Termal Macun Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
1626267450160.png

Soğutucu blok ile işlemci arasında kalan boşluğu doldurmaya yarayan bir macun kendisi.
İşlemci çok yüksek sıcaklıklara ulaştığı için aradaki ufak boşluğu doldurup soğutucu blok ile en verimli ısı iletim ortamını oluşturmaya yarar.
Bir bakıma dengeli sıcaklık seviyesi için olmazsa olmaz bir malzemedir kendileri.​

Umut EY

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Hangi termal macun olduğu önemli değil.Birsürü 4-5 tane karşıma çıktı.Ben termal macun ne demek onu merak ediyorum.Ve ne işe yarıyor?
Termal macun işlemciyi soğutmak için kullanılan şeffaf macundur. İşlemcinin üzerine sıkılır ve 2-3 yılda bir sıkılması gerekir.

Mysterious123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Link atar mısın ? Genelikle termal macunlar şırınga içinde gelir.
Yanlış anlamışsınız ben sadece termal macun ne demek onu sormuştum şırıngayı yanında yazdım :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal macun işlemciyi soğutmak için kullanılan şeffaf macundur. İşlemcinin üzerine sıkılır ve 2-3 yılda bir sıkılması gerekir.
Ben fanlı işlemci soğutucu alacağım termal macuna gerek var mı?

Reaksiyon puanı
158
sıcak soğuk döngüsünü sağlıyor. termal macunsuz bir pc çalışırmı çalışır. ama çok ısınız. soğutucun var ama termal macun sürmedin. soğutucunun sağladığı soğuk havayı daha az iletebilir işlemciye. çalışır sonuçta.

Mysterious123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
sıcak soğuk döngüsünü sağlıyor. termal macunsuz bir pc çalışırmı çalışır. ama çok ısınız. soğutucun var ama termal macun sürmedin. soğutucunun sağladığı soğuk havayı daha az iletebilir işlemciye. çalışır sonuçta.
Yani en iyisi hem soğutucu alıp hem termal macun sürmek öyle mi?

Reaksiyon puanı
158
yani. sıvı soğutma en iyisi.daha iyisi custom sıvı soğutma hani borular falan döşüyorlar. onunda iyisi elektirik iletmeyen sıvı. onuda görmüşsündür akvaryum içinde pc çalıştırıyıorlar.