Termal macun sürerken yapılan hatalar.

Bu konuyu okuyanlar

S1MPLE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar sanırım ben bilgisayarıma termal macun sürerken bir hata yaptım açma tuşuna bastığımda Normal pc açılıyor Fanlar dönüyor Monitor Hepsi Kusursuz ama ekran gelmiyor yardım ederseniz sevinirim

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Arkadaşlar sanırım ben bilgisayarıma termal macun sürerken bir hata yaptım açma tuşuna bastığımda Normal pc açılıyor Fanlar dönüyor Monitor Hepsi Kusursuz ama ekran gelmiyor yardım ederseniz sevinirim
Macun sürerken ne hata yapmış olabilrsin ki :)

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
ramleri kontrol etmeni öneririm bu sorunlar genelde ramden ve ekran kartından olur

S1MPLE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ekrankartını ve ramleri çıkarıp taktım ama hala olmuyor

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
2 adet ram kullanıyorsanız Ramlerin yerini değiştirin. Tek ram kullanıyorsanız Diğer girişe takınız ramı.
Olmadı İşlemcinin 4 Pin güç kablosunu çıkarmış oldunsa yerine takmayı unutmuş olabilirsin.

O da olmadı İşlemciyi çıkar ve yamuşmuş pinlerin olup olmamasını kontrol et.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Ben acemi şansıyla 1 kere yapmıştım doğru yapmışım.

S1MPLE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Cımbız ile dene fakat yapamazsan anakart çöp ona göre.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Veya pin değişimine gidersin.

Durum vahim inşAllah yapabilirim
Ama Yapamazsam Diye önerleriniz Varmı ?
Ona göre Pc özelliklerini yazarım

S1MPLE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Tek önerim anakart değişimi olur, işlemciniz yeterli sadece anakart değişimi yapılacak sadece.

Şuan ki ana kart bu acaba bundan daha ıcuza bişi bulabilirmiyim durumumuz pek iyi değil şuan

Tek önerim anakart değişimi olur, işlemciniz yeterli sadece anakart değişimi yapılacak sadece.

Pin değişimi nasıl yapabilirim acaba yapan bir yer varmı ?

Son düzenleme:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Şuan ki ana kart bu acaba bundan daha ıcuza bişi bulabilirmiyim durumumuz pek iyi değil şuan

Pin değişimi nasıl yapabilirim acaba yapan bir yer varmı ?
pini düzeltmeye çalış bence ve düzeltemezsen tamirciye vb gönderirsin.

S1MPLE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
pini düzeltmeye çalış bence ve düzeltemezsen tamirciye vb gönderirsin.

Ben pc den pek anlamam o yüzden Kendim deneyip riske atmak istemiyorum en yakın zamanda bir tamirciye göndericem bunu, yardım için hepinize teşekkür ederim ?

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Ben pc den pek anlamam o yüzden Kendim deneyip riske atmak istemiyorum en yakın zamanda bir tamirciye göndericem bunu, yardım için hepinize teşekkür ederim ?

en iyisini yapmış olursun çünki çok inceler ve muhtemen 2 kere falan yamulma hakkı var 1.si dolmuş 2.sinde başaramazsan kopup gidecektir :) bilgisayarcıya vereceğim diyorsun benden duymuş olma ama onlarda cımbızla düzeltmeyi deneyecek , düzeltemez dahada beter ederse sorumluluk kabul etmeyecek :D tabi mahalle arası bir bilgisayarcıya götürürsen.

Ve herşeyden öte o pinleri yamultup işlemciyi oturtup start vermişsin. pinler arası kısa devre olmuş olma ihtimali yüksek umarım öyle bir durum yoktur.

S1MPLE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
en iyisini yapmış olursun çünki çok inceler ve muhtemen 2 kere falan yamulma hakkı var 1.si dolmuş 2.sinde başaramazsan kopup gidecektir :) bilgisayarcıya vereceğim diyorsun benden duymuş olma ama onlarda cımbızla düzeltmeyi deneyecek , düzeltemez dahada beter ederse sorumluluk kabul etmeyecek :D tabi mahalle arası bir bilgisayarcıya götürürsen.

Ve herşeyden öte o pinleri yamultup işlemciyi oturtup start vermişsin. pinler arası kısa devre olmuş olma ihtimali yüksek umarım öyle bir durum yoktur.

Umarım yoktur Yoksa ben bittim hocalar oradan ödev falan veriyorlar

S1MPLE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar Bazı önemli işlerim vardı Pc ile ilgilenemedim daha doğrusu bilgisayarı unuttum :D Hocalar pc den ödev vermeye başadılar benim için önerebileceğiniz pc tamircisi varmı istanbulda (anakart asus marka )

sado3838

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar termal macun deyip geçmeyin kullanımı uygulaması cihaz için çok önemli bir unsur basit bir işlem gibi görünse de altta kendi kanalimda bu konu ile ilgili özellikle bir video hazırladım ve yayınladım