Terim'den transfer mesajları..

Bu konuyu okuyanlar

alsec_

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, yapılacak transferler hakkında konuştu, umulmadık bazı isimlerin takımdan ayrılabileceğini söyledi..

213gc43.jpg

Terim'in, Slovenya kampında Galatasaray Televizyonu'na yaptığı açıklamalar, kulübün internet sitesinde de yayınlandı.

Stancu'nun kiralanması için Orduspor ile anlaştıklarını kaydeden Terim, yaşanan transfer süreciyle ilgili olarak, ''Geçen seneden yabancı olarak az gidiyoruz ama zamanımız azalıyor tabi. Yöneticilerimiz uğraşıyor. Zaten herkes de duyuyor. Ben bundan çok sıkıntılı olduğumu ifade ediyorum. Yapacak bir şey yok. Her gün bazı isimler duyuyoruz. Hoşlanmadığımı hep ifade ediyorum. Ama gizli kalmıyor. En azından belirli noktada kalması gerekir. Zaten Galatasaray kendi iletişiminde de bunu veriyor. Benim arkamdaki tahtayı verdiğine göre çok da sorun değil. Burada benim kastım kimseden gizlemek değil ama bizim eğer Galatasaray taraftarıyla paylaşmadığımız bir şey varsa kimseyle paylaşmamız lazım. Ama her halde bu transfer oluyor'' ifadelerini kullandı.

Terim, yapılması beklenen transferlerle ilgili olarak ''Aklımızda bazıları var katılmalar olacaktır. Yarın mı, öbür gün mü, İspanya'dan dönerken mi olur ama 5 Eylül'e kadar vaktimiz var. Biz 31 Ağustos'a kadar kendimize vakit koyduk. Bazı arkadaşlarımızın temasları var ama ben yine de tavsiye ediyorum, en son benim ağzımdan çıkanlara dikkat etsin herkes. Yoksa herkes transferi seviyor, herkes transferi yapıyor, herkes transferi özlüyor, herkes transferden bahsediyor, kimin nereye ne ihtiyacı var zaten herkes biliyor ama dediğim gibi yine en son bize bakmakta yarar var. Nasipse 1-2 arkadaşımızın katılmasını bekliyoruz'' diye konuştu.

Hazırlık sürecini iyi geçiren, sürekli olarak oynamasını istediği bazı futbolcuları bu nedenle gönderebileceğine dikkati çeken Terim, şöyle devam etti:
''Çünkü bazılarının oynamaya ihtiyacı var. Onlar son seneleri pek oynayarak geçirmedikleri için eskiden tanıdığımız bazı oyuncuları da eksik buldum açıkçası, bunu da kendileriyle paylaştım. O yüzden oynamaları adına bu fedakarlığı yapabiliriz. Umulmadık arkadaşlarımız da gidebilir bu konuda. Yani ummadık diyorum ama enteresan bir söz değil bu. Muhakkak bunun sebebi budur yani, onun oynamasını sağlayıp, daha fazla oynamasını hesap ettiğimiz takıma verip, dönüşünü bize en iyi şekilde yapmasını sağlamak için bunu yapabiliriz.''

Terim, kampta sakatlık yaşamamalarıyla ilgili soru üzerine, ''Bu bizim için çok önemli bir konu. Sakatlıklar her an hepimiz için geçerli. Şu ana kadar neredeyse herhangi bir antrenmanımıza katılmayan bir oyuncumuz olmadı. Bu benim de son 20-25 senede çok özlemle beklediğim, çok da karşılaşmadığımız ekstra bir durum. Çok memnunum'' ifadesini kullandı.

-REAL MADRİD MAÇI-
Fatih Terim, Real Madrid ile yapacakları hazırlık mücadelesinin iyi bir test maçı olacağını belirterek, karşılaşma için şu yorumu yaptı:
''Bugün normal maçta da hazırlık maçında da Real Madrid ile deplasmanda oynamak hiç kolay değil. Ama maçın şekli güzel, Santiago Bernabeu'da Galatasaray'ın olması güzel. Tekrar İspanya da oynamak, var olmak, hatırlanmak bunları isteyen bir camia olarak bu önemli bir randevu. Hazırlık maçı da olsa iyi oynayan kendine bunu ciddi olarak algılayan bir Galatasaray önemli. Sonuç olarak Galatasaray olarak güven açısından bu maç çok önemli bizim adımıza. Her şeyiyle hoş bir karşılaşma, o yüzden oynayan, izleyen herkes keyfini çıkarsın dileğimiz bu.''

''Her şey daha güllük gülistanlık değil'' diyen Terim, ''Çok yolumuz ve zamanımız var. Çok çalışmamız gerekiyor. Çok şey duruyor. Bugünlerden daha çok krizli günler gelecek. İnşallah gelmez ama buna da hazırlanmamız lazım. O yüzden bu çalışmalar ve beraberlikler önemli'' şeklinde ifadeler kullandı.

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20110822/terimden_transfer_mesajlari.html