The Witcher 3 Türkçe Dil Paketi v.0.1 ve Hearts Of Stone Dil Paketi YAYIMLANDI

Bu konuyu okuyanlar

TxsMelih

Asistan
Reaksiyon puanı
97
bD6nGj.png

- Bu çeviri w3tr.pidacs.com tarafından yapılmıştır.

- Hearts of Stone genişleme paketi ilerleyen zamanlarda yayımlanacaktır.

- Yamayı kurmadan önce kurulum notlarını okumayı ihmal etmeyin.

- Yama şu an beta aşamasındadır. Geri bildirimler doğrultusunda yeni versiyonları çıkarmayı planlıyoruz. En güncel çeviri dosyalarını indirmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

-CMD ekranında hata alanlar için 0.11 sürümünü yayımladık. Sitemizden indirebilirsiniz.

YAMAYI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

PROJE YÖNETİCİSİ

Melih Uçar TxsMelih

ÇEVİRMENLER

Yağız Mardin T_Ice

Muhammed Taki Kesemen tzakhi

Muhammed Üsame Arslan busterr

Anıl Can Çetinkaya Mahurqua

Ozan Aydın williampaley

Alper Tunca Deniz SoruSorcam

Osman Erdeniz Emre544

Sercan Çamlı Sercan Ç.

PROGRAMLAMA

Sarcen

Burak Sey Grimm

KURULUM NOTLARI

- Çeviri dosyaları oyunun 1.12 sürümüne uyumludur. Eğer daha eski bir sürüme sahipseniz güncelleyiniz. Aksi taktirde oyununuz kurulum sonrası açılmaz.

- Kurulum sonunda cmd ekranı çıkacaktır. Eğer işlemler bitmeden kurulum ekranından çıkarsanız ara videolar Türkçe olmaz.

- Çeviri, oyunun Steam ve Gog sürümleri ile uyumludur. "Repack" tarzı sürümlere kurarsanız, ara videolar kesinlikle İngilizce olacaktır. Bu yüzden, oyunu satın almanızı öneririz.

- Steam'dan veya Gog'dan otomatik güncelleme özelliğini kapatınız. Eğer güncelleme gelirse çeviri dosyalarını kısa süre içerisinde en son sürüme uygun yapacağız.

- Oyununuzun yanında 16 ücretsiz dlc’yi de indirmenizi tavsiye ederiz. Eğer Türkçe yama kurulumundan sonra ek paketleri kurarsanız paketler İngilizce olacaktır.

KURULUM VİDEOSU

ÖNERİ VE HATA GERİBİLDİRİMLERİNİZ

Bu zorlu çeviri sürecinde bizlere yorumlarınızla destek olduğunuz için teşekkür ederiz. Sizlerden ricamız, gösterdiğiniz bu desteği yama çıktıktan sonra da göstermeniz. Oyunun diyalog alternatifleri çok olduğu için test süreci boyunca test edemediğimiz yerler bulunmaktadır. Paylaştığımız linkten oyunda gördüğünüz hataları veya “Şöyle olsa daha güzel olur” diyebileceğiniz yerleri bizimle paylaşırsanız hatalarımızı düzeltmekten memnuniyet duyarız.

GERİBİLDİRİM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

ÖZEL TEŞEKKÜR

Ara videoların altyazıları, dil dosyalarında bulunmadığından Yağız Mardin (T_Ice) ara videoları editlemenin bir yolunu bulmuştu. Fakat yamanın boyutu 1.5 gb civarı oluyordu. Burak Sey (Grimm), yazdığı küçük bir uygulamayla bu sorunu ortadan kaldırdı ve böylelikle yamanın boyutunu 20 mb civarına çekebildik. Ekip olarak kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ekibimden Muhammed Üsame Arslan’a (busterr) ve Muhammed Taki Kesemen'e (tzakhi), en yoğun olduğu zamanlarda bile test süreci boyunca gösterdiği çabadan dolayı teşekkür ederim. Son olarak, çeviri süresi boyunca ettiği yardımlardan dolayı pidacs.com'a ve GTA serisinin efsane çevirmeni Tayfun Kumaş'a ve Shiftdelete.net forumundan bölüm yöneticisi Scorpion'a teşekkürlerimizi sunarız.

