Anket Testiste Boncuk-Düğüm Benzeri Şişlik/Sertlik

Testisinizin üst-iç tarafında boncuk-düğüm benzeri küçük bir şişlik yer alıyor mu.

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 5 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

Bu konuyu okuyanlar

yeBnisaY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evet, konuda belirttiğim gibi bir durum söz konusu. Bilmiyorum herkes kontrol ediyor mu organını ancak penisin altı, testisin üstü diyebileceğimiz konumda testisin sol üst tarafında boncuğumsu / düğümümsü bir şişlik var. İç tarafta yer alan bu şişlik en az 2 aydır organımda. Doktora gitmeden internetten biraz aratayım dedim ortalık kanser belirtilerinden geçilmiyor. Ancak kanser olmayan durumlar da yaygın olarak görülüyormuş. Size sorum acaba böyle bir şişlik sizde de mevcut mu? Erkek iseniz anketi yanıtlarsanız sevinirim.

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
493
Varikosel, vb. hastalıkların da belirtisi olabilir ancak sadece fazla istimna sebebiyle bile buna benzer bir durum olabilir. Ağrı var mı?

yeBnisaY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ağrısız ve aslında küçük olan bu şişlik acaba anatomik bir farklılık mı diye düşünüyordum ancak sanırım farklı bir durum söz konusu. En yakın zamanda ürolojiye gideceğim.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Testisinde sıkıntı olduğu için konu açanı da gördü bu gözler. Doktora gideceksin güzel kardeşim :)

yeBnisaY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Testisinde sıkıntı olduğu için konu açanı da gördü bu gözler. Doktora gideceksin güzel kardeşim :)
Tıpta utanma olmaz, hem sağlık sektörü anket yapmayı sever, öğrenmiş olursunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin gibi tiplere evet kanser oluyorum :)

Mağarasından yeni çıkan arkadaşlar, beni boş yere eleştirmeden önce kadınların nasıl meme kanseriyle savaştığını duyuyorsak bizim için de testis kanseri o oranla tehlikeli diyebilirim. Her ay alttaki elemanları kontrol etmeliyiz. Bilmeyenlere öğretmiş olayım, belki birkaç can kurtarmış olurum. Hadi selametle.

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Evet, konuda belirttiğim gibi bir durum söz konusu. Bilmiyorum herkes kontrol ediyor mu organını ancak penisin altı, testisin üstü diyebileceğimiz konumda testisin sol üst tarafında boncuğumsu / düğümümsü bir şişlik var. İç tarafta yer alan bu şişlik en az 2 aydır organımda. Doktora gitmeden internetten biraz aratayım dedim ortalık kanser belirtilerinden geçilmiyor. Ancak kanser olmayan durumlar da yaygın olarak görülüyormuş. Size sorum acaba böyle bir şişlik sizde de mevcut mu? Erkek iseniz anketi yanıtlarsanız sevinirim.
Üroloji doktoruna görünmen lazım. Burda ürolog bile olsa muayene etmeden birşey diyemez. Yağ bezesi olma ihtimalide var. İhmal ettiğin sürece büyümeye ve ilerlemeye devam edecek. Aynı bu şikayeti yaşadım bende ama yıllarca yaşadım. Bi sorun olmadı yag bezesi dendi. Yani hekimden randevuyu alıp git bi görün derim.

yeBnisaY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Üroloji doktoruna görünmen lazım. Burda ürolog bile olsa muayene etmeden birşey diyemez. Yağ bezesi olma ihtimalide var. İhmal ettiğin sürece büyümeye ve ilerlemeye devam edecek. Aynı bu şikayeti yaşadım bende ama yıllarca yaşadım. Bi sorun olmadı yag bezesi dendi. Yani hekimden randevuyu alıp git bi görün derim.
Bu testis şişlikleri konusu gerçekten ciddiymiş, önceden duymamıştım, en kısa sürede doktora görüneceğim, umarım sizinki gibi masum ve zararsız bir şeydir. Size çok geçmiş olsun.

