The Hidden Wiki/deep web yasa dışımı?

Bu konuyu okuyanlar

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Deep web e girmek veya The hidden wiki ye girmek suçmudur ? The hidden wiki de tam olarak ne var?

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Kavramlari karistiriyorsunuz. Deep web ile dark web farkli seyler.

Suc degildir tabiki de. .onion domainlerin listelendigi bir site sadece.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Site içeriği Çok çok tehlikeli sitelere yönlendireceğinden bence suç sayılır. Balık avlama oltası gibi bir site.

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Peki içerisinde linux tabanlı işletim sistemleri hakkında oldukça bilgilendirici kitaplar olduğunu duydum asıl girme amacım odur

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
The hidden wiki deep web te mi dark web te mi?
Ayni anda hem ikisinde de degil, hem de ikisinde de, hem de hicbirinde :D

Orijinal Hidden Wiki bir suredir yok. .onion siteleri listeleyen cakma siteler hem Tor aginda hem internette mevcut.

Deep ve dark web olayina da bir aciklik getireyim:

Deep web: Internet trafiginin arama motorlarinca index (taranmayan, listelenmeyen) bolumu. Whatsapp mesajlariniz, ShiftDelete Forumu'ndaki ozel mesajlariniz, sitelerin admin panelleri gibi bircok ornek verilebilir. Index almadigindan dogal olarak dark web de deep webin icindedir ama baska bir baglantilari yoktur. Whatsapp'a girmek de deep webe girmektir.

Dark web: Bazi aglarin hidden service'leri. Tor agi icin .onion gibi.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Peki içerisinde linux tabanlı işletim sistemleri hakkında oldukça bilgilendirici kitaplar olduğunu duydum asıl girme amacım odur
Bence linux bilgin ortalama değilse uğraşma pek. Kodlarla filan uğraşıp durursun terminalde filan.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Internette yok mu bu bilgiler :p Girmemeni tavsiye etmem falan demiyorum, bunu diyenler ne oldugunu tam olarak bilmiyordur. Korkulacak, uzak durulacak bir sey yok cunku dusundugun gibi ya da medyaya lanse edildigi gibi bir olayi yok. Youtube kanallari ve haber siteleri tiklanma almak icin sacma sapan ve yanlis bilgiler veriyor.

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Bence linux bilgin ortalama değilse uğraşma pek. Kodlarla filan uğraşıp durursun terminalde filan.
Linux hakkında temel bilgilerim var ancak orada aşırı detaylı kitaplar varmış diye duydum

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,194
Deep Web, yüzlerce hatta binlerce siteden oluşuyor. Bunların ne kadarı yasal, ne kadarı yasa dışı bilemem, bilemeyiz ama yasa dışı olan kısım Dark Web olarak adlandırılıyor diye biliyorum.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Linux hakkında temel bilgilerim var ancak orada aşırı detaylı kitaplar varmış diye duydum
Tor agi orada denilebilecek bir yer degil aslinda. Katman muhabbeti de yok :) Tek bir site de degil. Tipki kullandigimiz internet gibi bir ama trafigi gonulluler tarafindan calistirilan sunucularla saglanan daha kucuk bir ag. Normal internette bulamayip orada bulabilecegin neredeyse hicbir sey yok. Daha faydali seylerle ugrasmani tavsiye ederim. Tor aginin nasil calistigini ogrenebilirsin mesela, sorularina cevap da bulabilirsin boylece.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Deep Web, yüzlerce hatta binlerce siteden oluşuyor. Bunların ne kadarı yasal, ne kadarı yasa dışı bilemem, bilemeyiz ama yasa dışı olan kısım Dark Web olarak adlandırılıyor diye biliyorum.
"Deep web: Internet trafiginin arama motorlarinca index (taranmayan, listelenmeyen) bolumu. Whatsapp mesajlariniz, ShiftDelete Forumu'ndaki ozel mesajlariniz, sitelerin admin panelleri gibi bircok ornek verilebilir. Index almadigindan dogal olarak dark web de deep webin icindedir ama baska bir baglantilari yoktur. Whatsapp'a girmek de deep webe girmektir.

Dark web: Bazi aglarin hidden service'leri. Tor agi icin .onion gibi."

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Hidden wiki darkwebin çoook küçük bir kısmı. Düzgün darkweb siteleri bulmak için chatroomlara veya darkweb forumlarına girebilirsin. Hidden wiki yasadışı değildir.

ferheng.js

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
manyak manyak şu dark şu deep diyip boş yapmayin. Açin toru birkaç link verim size öyle konuşun.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
manyak manyak şu dark şu deep diyip boş yapmayin. Açin toru birkaç link verim size öyle konuşun.
Duzgun konus. Sacma yerlerden 2 kiytirik sey okuyan birisisin atarli atarli konusuyorsun. Tor aginin nasil calistigina hakimim, bilgisayar aglari, kriptografya, anonimite ve gizlilik konularinda bilgim var, sunucumda kendi .onion sitemi hostladim. Neyin ne oldugunu biliyorum.

ferheng.js

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
Yerli tum siteleri bilirim, yillardir forumlarda ve alisveris sitelerinde bulundum. Vps servera tor kurup hidden services kullanarak yayin yapabilirim.

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Hidden wiki darkwebin çoook küçük bir kısmı. Düzgün darkweb siteleri bulmak için chatroomlara veya darkweb forumlarına girebilirsin. Hidden wiki yasadışı değildir.
o kadar derine inmek istemem peki Kali-linux ta proxy zinciri oluşturur ve vpn kullanırsam benim gideceğim sitelerde güvende olurmuyum?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sence kali-linux ta bir Proxy zinciri oluşturmak, java script i kapatmak ve bir vpn(hotsopot,express,nord vs) kulanmak güvenliğimi yeteri kadar arttırırmıdır?

