The Forest Taktikleri ve Bilgileri

Bu konuyu okuyanlar

nixc0r

😎
Katılım
24 Şubat 2020
Mesajlar
4,926
Reaksiyon puanı
11,548
Puanları
113
The Forest Taktikleri ve Bilgileri konuma hoş geldiniz.

1-Oyunda Singleplayer oynuyorsanız I tuşuna basınca (Envanter Açma) oyununuz durur yani can basmak için bi köşeye saklanmanıza gerek yok.

2-Oyunda mutantlardan korkmanıza gerek yok.
Yanıcı okları kullanarak uzaktan kolayca halledebiliyorsunuz kaçarak oynamanız lazım.

3-Oyunda en tercih edilen silah katanadır katananın ve diğer tüm silahların yerini burdan bulabilirsiniz ()

4-Kaplumbağa kabuklarını defansda kullanarak hiç hasar almazsınız(Sağ tıkla defans yapılıyor)

5-Oyunda ilk başta bir kere ölmenizi öneririm yerliler sizi bir mağaraya götürüyor ve o mağrada Harita ve Pusula bulunuyor.

6-Yamyamların ölülerini ateşe atarak zırh elde edebilrsiniz.

7-Mutantları gördüğünüzde öldürmeden bırakmayan çok güçlü zırhlar düşüyor.

8-Okçu olarak oynayacaksanız, Düz bir duvar kurun ve duvarın üstüne kuş evleri koyun ufak aralarla. (Ok yapmak için tüy gerek havada 7/24 kuş avlamaktansa kuş evlerine konan kuşların tüyünü almak daha kolay :D)

9-Evinizi savunabileceğiniz bir yere koyun (Örneğin ben bir uçurumun sonuna ev kurmuştum evin önü tuzaklarla ve duvarlarla çevriliydi ve karşımdaki tepeye halat sistemi koyup kolayca kaçabiliyordum)

10-Oyunda yamyamlarda birbirlerine hasar verebiliyor.

11-Sizden kaçan bir yamyam görürseniz öldürmenizi öneririm arkadaşlarını çağırmaya gidiyordur.

12-Yamyamları düşünce öldü sanmayın yerdelerken bi kere vurun bir anda kalkıp saldırırlar.

13-Oyunda molotoflar ve bombalar mutantları öldürmenize çok yardımcı olacak.(Tüm eşyaların yapımını aşşağıya ekleyeceğim)

14-Uçak düştüğünde hemen uçaktan inmeyin iyice lootlayın

15-Düşen uçağımızın yerini aklınızda tutun çünkü bazen lootlar yenileniyor karakterimiz zor durumda kaldığında avlanmak ve su aramak yerine uçaktan yiyebiliyorsunuz. (Uçak düştükten sonra normalde giremezsiniz ancak bir merdiven kurarak girebiliyorsunuz.)

Birazda savaş taktiklerine geçeceğim.

16-Oyunda sağ tıkla savunma yapabiliyorsunuz. (Ancak yinede canınız azalır kaplumbağa kabuğuyla savunma yapınca canınız azalmaz)

17- Oyunda stamina çok önemli savaşlarda staminanızı harcamayın vur kaç taktiği kullanın. (Yamyamlara vurun yamyamlar size vuracağı sırada shift ile saldırısından kaçın)

18-Yamyamların ve mutantların ulaşamayacakları yerlere çıkıp yüksekten ok kullanabilirsiniz.

19-Oyunda farklı yamyam ve mutant türleri var hepsinin hasarı birbirinden farklı birde son boss var (Steam Community :: Guide :: The Forest Her şey)
Tüm yamyam türlerini burdan görebilirsiniz.

20-Oyunda neredeyse her yer birbirine benzer bu yüzden girdiğiniz bir mağaraya yanlışlıkla bir daha girebilirsiniz bunu çözmek için Bayraklrı kullanın. ( Örneğin ben girdiğim mağaralara mor girmediklerime sarı renk veriyorum)

21- Oyunda kaplumbağa kabuğunu sadece savunmada kullanmıyoruz kayak olarakda kullanabiliyorsunuz.(Kaplumbağa kabuğu elinizdeyken zıplayıp sol mouse tuşuna basılı tutun.

22-Oyunun ilk günlerinde yamyamlar çok gelmez ama sonraki günler yavaş yavaş sayıları artar hatta mutantlarla gelirler.

23-Mutantlar evinizi yıkabilir bu sebeple evinizi duvarlarla ve tuzaklarla güçlendirin ya da benim yaptığım gibi bir halat sistemiyle kaçıp mutantları oklarla uzaktan halledin.

24-Oyunda bazı yerlerde kırmızı boya bulursanız kesinlikle kullanın yamyamların size saldırmamasını sağlar (siz onlara saldırınca onlarda size saldırır ama)

25-Oyunun son bossu herkese göre çok zor ancak ben biraz abartıldığını düşünüyorum. Bossa gitmeden önce full mutant avlayıp mutant zırhı alırsanız aşırı kolay bir boss oluyor.

26-Tüm itemların yapımı (Steam Community :: Guide :: The Forest crafting-TR)

KaynaklarGeri kalanlarını oyun içinde kendim öğrendim.
 
Son düzenleme:
Üst