ÇEVİRİNİN RESMİ OLMASINA DAİR AÇIKLAMA

Çeviriyi çıkarmadan kısa bir süre önce yapımcıyla iletişime geçtik. Fakat şu an “Blood and Wine” ek paketi ile uğraştıklarını, bu sebepten dolayı çok yoğun olduklarını söylediler. Fakat çeviri projemize karşı büyük ilgi gösterdiler ve akıllarında bulunduğunu dile getirdiler. Bu yüzden, resmi olması için ilk olarak “Blood and Wine” paketinin çıkış yapması gerekir. Eğer dil dosyalarında sıkıntı olmazsa o ek paketi de çevirip son kez şansımızı deneriz. Umarız Playstation 4 ve Xbox One sahipleri de ilerleyen aylarda Witcher evreninin tadını doya doya çıkarırlar.

Son düzenleyen moderatör:

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Emeğinize sağlık.

Mustafa Arık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yama kurulmuştur. Bu gece uyku yok bize Melih Bey. Size ve ekibinize ne kadar teşekkür etsek azdır. Minnettarız :)

Mstygt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Adamsınız elinize emeğinize zamanınıza sağlık :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Size ve ekibinize can-i gönülden tesekkür ediyorum. Bu kadar insani mutlu ettiniz, allah da sizlerin gönlüne göre versin.

Emeginize saglik, süpersiniz!

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
En yakın zamanda oyunu satın alıp yamayı kuracağım. Emeğinize, ellerinize sağlık.
Umarım bu uğraşların karşılığını alırsınız.

Aslında Shiftdelete.net bir kıyak geçse ne güzel olur. @Troy

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Sessiz sedasız takipteydim. Verdiğiniz tarihten daha önce yayınladınız. Emeğinize sağlık!

heskin35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Öncelikle emekleriniz için tüm ekibe ayrı ayrı teşekkür ederim.
Oyunu Steam üzerinden oynuyorum.
Kurulumda komut satırı ekranına geçtiğinde;
"Witcher Ana Klasörünün Konumunu Yazın, Örneğin C:\Games\Witcher3" yazıyor.

Konumu
E:\GAME\SteamLibrary\steamapps\common\The Witcher 3
şeklinde yazmama rağmen hatalı yol yeniden yazın mesajı ile karşılaşıyorum.
Fikri olan var mı acaba?

TxsMelih

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Kurulumda eğer cmd ekranı sorun çıkarırsa oyuna dair tüm altyazılar, günlükler, tüm görevler, karakter girdileri... vs. yine türkçe olur fakat hikaye anlatımları ve cutscene videoları türkçe olmaz. Toolu yazan arkadaşımız ile iletişime geçtik. Bu sorunu en kısa zamanda düzeltmeye çalışacağız.

KURULUM SONRASI OYUNUNUZ AÇILMAZSA, OYUNUN YÜKLÜ OLDUĞU KONUMDAN "content>content0>bundles>movies.bundle" ve "content>content4>bundles>movies.bundle" İSİMLİ DOSYALARI SİLİN. ARDINDAN "content>content0>bundles>movies.bundle.ORIJINAL" ve "content>content4>bundles>movies.bundle.ORIJINAL" dosyalarının sondaki .ORIJINAL UZANTISINI SİLİN. OYUNUNUZ AÇILACAKTIR.​

Son düzenleyen moderatör:

timur41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle hepimize hayırlı olsun . Fakat ben bir sorun yaşamaktayım kurarken witcher'ı seçiyorum klasör olarak devam diyorum komut penceresi açılıyor ve witcher ana konumunuzu yazın diyor yazıyorum hata verip kapanıyor anlayamadım (Oyunum steam üzerinde sahte değil ) yardım ederseniz sevinirim .