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
o kadar derine inmek istemem peki Kali-linux ta proxy zinciri oluşturur ve vpn kullanırsam benim gideceğim sitelerde güvende olurmuyum?
Tor browser kullan, güvenlik seviyesini en yükseğe al. Javascripte kesinlikle izin verme. Openvpn vpnbook kullan ama ilk onu aç sonrasında toru çalıştır. Dnsleaktest.com dan dns sızıntısı var mı test et. Ondada sorun yoksa artık hazırsın.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Bu konu hakkında bilginiz yoksa, öyle "bir gireyim bakayım neler varmış" kafasıyla girmek istiyorsanız asla denemeyin derim. Girmek suç mudur bilmem ancak bilinçsizce sitelere girerseniz muhtemelen istemeden bir şekilde internetiniz veya bilgisayarınız bir suça alet edilebilecek ağa dahil edilebilir. İmkansız şeyler değil sonuçta. Çok meraklıysanız bu konularda internetten videolarını izleyerek merakınızı gidermeniz en sağlıklı ve en güvenli yoldur bence. Risk almaya değmez.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Deep webe girmek suç değildir normal google tarayıcılarda gezdiğiniz gibi gezersiniz ama yasadışı olaylara karışmak çok kolay bu yüzden dikkatli olmak lazım

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Bu konu hakkında bilginiz yoksa, öyle "bir gireyim bakayım neler varmış" kafasıyla girmek istiyorsanız asla denemeyin derim. Girmek suç mudur bilmem ancak bilinçsizce sitelere girerseniz muhtemelen istemeden bir şekilde internetiniz veya bilgisayarınız bir suça alet edilebilecek ağa dahil edilebilir. İmkansız şeyler değil sonuçta. Çok meraklıysanız bu konularda internetten videolarını izleyerek merakınızı gidermeniz en sağlıklı ve en güvenli yoldur bence. Risk almaya değmez.
Aga dahil edilmiyor. Dediklerin imkansiz seyler.

Tor agini gozunuzde bu kadar buyutmeyin. Normal internette olmayan seyler orada da olmuyor cunku sistem neredeyse ayni. Internetin icinde ozel bir ag olusturuldu olay bundan ibaret. Bir siteye girip bir sey indirip kurmadiktan sonra kimse cihaziniza zarar veremez, tipki internetteki gibi.

Yok soyle boyle icerikler var diyenler icin soyluyorum; bunlar zaten internette yok mu saniyorsunuz? Pedofili, Tor agiyla birlikte mi cikti? Vahsetli videolar internette yok muydu? Halen .com uzantili onlarca sitelerde herkese acik siddet, olum, iskence videolari yayinlaniyor. Tor aginda bunun daha cok olmasinin tek nedeni sunucunun basitce gizlenebilmesi cunku sunucunun trafigi (genelde) 3 katmandan geciyor, tipki kullanicilar gibi.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Aga dahil edilmiyor. Dediklerin imkansiz seyler.

Tor agini gozunuzde bu kadar buyutmeyin. Normal internette olmayan seyler orada da olmuyor cunku sistem neredeyse ayni. Internetin icinde ozel bir ag olusturuldu olay bundan ibaret. Bir siteye girip bir sey indirip kurmadiktan sonra kimse cihaziniza zarar veremez, tipki internetteki gibi.

Yok soyle boyle icerikler var diyenler icin soyluyorum; bunlar zaten internette yok mu saniyorsunuz? Pedofili, Tor agiyla birlikte mi cikti? Vahsetli videolar internette yok muydu? Halen .com uzantili onlarca sitelerde herkese acik siddet, olum, iskence videolari yayinlaniyor. Tor aginda bunun daha cok olmasinin tek nedeni sunucunun basitce gizlenebilmesi cunku sunucunun trafigi (genelde) 3 katmandan geciyor, tipki kullanicilar gibi.
Bilinçsizce girerse dedim. Bilinçsiz bir şekilde ordan oraya tıklarsa bilgisayarına zararlı dosyalar indirmesi ve bunların sonucunda dediklerimin gerçekleşmesi imkansız değil. Böyle haberler görülüyor. Hatta bizzat yaşadığım olay da var bu şekilde. Her şeyi en iyi şekilde ne siz biliyorsunuz ne de ben biliyorum. Ancak tanımadığınız kişilere karşı "sen" ile değil "siz" ile hitap etmeniz daha hoş olurdu. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Bilinçsizce girerse dedim. Bilinçsiz bir şekilde ordan oraya tıklarsa bilgisayarına zararlı dosyalar indirmesi ve bunların sonucunda dediklerimin gerçekleşmesi imkansız değil. Böyle haberler görülüyor. Hatta bizzat yaşadığım olay da var bu şekilde. Her şeyi en iyi şekilde ne siz biliyorsunuz ne de ben biliyorum. Ancak tanımadığınız kişilere karşı "sen" ile değil "siz" ile hitap etmeniz daha hoş olurdu. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.
Kac kisisiniz?

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
JavaScript bu yüzden kapatılır

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
JavaScript bu yüzden kapatılır
Söylediğiniz şeyler bilinçli kullanıcı için geçerli arkadaşlar. Konu sahibi belli ki deneme amaçlı giriyor. Bilinçsiz girerse dediğim mesajı etiketlemişsiniz bir de. Lütfen doğru okuyunuz yazımı. İşini bilen arkadaşlar zaten böyle konu açmaz. Gider gereken önlemleri alır bilinçli şekilde dolaşır. Her şeyin doğrusunu bir siz biliyorsunuz zaten.