Haber TFF Başkanı Nihat Özdemir istifa etti!

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
15 Aralık 2021
Mesajlar
510
Reaksiyon puanı
111
Puanları
43
Yaş
26
Türkiye Futbol Federasyonu, Başkan Nihat Özdemir'in istifa ettiğini duyurdu.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun bugün yaptığı toplantıda, Başkanımız Sayın Nihat Özdemir görevinden istifa etmiştir.

Yönetim Kurulu'nun aldığı kararla, Türkiye Futbol Federasyonu'na Başkan Vekili Sayın Servet Yardımcı vekâleten başkanlık edecektir."


2019’da yapılan başkanlık seçimlerini kazanan Nihat Özdemir, üç yıldır görevini sürdürüyordu. Federasyon başkanları dört yıllığına seçiliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Statüsünde başkanın istifasıyla ilgili madde şu şekilde:

"Başkanın ölümü, istifası veya görevini sürekli olarak yerine getirememesi halinde, üç ay içinde tekrar seçim yapılması şartı ile birinci başkan vekili, yoksa ikinci başkan vekili, başkan vekillerinin olmaması halinde de Yönetim Kurulu’nun kendi üyeleri arasından belirleyeceği kişi Başkanlığa vekâlet eder."

Aralarında Cüneyt Çakır'ın da yer aldığı 12 hakemin görevinden alınması sonrasında Tahkim Kurulu'nun bu hakemlere görevini iade etmesi, Süper Lig ve 1. Lig yayın hakları sürecinde yaşanan belirsizlik ve TFF'de yaşanan istifaların, Özdemir'in görevini bırakmasına giden yolu açtığı düşünülüyor. (Mackolik)
 

Son mesajlar

Üst