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Bu testis şişlikleri konusu gerçekten ciddiymiş, önceden duymamıştım, en kısa sürede doktora görüneceğim, umarım sizinki gibi masum ve zararsız bir şeydir. Size çok geçmiş olsun.
Teşekkürler. Dediğiniz gibi kadınlarda göğüs kanseri erkeklerde testis. Çağımızın gribi. Doktor olmadığım için sizi yanıltmak istemem. Sizede umarım iyi haberler gelir. Şimdiden geçmiş olsun. İyi forumlar.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523
Tıpta utanma olmaz, hem sağlık sektörü anket yapmayı sever, öğrenmiş olursunuz.

Senin gibi tiplere evet kanser oluyorum :)

Mağarasından yeni çıkan arkadaşlar, beni boş yere eleştirmeden önce kadınların nasıl meme kanseriyle savaştığını duyuyorsak bizim için de testis kanseri o oranla tehlikeli diyebilirim. Her ay alttaki elemanları kontrol etmeliyiz. Bilmeyenlere öğretmiş olayım, belki birkaç can kurtarmış olurum. Hadi selametle.

Tıpta utanma olmaz demişsin orası doğru. O yorumu yapma sebebim senin utanıp utanmaman değil; böylesi önemli bir konuyu doktora gitmek yerine burada milletin yorumuna bakıp doktora gitmeye karar vermen. Güzel kardeşim bu tarz durumlarda oradaki yumruyu ya da ne ise fark eder etmez hastaneye koşturman lazım ki adamlar belki oradan doku örneği alacak belki uzun bir süreç seni bekliyor. Neden vakit kaybı yaşıyorsun ?

İkinci olarak kimse kanserle falan dalga geçmemeli. Halk dilinde hala "kötü hastalık" denen bir illet.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Varikosel, vb. hastalıkların da belirtisi olabilir ancak sadece fazla istimna sebebiyle bile buna benzer bir durum olabilir. Ağrı var mı?
varikosel olsa sarkar bir tarafı damarlar büzüşmüş(yazın erkeklerde oluyor ama anormal büzüşme yani) gibi olur.varikosel cogu kişide var ama boxer giydigi icin ilerlemiyor agrı sızı olur ama boncuk boncuk olayı farklı ilişki sonrası olabilir benim tahminimce organın üstünde ise fıtıktır o ama altında dio

yeBnisaY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
varikosel olsa sarkar bir tarafı damarlar büzüşmüş(yazın erkeklerde oluyor ama anormal büzüşme yani) gibi olur.varikosel cogu kişide var ama boxer giydigi icin ilerlemiyor agrı sızı olur ama boncuk boncuk olayı farklı ilişki sonrası olabilir benim tahminimce organın üstünde ise fıtıktır o ama altında dio
Bu şişlik testisin üstünde penisin alt tarafında diyebileceğim konumda. Bugün doktora gideceğim, sebebi hikmetini öğreneceğim :)

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Bu şişlik testisin üstünde penisin alt tarafında diyebileceğim konumda. Bugün doktora gideceğim, sebebi hikmetini öğreneceğim :)
ilişkiye girdinizmi bu aralar cünkü tanadıgım bir abi vardı ilişki sonrası sıkıntılar olduydu.

yeBnisaY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
ilişkiye girdinizmi bu aralar cünkü tanadıgım bir abi vardı ilişki sonrası sıkıntılar olduydu.
Hayır, girmedim. 2 aydır falan durum böyle belki daha uzun süredir değişiklik olmadan hep bu boyutta, keşke ilk farkettiğimde doktora gitseymişim bu mesele baya baya ciddiymiş, cahillik işte. TR'de sağlık bilinci benim bu durum özet.

An itibariyle doktordan bu mevzunun varikosel ya da lenf node şişmesi olabileceğini, ultrason çektirmem gerektiğini öğrendim. Bu foruma da böyle bir kaynak bırakmış olduk, benzer şekilde oluşum farkederseniz hiç oyalanmadan doktora görünmelisiniz. Ben erteleyerek büyük bir hata yapmışım neyse ki ciddi bir şey yok diyebilirim. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleme: