termal macun

Bu konuyu okuyanlar

Teknoloji meraklısı

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar merhaba 3 yıldır asus marka laptop kullanıyorum termal macunu hiç değiştirmedim bana uzun ömürlü,performanslı termal macun önerir misiniz hangisi iyi hangisi kötü bilmediğim için konu açtım

Michael De Santa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Cooler Master MasterGel Nano Elmas Partikülü Termal Macun vardı birde Thermal Grizzly 12-13W termal macunu var Aliexpress'te ona da bakabilirsiniz.

Teknoloji meraklısı

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Cooler Master MasterGel Nano Elmas Partikülü Termal Macun vardı birde Thermal Grizzly 12-13W termal macunu var Aliexpress'te ona da bakabilirsiniz.
aliexpressten bi şey almayı düşünmüyorum malum nedenlerden dolayı,bir de çok geç geliyor o kadar bekleyemem

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ben bundan sipariş ettim 2 güne elime ulaşacak bence bundan alın sizde. TR'de bulabileceğiniz en iyi macun. Ben donanım arşivinin incelemesini izledikten sonra sipariş verdim.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,547

Teknoloji meraklısı

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Ben bundan sipariş ettim 2 güne elime ulaşacak bence bundan alın sizde. TR'de bulabileceğiniz en iyi macun. Ben donanım arşivinin incelemesini izledikten sonra sipariş verdim.

yorumlara baktığımda katı çıktı,kötü diyenler vs. var bir de markasını duymadım bunun hiç o yüzden düşünemem bunu
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadaşlar bir bilgisayarcıya mı sürdüreyim termal macunu kendim mi süreyim böyle işlerden hiç anlamam açıkçası bilgisayarcıya termal macunu yaptırırsam eğer laptopun içini de temizletmeyi düşünüyorum

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
yorumlara baktığımda katı çıktı,kötü diyenler vs. var bir de markasını duymadım bunun hiç o yüzden düşünemem bunu

arkadaşlar bir bilgisayarcıya mı sürdüreyim termal macunu kendim mi süreyim böyle işlerden hiç anlamam açıkçası bilgisayarcıya termal macunu yaptırırsam eğer laptopun içini de temizletmeyi düşünüyorum

Dostum sen bilirsin para senden çıkacak sonuçta ben sadece öneri verdim. Bu markayı bilmiyorsan oda senin sorunun. Çok kaliteli markadır. Al bu videoyu izle karar ver. Ben aldım kargo gelince sisteme uygulayacağım. O kadar 5 yıldızlı yorumun arasında 2 tane veledin yorumuna takılmanda komik olmuş :D

Teknoloji meraklısı

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Dostum sen bilirsin para senden çıkacak sonuçta ben sadece öneri verdim. Bu markayı bilmiyorsan oda senin sorunun. Çok kaliteli markadır. Al bu videoyu izle karar ver. Ben aldım kargo gelince sisteme uygulayacağım.

dostum yorumlara bakmadın mı katı çıktı vs. diyenler var kendi pc ne almışsın ayrıca bir şey diyemem

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
dostum yorumlara bakmadın mı katı çıktı vs. diyenler var kendi pc ne almışsın ayrıca bir şey diyemem

Dostum macun zaten katı olur öyle sulu olmaz ki o kadar macun alıp kullandım ilk defa katı diye eleştiren gördüm :) Macun zaten hafiften sert olur öyle sulu olmaz. Neyse hayırlı olsun yine de hangisini alacaksan.

Teknoloji meraklısı

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Dostum macun zaten katı olur öyle sulu olmaz ki o kadar macun alıp kullandım ilk defa katı diye eleştiren gördüm :) Macun zaten hafiften sert olur öyle sulu olmaz. Neyse hayırlı olsun yine de hangisini alacaksan.
dostum ben laptop için alacağım termal macunu farketmiyor değil mi masaüstü veya dizüstü?

Teknoloji meraklısı

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821

Kendin yap alacağın macunun yarısını işlemciye boşaltır macun sürdük diye verirler sana kalan macunu da saklarlar abi bitti anca yetti diye :) Temizlemesi ve macunu sürmesi çok basit bir de bilgisayarcıya para mı vereceksin? Youtube'den 1-2 video aç izle sonra kendin yap.

Teknoloji meraklısı

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Kendin yap alacağın macunun yarısını işlemciye boşaltır macun sürdük diye verirler sana kalan macunu da saklarlar abi bitti anca yetti diye :) Temizlemesi ve macunu sürmesi çok basit bir de bilgisayarcıya para mı vereceksin? Youtube'den 1-2 video aç izle sonra kendin yap.
laptop elimde kalırsa ondan korkuyorum ya da bir parçasını bozarsam ?

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Arkadaşlar merhaba 3 yıldır asus marka laptop kullanıyorum termal macunu hiç değiştirmedim bana uzun ömürlü,performanslı termal macun önerir misiniz hangisi iyi hangisi kötü bilmediğim için konu açtım

veya bu

Teknoloji meraklısı

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19

veya bu

2.attığın 20 küsür liralık üründen ne fayda gelir

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
valla en Kalitelisini istiyorsan bu da var

Bütcen yetiyosa bunu al tavsiyem bu çok uzun ömür götürür seni PC Kaç yıllık Onu bilmem ama

Teknoloji meraklısı

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
linkini attığım ürünü alacağım büyük ihtimal

Bütcen yetiyosa bunu al tavsiyem bu çok uzun ömür götürür seni PC Kaç yıllık Onu bilmem ama
3 yıllık asus laptop

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
linkini attığım ürünü alacağım büyük ihtimal
seçim senin Bilgisayarın 3 4 yılı aşkın süredir kullanıyosan o linki attıgını kullan eğer daha yeni aldım 2 sene falan oldu diyosan benim attıgımı alabilirsin eğer 7 8 yıllıksa 20 30 40 tl civarında bir termal macun alabilirsin önerim bundan yana

seçim senin Bilgisayarın 3 4 yılı aşkın süredir kullanıyosan o linki attıgını kullan eğer daha yeni aldım 2 sene falan oldu diyosan benim attıgımı alabilirsin eğer 7 8 yıllıksa 20 30 40 tl civarında bir termal macun alabilirsin önerim bundan yana
3 yıllık asus diyosan Corsair Tm30 Yüksek Performanslı Termal Macun | Trendyol
bu
veya
veya

Teknoloji meraklısı

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19

3 yıllık asus diyosan Corsair Tm30 Yüksek Performanslı Termal Macun | Trendyol
bu
veya
veya
bir bilgisayarcıya mı sürdüreyim termal macunu kendim mi süreyim böyle işlerden hiç anlamam açıkçası bilgisayarcıya termal macunu yaptırırsam eğer laptopun içini de temizletmeyi düşünüyorum bunla ilgili ne söylüyorsun

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
bir bilgisayarcıya mı sürdüreyim termal macunu kendim mi süreyim böyle işlerden hiç anlamam açıkçası bilgisayarcıya termal macunu yaptırırsam eğer laptopun içini de temizletmeyi düşünüyorum bunla ilgili ne söylüyorsun
Bunun İle ilgili düşüncem şöyle Evde hava basan bir elektirikli püskürtücün varsa temizleme işini yapabilirsin
termal macun değişimini youtubeden izleyerek birazda el yatkınlıgın varsa yaparsın kapatmasında sorun yaşabilirsin vidaların yerini unutmaman lazım farklı vidalar olabilir buda anakart vb yerlere zarar verebilir
Ama el yatkınlıgım yok uygun tornavidan falanda yoksa hiç zorlamayın kapakta eskime vb olabilir eğer satma durumu falan olursa değeri aşırı şekilde düşer
Bide Temizlik yaparken anakart bios pili gibi şeylerin üstünde oynak yerler olabilir lehimi çıkmış falan onlardan birisini o hava cihazı çıkarabiliyomuş bu yüzdende anakart yanması vb şeyler ortaya çıkabiliyomuş
seni korkutmak istemem ama olay bundan ibare
eğer yapamıcam diyosan ustaya götür

Sana attığım macun işte :)

Rampage macunda kalite yok dostum yanlış yönlendirme arkadaşım almış geçenlerde sistemin ısısın da değişme olmamış ekstra para verip macun aldı tekrardan.
Kullananlar Güzel Diyor Ama ben Kullanmıyorum Sadece öneri

Teknoloji meraklısı

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
19
Bunun İle ilgili düşüncem şöyle Evde hava basan bir elektirikli püskürtücün varsa temizleme işini yapabilirsin
termal macun değişimini youtubeden izleyerek birazda el yatkınlıgın varsa yaparsın kapatmasında sorun yaşabilirsin vidaların yerini unutmaman lazım farklı vidalar olabilir buda anakart vb yerlere zarar verebilir
Ama el yatkınlıgım yok uygun tornavidan falanda yoksa hiç zorlamayın kapakta eskime vb olabilir eğer satma durumu falan olursa değeri aşırı şekilde düşer
Bide Temizlik yaparken anakart bios pili gibi şeylerin üstünde oynak yerler olabilir lehimi çıkmış falan onlardan birisini o hava cihazı çıkarabiliyomuş bu yüzdende anakart yanması vb şeyler ortaya çıkabiliyomuş
seni korkutmak istemem ama olay bundan ibare
eğer yapamıcam diyosan ustaya götür

Kullananlar Güzel Diyor Ama ben Kullanmıyorum Sadece öneri
bi yandan da youtube da bakıyorum nasıl yapıldığına dair air powe eco booster diye basınçlı hava tüpüymüş bunla temizleyebilirim heralde eğer yapamazsam bilgisayarcıya götürürüm

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
bi yandan da youtube da bakıyorum nasıl yapıldığına dair air powe eco booster diye basınçlı hava tüpüymüş bunla temizleyebilirim heralde eğer yapamazsam bilgisayarcıya götürürüm
ben onu tavsiye etmiyorum

uzun süre götürür öle tek kullanımlık spreyi 2 3 yılda bi sürekli para verirsin