Termal macun önerisi olan var mı?

Bu konuyu okuyanlar

wako

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1 yıl kadar önce cahilliğimize denk gelip işlemci fanını 2 defa çıkardım temizlemek için. Ondan önce cpu kaç derece bilmiyorum. Termal macunda sürmedim. Yaz geldi oda sıcaklığı 39 derece. Cpu sıcaklığı boşta 45-47 derece, yük altında 62-64 derece. termal macun sürmek istiyorum faydası olur mu ve hangi marka macun önerirsiniz. Ekrantının da fanını bir defa söktüm ona da sürebilir miyim aynı macunu?

İntel core 2 duo e7500 2,93 ghz işlemci

wako

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Xilence markası nasıldır acaba?
Ben hiç macun değiştirmedim tanıdık bir tamirci var ona mı yaptırsam? Kaça yaparlar acaba?

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
valla xilence fanım var 10 numara fakat macun nasıldır bilmm ama hepsi aynı malzeme

tamirci max 10 tl ister ama dandik termal fln değil bildiğin macunu sürer bana öyle yapmıştı çünkü sen sür korkkma

wako

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler yardımlarınız için.

vbektas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben cogunu denedim arctic silver 5 den gerisi yalan bga makinesine soktugum anakartlarda kullaniyorum cok ama cok faydasi var tr satisi zor bulursun ama

californ1a

Asistan
Reaksiyon puanı
11
içerisinde gümüş ihtiva edenlerden alırsan çok faydasını görürsün:thumbup1:

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
çok parada verme zaten. termal macun dediğimiz zımbırtı mikro boşlukları doldurup daha iyi ısı iletmi sağlar. termal macun sürdükten sonra çok büyük bir ısı düşmesi bekleme zaten. o yüzden orta halli bir şey işini görecektir. bir de termal macunu sürerken çok ince bir tabaka şeklinde olmasına dikkat et. daha iyi soğusun diye macun tüpünü olduğu gibi işlemcinin üstüne boşaltma emi .) bir de fanın iyice yerine oturduğundan emin ol.

http://www.vatanbilgisayar.com/Soğu...-thermal-macun/productdetails.aspx?I_ID=39121

işini görür muhtemelen. ban daha ucuz daha kalitesizini kullanıyorum o bile iş görüyor .)

wako

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Termal macu sürdüm ve değerler böyle. Oda sıcaklığı 32 derece. Bir değişiklik yok gibi. Normal mi bu değerler? Anakart ısısı iyimi sizce?
x2fot.png

Yük altında ısı böyle.
DZr5L.png

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Geçen aldım 3.5 dolar'a. Sürerken bir tane doktor eldiveni giy yaya yaya sür düz bir tabaka şeklinde. Eline bulaştırma.

Son mesajlar