Temel C# Dilini öğrenmeye çalışan yada kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar için yazmış olduğum kaynaklar.

Bu konuyu okuyanlar

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Merhaba öncelikle bunları paylaşmakla kendimi profesyonel bir yazılımcı yada hoca sıfatına koymak niyetinde değilim bende herkes gibi her konuda kendimi sürekli geliştirmeye açığım bu yüzden eminim benim gibi düşünen abilerim arkadaşlarım ve kardeşlerimde vardır o yüzden bu kaynak kodlu açıklamalı çalışmaları paylaşmaya karar verdim.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C# Temel konulara bir deyinme

İndirme Linki : MEGA

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

C# Class - parametre - sql crud işlemleri

indirme linki : MEGA

birde basit crud daha MEGA

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fikir edinmeniz için CRUD işlemlerini nasıl gerçekleştireceğinizi gösterebilecek ÇOK BASİT bir proje oluşturup yolladım. FAKAT şablon olarak VS nin kendi içinde gelen sablonu kullandım ve görselede hiç önem vermedim çünkü asıl amaç işleyiş ve işlem olarak size fikir vermek. Bİr cok yerinde zamanım yettikçe acıklamalar ekledim fakat açıkçası zamanım yetmediğinden bir iki sayfasına açıklama eklemedim artık o kadarınıda siz araştırırsınız sanırım. Projeyi Upload ettiğimden linkini altta paylaştım. Sizden ricam bu proje hakkında çok soru sorarak meşgul etmeyin çünkü ücretli projeler üstünde yoğunlaştığımdan zamanım olmuyor o yüzden bunuda boş bir aramda size kaynak olsun diye yaptım.
Download Link : MEGA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
EF ( Entitiy Framework ) Codefirst + singleton pattern örnek olarak fikir edinmeniz için basit bir winform uygualması

Not: Eğer tek tek adımları bilip öğrenmek istiyorsanız rar içindeki "Açıklama - Önemli" adlı dosyayı okuyunuz

Asp.Net Js ile butonsuz pictureboxa tıklayarak image upload etme kodları-bana aittir herzamanki gibi

Asp.Net Js ile image upload direk upload butonları görünmeden seçilen direk upload oluyor ve görülüyor.
Yani mesela koyacağınız pictureboxa tıklayarak direk image upload ediyor.( yani görünürde )

Kodlar herzamanki gibi bana aittir.
Aynı sayfada fronend ve backend kodlarını ayırarak ekledim.

İndirme linki : https://github.com/ozmencelik/JavaScript-image-upload-codes

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C# - Asp.Net Fileupload ile resim yükleme kodları arayanlara lazım olur diye resimde kodları paylaşıyorum. Ayrıca oto boyutlandırma da vardır sadece oradaki ölçüleri isteğinize göre değiştirin tabi dosya yollarını da.Ama dosya yolu verirken benim verdiğim gibi vermeniz hata ile karşılaşmanızı engeller.

hem dosyaya isim veriyorsun ( burası önemli isim vermezsen aynı isimle kayıt eder o yüzden random isim oluşturdum kodda ) hemde istediğin şekilde resize yani boyutlandırıyorsun ve kaydediyorsun.
Not: kodlarımı Ingilizce yazarım ama zaten anlaman kolay olur ingilizcenin olduğunu var sayıyorum. Hatta // acıkalmarıda Ingilizce yapmıştım sonrada türkçeye cevirdim belki türkçe olması daha iyi anlamanı sağlar diye. Birde unutma tek bir klasör tanımlamadım

Not: Burdanda bazı dosyalara ulaşabilirsiniz ----> ozmencelik - Overview

Son düzenleme: