Temiz Laptop Kasma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

kayalara1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarım yaklaşık 3 yıllık bilgisayarımı düzenli olarak temizliyorum ve fanını yeni değiştirdim ama oyunlarda sürekli fps dropları oluyor ve fan sürekli son devirde çalışıyor termal macun yeni driverlar hepsi güncel her şeyi denedim ama artık ısınması için ve oyunlarda kasması için sebep göremiyorum eskiden oynayabildiğim oyunları da oynayamıyorum
mesela eskiden lolde 130 140 fps sabit oynarken fps drop yaşamıyordum ama şu anda oyuna girdiğimde fan hızı en yükseğe çıkıyor ve fps sürekli 40 lara düşüyor ve oyun feci şekilde kasıyor
bu sorun sadece oyunlarda değil biraz yüklenince de ortaya çıkıyor

muratbora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
- Hocam öncelikle SSD'ye değiştir harddiski,
- Şu anki RAM'in kaç ? RAM ilave et
- Windows ve oyunlarını aynı harddiskte tutma / farklı hardisdiskte olsun
- Windows kaç sürümü kullanıyorsun? 8.1'den 10 ücretsiz yükseltti isen, mutlaka yeni windows 10 kurulumu yap, yükseltme esnasında sistem çorba oluyor ve birbirine karışıyor...

Aynı sorun bende de var...Çözmeye çalışıyorum şu anda...
Bu forumlarda doğru düzgün bilgi veren yok, sadece bol bol etkileşim olsun / insanlar bol bol soru sorsun ve sitenin içerik hiti artsın diye karmaşık cevaplar var...
Bu tabi sitelerinin popülaritesini artırmak için böyle yapıyorlar ama bir müddet sonra siteleri de çorba oluyor...Videoları'da aynı şekilde, bir video'da windows kurmayı anlatıyorlar, kendi anlayabilecekleri şekilde anlatıyorlar, altına bir bakmışsın binlerce soru? Bir eğitim videosunun altında binlerce soru olması o videonun anlaşılmadığını gösterir..Tabi YOUTUBE gözünde de ne kadar yorum yazılırsa o video daha iyiymiş gibi algılandığından video sahipleri kasıtlı olarak eksik ve herkesin anlayamayacağı tarzda eğitim videoları çekiyor.

Ben artık Türk sitelerinde soru sormayı bırakıyorum, yazık zaman harcamaktan başka bir şey değil, Shiftdelete ve diğerleri üzerinde 1 aydır çok fazla sorular ( birebir yaşadığım sorunlar ) sordum, 1 tane bile çözüm bulamadım, çözüm yazanlar kendi anlayabilecekleri seviyeden yazıyorlar, zannediyorlar ki herkes kendileri gibi bilgisayardan çok iyi anlıyorlar...

Sana da tavsiyem İngilizce videoları ve siteleri takip et teknoloji konusunda. Videolar'da adamlar yakın ZOOM yaparak en ince ayrıntısına kadar gösteriyor, dili anlamasan bile her şey yakından zoom yapılarak ve sıralama ile gösterildiği için oraya baka baka bile yapabilirsin, yine aynı şekilde Ingilizce websiteleri resimli anlatımları çok güzel hem sıralamaya koymuşlar işlemleri, hemde resimle gösteriyorlar...Dili anlamana bile gerek yok...

Uzun lafın kısası SHIFT delete ve diğerlerinde zaman harcama dostum, zamanına yazık...