Termal macun değiştirmek çok önemli mi?

Bu konuyu okuyanlar

mahmut ince

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Öncelikle herkese iyi günler.
Ben 3,5-4 yıl önce bir laptop aldım. ilk deneyimim olduğu ve bu konulara uzak olduğum için laptop u hiç temizletmedim, hiç macun değiştirtmedim.
Laptop çok kasıyor ve hemen ısınıyor bunun başlıca sebebi bu olabilir mi?
Laptop 3,5 senelik ise kasacak diyebilirsiniz ama gereğinden fazla ısınıyor ve kasıyor.(diye düşünüyorum)

Hym

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
İyi günler,

3,5 yıl laptop bakımı için gereğinden fazla bir süre,en kısa sürede fan temizliği ve macun yenilemesi yapmanız gerekiyor.Anlamıyorsanız,kesinlikle denemeyin.Güvenilir serviste yaptırmanız,laptopda kullanılacak olan termal macun kalitesi ve etkisi olarak daha faydalı olur.

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,032
yılda bir kere temizletmenizi tavsiye ederim

muharrem4201

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Sana cevabım: işlemci sucuk pişirmeden termal macununu ACİL YENİLE
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ulan benimde soyadım ince nerelesin

Reaksiyon puanı
8,012
Masaüstünde 4 yıl değiştirmediğimi biliyorum ve işlemci boşta 30-35 derece arasıydı. Laptoplarda en azından 2 yılda bir değiştirmen faydalı olur. Yapabiliyorsan yılda 1 olması en iyisi.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Ben 3,5-4 yıl önce bir laptop aldım. ilk deneyimim olduğu ve bu konulara uzak olduğum için laptop u hiç temizletmedim, hiç macun değiştirtmedim.
Laptop 3,5 senelik ise kasacak diyebilirsiniz ama gereğinden fazla ısınıyor ve kasıyor.(diye düşünüyorum)
Ôncelikle bir laptop her sene 2 kere termal macun yenilenmeli. Her sene bakım yapılmalı. Bence hızlıca yapın yoksa fazla ısınacak ve kasma oluşacak.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Evet, onemli. Hazir icini acmisken guzel bir bakim yapin aradaki farki hissedeceksiniz. Ve senede bir bunu yapmayi ihmal etmeyin.

Batu Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Değiştirmen önemli ve ısı kaybına sebeb olur onun dışında baya eskimiş normal ısınması

eskieksi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Bilgisayarım çok ısınıyor diye içini açıp temizledim içinden kilo kilo toz çıktı ama termal macun alamadım . İşlemci boşta 35-40 arasında ama biraz yüklenince aniden sıcaklığı fırlıyor yüzde yüz kullanınca da 102 dereceye çıkıyor saati düşüyor. Kesinlikle yenile.