Tercih Nasıl Yapılacak - Öss 2008 Tercih Rehberi

Bu konuyu okuyanlar

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
ÖSS’yi kazanan adaylar sevincin ardından bu kez tercihlerini nasıl yapacakmları konusunda yoğun bir stres yaşacaklar. Peki işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklar?

PROGRAM VE KONTENJANLARIN KILAVUZU-

Adaylar ”2008-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu”nu başvuru merkezlerinden 3 YTL karşılığında edinebilecekler.

Kılavuz, ayrıca 15 Temmuzdan itibaren ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak. Kılavuzda, yükseköğretim programlarının 2007-ÖSYS’deki en küçük puanları ile sor yerleşen adayların başarı sıraları yer alıyor.

-TERCİH İŞLEMLERİ-

Yükseköğretim programlarının kontenjanlarında önemli artışlar olduğu için, başarı sırasına göre dar bir aralık yerine, geniş bir aralıkta tercih yapılması adayların yararına olacak.

Adaylar, tercih çalışmalarında destek almak için ÖSYM’nin ”http://rehberlik.gov.tr” internet adresinden yararlanabilecekler. Adaylar tercihlerini başvuru merkezleri aracılığıyla ya da bireysel olarak internet üzerinden ÖSYM’ye gönderebilecek.

Tercih işlemi için bankaya ayrıca para yatırılmayacak. Tercihler 23 Temmuz-4 Ağustos 2008 tarihleri arasında yapılacak.

Öte yandan, tercih gönderme süresi uzatılmayacak. Yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasıyla 20 Ağustos’a kadar sonuçların açıklanması planlanıyor.

Tercih Nasıl Yapılacak - Öss 2008 Tercih Rehberi | Basın Yayın Medya Gazete Dergi Tv

almin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar yalnış olcak ama ben yeni katıdım aranıza sorularımı nereye yazcam göremedim