timur41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kusura bakmayın sayfa yenilemeden yazdım arkadaşta aynı sorunu yaşamış görmedim kusura bakmayın :):)

1man1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Yamayı dediğiniz gibi kurdum ve hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Köye girene kadar olan kısmı oynadım bir problem yok ve yama çok iyi olmuş. İnşallah böyle hatasız gider oyun sonuna kadar. Emeklerinize sağlık.

abdullah_3301

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hiç bir Sıkıntı olmadan yamayı kurdum.... Muhteşem olmuş.. Elinize Gönlünüze Sağlık... Allah razı olsun hepinizden.... Çok ama Çok teşekkür ederimm

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Canım da sıkılıyor zaten oyun yok baştan mı oynasam oyunu, New Game+ ile. :)

Elinize sağlık.

Paxe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Oyunun steam sürümünü kullanıyorum (windows 10). CMD bende hata vermedi. Şu an her şey mükemmel. Ama sorun var. Steam sürümünde oyunun güncellemesini kapatmak olmuyor. Bir öneriniz var mı ?
Bu arada Debug Console Enabler sorunsuz çalışıyor :) (sadece test amaçlı)

M4KiN4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok güzel olmuş.Tekrardan emeğinize sağlık teşekürler. Oyun akıyor..Kolaylık olsun diye söyleyeyim Steam'den orginal oyunu yükleyen arkadaşlar için Türkçe yamayı yüklemeniz gereken dosya klasörü dizini=
Program Dosyaları (x86)/ Steam/ Steamapps/common/The Witcher 3

M4KiN4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Öncelikle emekleriniz için tüm ekibe ayrı ayrı teşekkür ederim.
Oyunu Steam üzerinden oynuyorum.
Kurulumda komut satırı ekranına geçtiğinde;
"Witcher Ana Klasörünün Konumunu Yazın, Örneğin C:\Games\Witcher3" yazıyor.

Konumu
E:\GAME\SteamLibrary\steamapps\common\The Witcher 3
şeklinde yazmama rağmen hatalı yol yeniden yazın mesajı ile karşılaşıyorum.
Fikri olan var mı acaba?

Bende Steam üzerinden oynuyordum dil paketini yükledim. Umarım sanada yardımcı olabilirim.

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Elinize sağlık. Bende bu yama vesilesiyle tekrardan oynayabilirim.

timur41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Steam üzerinden oynuyordum dil paketini yükledim. Umarım sanada yardımcı olabilirim.
Ne yazik ki Program Dosyaları (x86)/ Steam/ Steamapps/common dizisinde Witcher 3 yok bende Sadece D klasöründe D:/ Steam/ Steamapps/common/The Witcher 3 bulunmakta

shinoda94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Adamsınız kardeşim Allah gani gani razı olsun emeğinize gönlünüze sağlık.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Bir donate hesabı oluşturun bari isteyenler az da olsa destek olsun.
Ben ilk mesajda ona baktım ama göremedim :)

Eve gidince indirip kurarım artık. Elinize sağlık.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Yama hangi dosyaları değiştiriyor? Ona göre bir yedek alalım.

TxsMelih

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Çeviri güncellenmiştir. Cmd ekranında hata alan birkaç arkadaşta denedik. Sorunsuz çalıştı. Yeni sürümü The Witcher 3: Wild Hunt adresinden indirebilirsiniz.

Paxe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Böyle mi olmalıydı yoksa çevrilmemiş mi?

Saladin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Emeğinize sağlık Melih Bey.. Ben daha dlc ve updateleri yapmakla meşgulüm umarım herkes beğenir

berat605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dosyalar zarar gördü oyun açılmıyor suan 8 gb tekaradan indiriyor :(

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Dosyalarin yedegini almayi unutmayin arkadaslar. En azindan herhangi bir durumda degistirme sansiniz olur.