Haber Tesla daha ucuz elektrikli araç üretecek

allura

Asistan
Tesla'nın kurucusu Elon Musk, şirketinin ABD'nin California eyaletindeki fabrikasında düzenlenen Batarya Günü adı verilen etkinlikte yatırımcılara gelecek planlarını anlattı. Tesla CEO'sunun yeni yatırım planları ve üretim stratejisinin birçok hissedarı tatmin etmediği öğrenildi. Musk'ın sunumundan hemen sonra Tesla hisseleri yaklaşık yüzde 6 civarında değer kaybetti. Yatırımcılar oluşan hayal kırıklığı sonucu birkaç saat içerisinde yaklaşık 50 milyar dolarlık hisse satışında bulundu. Öte yandan Musk, bu etkinlikte Tesla'nın önümüzdeki üç yıl içinde yeni geliştirilmiş bataryası sayesinde 25 bin dolardan piyasaya çıkacak bir araba üreteceğini duyurdu.

1601024743756.png


Yatırımcıların her birinin kendi Tesla'ları ile katıldığı etkinlikte elektrikli araç şirketi Tesla'nın bataryalarını önümüzdeki dönemde nasıl geliştireceği aktarıldı.

Musk, bu etkinlikte Tesla'nın önümüzdeki üç yıl içinde yeni geliştirilmiş bataryası sayesinde 25 bin dolardan piyasaya çıkacak bir araba üreteceğini duyurdu.

Musk, daha önce Tesla'nın büyük ihtimalle hiçbir zaman 35 bin doların altında bir araba üretmeyeceğini söylemişti.

Tesla'nın kendi bataryalarını geliştirmesi sayesinde batarya üretim maliyetlerinin azalması sayesinde daha ucuza araç üretilebileceğini söyleyen Musk, bu arabanın aynı zamanda tamamen otomatik olacağını da ifade etti.

Kaynak: Tesla daha ucuz elektrikli araç üretecek
 

Usain

Efendiler yarın Cumhuriyet'i ilan edeceğiz
Yönetici
Moderatör
S 3 X Y
C ? R S

İsminin Model A veya A ile başlayan bir şey olacağı açık. Muhtemelen hb bir araç olur.
 

alpayguu9

Üyecik
Teknolojiden ödün vermeden daha uygun fiyatlı araba üretir ama nelerden feragat eder orası ayrı tabi
 

Usain

Efendiler yarın Cumhuriyet'i ilan edeceğiz
Yönetici
Moderatör
Teknolojiden ödün vermeden daha uygun fiyatlı araba üretir ama nelerden feragat eder orası ayrı tabi
$25k Focus civarında bir araba eder bataryayı ucuza çözdülerse. Teknolojik özellikler derken otopilot zaten $100k Model S alsan bile opsiyon. Extra $7k vermen lazım.
 

Benzer konular

Üst