Haber Tesla, Yağmur Yağdığında Camları Otomatik Kapatacak!

Bu konuyu okuyanlar

salihaktan_

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Reaksiyon puanı
187
Elon Musk, Tesla'nın, arabadaki nemi önlemek için yağmur algılandığında kullanıcıların açık pencereleri otomatik olarak kapatmasına yardımcı olabilecek yeni bir özellik başlatacağına söz verdi.

Elon Musk, Tesla tam otonom sürüşün bir beta test cihazına bu özelliği kullanıma sunacağını yanıtladı.

Twitter kullanıcısı, "Tesla yağmur algılarsa ve araç park halindeyken camlar açılırsa camları otomatik olarak kapatma özelliğimiz var mı?" diye sordu. Musk, "Tabii ki" yanıtını verdi. Elon Musk'ın özelliğin belirli lansman zamanını belirtmediğini hatırlatalım.

30ed1810-b7d7-41f8-8861-7fdf65f029f9.png

Siz ne düşünüyorsunuz?
Aranızda yağmur yağarken camı açık tutmak isteyenler de olabilir. 🤣

Son düzenleme:

mb14

Profesör
Reaksiyon puanı
1,537
Camı sonradan isteğe bağlı açabiliriz tabii ki. Fakat direkt yağmur algılandığında camlar tak diye kapatılacaksa sıkıntı olabilir. Açık camdan kolunu sarkıtanlar var, bir anda kapanırsa olacaklar tehlikeli. Bu yüzden bir algılama sistemi de koyarlar diye düşünüyorum.

salihaktan_

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Reaksiyon puanı
187
Camı sonradan isteğe bağlı açabiliriz tabii ki. Fakat direkt yağmur algılandığında camlar tak diye kapatılacaksa sıkıntı olabilir. Açık camdan kolunu sarkıtanlar var, bir anda kapanırsa olacaklar tehlikeli. Bu yüzden bir algılama sistemi de koyarlar diye düşünüyorum.
Onun için sensörler ekleneceğini düşünüyorum. 👍🏽

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
20,714
Cam kapatmak için tesla almaya değmez.
Aha bakın oto aksesuar dükkanlarında satılıyo.

G-l-manyetik-araba-g-ne-li-i-n-cam-i-in-g-m-kuma-kar.jpg_Q90.jpg_.webp