Teşekkür etmek.

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Arkadaşlar merhaba

Konuyu bilerek "eğitim" adı altında açtım.
Forumda bir şeye dikkat ettim. Genel olarak insanların %80'i sorunu çözülünce teşekkür bile etmeden bir anda kayboluyor. Sorununuz çözülsün veya çözülmesin burada ki insanlar sizin sorununuz için fikrini beyan ettiğinde bile (bana sorarsanız) konu sonunda teşekkür etmelisiniz. Teşekkür etmek yazılı olmayan nezaket kurallarının başında gelir. Lütfen gerek forumda gerek ise genel yaşantınızda bu kurala uyunuz.

Teşekkür ederim.

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Günlük yaşantıda da sıkça karşılaştığımız bir durum maalesef. İşi bitine kadar. Bir teşekkür etmek zor olmamalı, güzel bir konuya değindiğiniz için bende size teşekkür ederim.
Rica ederim :)

bilexsamet

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Bir de şöyle yapanlar da var;
Sorunu ile ilgili forumda konu açıyor. Forumda yazılan cevaplarda çözümünü bulamıyor. Sorunu bir şekilde çözüyor ama forumda açtığı konuya gelip sorunu nasıl çözdüğünü dair geri bildirimde bulunmuyor.

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Bir de şöyle yapanlar da var;
Sorunu ile ilgili forumda konu açıyor. Forumda yazılan cevaplarda çözümünü bulamıyor. Sorunu bir şekilde çözüyor ama forumda açtığı konuya gelip sorunu nasıl çözdüğünü dair geri bildirimde bulunmuyor.
Kendi sorunum çözüldü diğerlerinin canı cehenneme...

Recklinghausen

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,313
İnsanımızın tüm anormal davranışları bitti de bir teşekkür etmesi mi kaldı?

_Zaur_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23,314
Sadece sorunu çözmek için foruma girip sonra bir daha forumda görünmeyenler biraz üzüyor beni.
Teşekkür etmesine gerek yok sadece forumda kalıp bildiği konularda diğerlerinede yardım etse Teşekürden kat kat daha iyilik yapmış olur.

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Sadece sorunu çözmek için foruma girip sonra bir daha forumda görünmeyenler biraz üzüyor beni.
Teşekkür etmesine gerek yok sadece forumda kalıp bildiği konularda diğerlerinede yardım etse Teşekürden kat kat daha iyilik yapmış olur.
Bunu her insan yapmak zorunda değil bence ama teşekkür etmek zorunlu olmalı ?

Reaksiyon puanı
10,327
İnsanlar teşekkür etmeyi acizlik olarak görüyor galiba anlayamıyorum.
Bu bir görgü meselesi. Tevazudan nasibi olmayan kibirli insanlardır bunlar. Yetiştirilme tarzının da önemi büyük bu konuda. Ayrıca sosyal ve insani ilişkileri zayıf kişiler de ziyadesiyle görülen bir kabalık olarak da tarif etmek mümkün.

Hiç akla gelmeyen bu güzel konuyu dile getirdiğiniz için ben de size teşekkür ederim.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,203
Benim sorunum çözülünce çözen kişiye birsürü kez teşekkürler ediyorum :D ama bazıları teşekkür etmeden hemen çıkıp gidiyor ya gerçekten sinir bozucu

DOG SANS

Doçent
Reaksiyon puanı
1,554
Aslında foruma ilk katıldığım da benimde amacım, sorunumu çözüp bir daha foruma hiç uğramamaktı ama 1-2 gün giriş yaptım. Artık girmeden duramıyorum. Hem bilgi ediniyoruz hem de başkalarına yardımcı oluyoruz.

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Bu bir görgü meselesi. Tevazudan nasibi olmayan kibirli insanlardır bunlar. Yetiştirilme tarzının da önemi büyük bu konuda. Ayrıca sosyal ve insani ilişkileri zayıf kişiler de ziyadesiyle görülen bir kabalık olarak da tarif etmek mümkün.

Hiç akla gelmeyen bu güzel konuyu dile getirdiğiniz için ben de size teşekkür ederim.
Rica ederim ne demek :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında foruma ilk katıldığım da benimde amacım, sorunumu çözüp bir daha foruma hiç uğramamaktı ama 1-2 gün giriş yaptım. Artık girmeden duramıyorum. Hem bilgi ediniyoruz hem de başkalarına yardımcı oluyoruz.
Ben de forum ortamına yeni katıldım bir hafta ya var ya yok. Sosyal medyadan daha çok keyif alıyorum ?