olmaması olabilir. Onun dışında oyuncu kadrosunda sıkıntılı bir durum göremiyorum. Oyuncu kadrosunu 10 üzerinden puanlarsam rahatlıkla 7 ile 8 arası bir puan verebilirim. Heralde bir oyuncuya batırmış diyebilmek için oyunculuğuna 4 ve altı vermek gerekir ki bunu bu dizideki hiçbir oyuncuya verebileceğiniz sanmıyorum.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Yennefer beni hayal kırıklığına uğrattı diye düşünürken Trissi gördükten sonra tamamen boş verdim :D
Bazı eksiklikler kesinlikle var fakat anlatılacak o kadar çok şey var ki ilerleyen sezonlarda eksik olduğunu düşündüğümüz şeyler kesinlikle işlenecek.
Mekan tasarımları oldukça hoşuma gitti, Henry Geraltı resmen yaşamış gibi ama bazı yerler de aşırı kasıntı gibi hissettiriyor.
Ben kesinlikle GoT serisinden daha başarılı bir seri olacağını düşünüyorum.
Bir de şöyle bir şey var oyunlarına ve kitaplarına hakim olan kişiler bazı şeylerin çok eksik olduğunu belirtmişlerdir dediğim gibi anlatılacak çok fazla şey var ve illaki günün birinde bunları karşımıza çıkaracaklardır diye düşünüyorum...