Telsiz Kullanım ücreti

Bu konuyu okuyanlar

goa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu ücret Telsiz Kullanım ücreti olarak tüm ön ödemeli müşterileri adına Turkcell, Vodafone ve Avea tarafından ödenmekteydi. 20 haziran 2011 tarihinde ilk olarak Türkcell bu uygulamayı başlatarak abonelerinden 1.30 Tl telsiz kullanım ücreti düşürmeye başladı. Kısacası devlete sizin adınıza ödenen vergi. Sessiz sedasız gelen telsiz kullanım ücretine şimdi de sessiz sedasız zam geldi… Telsiz Kullanım Vergisi 1.30 TL Oldu.

Avea
avea.gif

Her GSM abonesinin devlete ödemekle yükümlü olduğu Telsiz Kullanım Ücreti, 2011 yılı için faturalı hat sahibi müşterilerimizin faturalarına aylık 1,30 TL olarak yansıtılmakta, faturasız hat müşterilerimiz adına ise AVEA tarafından devlete ödenmekteydi. 6 Eylül 2011 tarihi itibariyle, telsiz kullanım ücreti faturasız hat sahibi müşterilerimizden de aylık 1,21 TL olarak tahsil edilmeye başlanacaktır.
2011 yılı içinde numarasını taşıyarak Avea’ya gelen faturasız müşterilerimizden 2011 yılı boyunca, standart aktivasyon ile gelen faturasız müşterilerimizden aboneliklerinin ilk 7 ayı boyunca, Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeyecektir.
Avea Telsiz Kullanım İptal Etme
Standart Tarife ile yurtiçi heryöne dakikası 41,5 kuruşa konuşun, üstelik aylık 1,21 TL’lik Telsiz Kullanım Ücreti de Avea tarafından adınıza ödensin!
Standart Tarife’ye geçmek için STANDART yazıp 6363′e ücretsiz mesaj göndermeniz yeterli!

Turkcell
turkcell.gif

Turkcell Telsiz Kullanım İptal Etme
Tukcell artık standart tarife üzerinden de telsiz kullanım ücreti alıyor. Bu yüzden iptal etme imkanınız bulunmamaktadır.

Vodafone
Vodafone.gif

Her GSM abonesinin devlete ödemekle yükümlü olduğu Telsiz Kullanım Ücreti, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince sistemde yer alan her abonenin yıllık 13,2 TL olarak devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücrettir. Bu ücret abonelerimiz için aylık 1,30 TL olarak taksitlendirilerek 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren aylık taksitler halinde tahsil edilecektir.
Vodafone Telsiz Kullanım İptal Etme
“Telsiz Kullanım Ücreti’ni benim adıma Vodafone ödesin.” diyorsanız Cep Standart Tarifesine geçmeniz lazım.
“STANDART” yazıp 7048′e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Kaynak

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Evet geçen gün mesaj geldi, 1.30 tl tahsil edilmiş.

goa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
devir acayip ya:) para kazanmak için kurumsal şirketlerin özel adamları var oturun düşünün ve fikir bulun diyorlar sanki :)

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
ne kadar telefon hattı vardır acaba ..mesela 40 milyon cep telefonu hattı varsa 1,31 tl den 52,400,000 tl her ay devlet vergi alıyor...iyi para valla

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Haksız bir kazanç ve kurumların değil devletin koyduğu bir haraç. Ben şu şekilde yapıyorum, türkcell ekstra 1.3tl kesiyor bu arada, ayrıca whatsapp ücreti vermemek için de geçerli, hep hazır kartım -8.00 da ve kart ile alıyorum paketleri. TL yüklemediğim için kesemiyorlar. İmza attım bu arada ama ne farkeder, halkı dinleyen yok nede olsa

AHMT06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hatti aldiğiniz 1 yillik süre boyunca bedava ondan sonra yavaş yavaş geçiriyorlar