Termal macun yerine ne kullanabilir?

Bu konuyu okuyanlar

mehman123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Acer Nitro 5 an 515-54 diz ustu oyun bilgisayarina sahibim. Yanlışlıkla termal macunu sildim ve isinmaya basladi artik bilgisayar gecici bir iki aylik termal macun yerine kullana bileceğim bir sey var mi? Koydeyim 1-2 aya geri donucem sehire lutfen bilen arkadaslar yazdin. Var mi bir madde termal macun gibi en azindan normalinden daha iyi yapacak bir madde?

Intel I5 9300h bosda 4ghz 92 derece -yukte 92-95-98
GTX 1650 4gb vram- bosda 56 derece yukte 84-85

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Acer Nitro 5 an 515-54 diz ustu oyun bilgisayarina sahibim. Yanlışlıkla termal macunu sildim ve isinmaya basladi artik bilgisayar gecici bir iki aylik termal macun yerine kullana bileceğim bir sey var mi? Koydeyim 1-2 aya geri donucem sehire lutfen bilen arkadaslar yazdin. Var mi bir madde termal macun gibi en azindan normalinden daha iyi yapacak bir madde?

Maalesef. Termal macun dışında bir madde sürmeniz zaten bilgisayara zarar verebilir. Hiç bu işe girişmeyin derim. 90 dereceden yukarı çıkmadığı sürece de kabul edilebilir bir sıcaklıktır. Klimalı ortamlarda kullanmaya çalışınız.

mehman123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Maalesef. Termal macun dışında bir madde sürmeniz zaten bilgisayara zarar verebilir. Hiç bu işe girişmeyin derim. 90 dereceden yukarı çıkmadığı sürece de kabul edilebilir bir sıcaklıktır. Klimalı ortamlarda kullanmaya çalışınız.
diş macunudami fayda etmez?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Paraya kıyıp adam akıllı bir termal macun alıp süreceksin, başka seçeneğin yok. Şu da mı olmaz, bu da mı işe yaramaz diye boş yere sorup durma.

mehman123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Paraya kıyıp adam akıllı bir termal macun alıp süreceksin, başka seçeneğin yok. Şu da mı olmaz, bu da mı işe yaramaz diye boş yere sorup durma.
Kardes ben seninle o tonda konusmadim farkindaysan burda soru sordum sadece ricayla boyle sert konusman dogru degil.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Kardes ben seninle o tonda konusmadim farkindaysan burda soru sordum sadece ricayla boyle sert konusman dogru degil.
Haklısın biraz sert olmuş. Şahsi algılama niyetim kötü değil. Sadece o tür yöntemlerin hiçbir halta yaramayacağını söylüyorum. Başına daha çok iş açarsın. Kesin ve temiz çözümü söylim sana. Paraya kıyıp kaliteli bir termal macun alıp sürmek. Mastergel maker nano gibi.

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Macun kullanmayanlar Termal pad kullanılır genelde. Ama arasında cidden büyük bir fark var. Termal macun sürmeniz lazım.

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Macun kullanmayanlar Termal pad kullanılır genelde. Ama arasında cidden büyük bir fark var. Termal macun sürmeniz lazım.

Siz konuyu okumadan cevap yazanlar insanı çıldırtırsınız. Dikkatli oku arkadaşım. Hatta okusan yeter. Adam ne yazmış? Köydeyim yazmış bir şey satın alamıyorum yazmış geçici olarak kullanabileceğim bir şey var mı yazmış. Sen termal pad ve termal macunla ilgili bir video atıyosun. İnsanlara yardımcı olmayacaksanız cevap yazmayın.

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106

Kardeşim bence bilgisayarına hiç başka bir şey sürme. Bence ağır yüke sokmadan sadece acil işlerinde kullanmaya devam et en azından şehre gidene kadar. Sıcaklık takip eden bir program yükleyip sürekli bir şeyler yaparken gözlemlemeni ona göre kullanmanı öneririm geçici bir süre macun alana kadar. 90 95 dereceleri geçerse hemen kapat.

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Siz konuyu okumadan cevap yazanlar insanı çıldırtırsınız. Dikkatli oku arkadaşım. Hatta okusan yeter. Adam ne yazmış? Köydeyim yazmış bir şey satın alamıyorum yazmış geçici olarak kullanabileceğim bir şey var mı yazmış. Sen termal pad ve termal macunla ilgili bir video atıyosun. İnsanlara yardımcı olmayacaksanız cevap yazmayın.
Hayır ben geçici sürebileceği bir şey olmadığını anlatmaya çalıştım zaten. Eğer dönüşte kafasında hala bu konu takılı kalırsa diye de termal macunun önemini anlatan bir video attım. Neden yargılıyorsunuz ki hemen?

nevdar_1986

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bence de en mantıklısı gereken neyse onu kullanmak, yani iyi bir termal macun. “Köydeyim.” demişsiniz ama, bildiğim kadarıyla birçok kargo şirketi (Yurtiçi, Aras, Mng, Sürat) köylere de belli zaman aralıklarıyla teslimat yapıyorlar ve yanlış hatırlamıyorsam; bikaç tanesinin de haftada 1 hatta bu teslimat günleri. Bence siz önce kargo şirketlerini bi araştırın, dediğim gibi haftada 1 teslimat yapan kargo şirketini bulunca da satıcıya rica edin, durumunuzu anlatın ve sizin bulduğunuz kargoyla yollasınlar. Taş çatlasın; 20 TL ödersiniz kargoya da, belki o kadar bile tutmaz. Küçük bir şırınga zaten hepi topu.