Telefonun ekranına cam koruyucu takmak gerekir mi?

Bu konuyu okuyanlar

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Koruyucu camda parmak izi kalıyor telefonun kendi ekranında iz kalmıyor

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,717
Takılması daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
6,381
Biraz düzgün ve özenli kullanırsanız ekran koruyucu takmanıza gerek kalmaz, yani takmamak için zengin olmanıza da pek gerek olduğunu düşünmüyorum. Sadece takmakta fayda var, ama takamıyorsanız veya takmak istemiyorsanız biraz özenli ve dikkatli kullanın.

Reaksiyon puanı
10
Xiaommi telefonlarının ön ve arka yüzleri çizilmeye dirençli cam parayla anahtarla çizilmez

Kronexx12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eğer kılcal çizikleri çok fazla umursuyorsan takmalısın. Eğer umursamıyorsan takma ama ne kadar dikkatli kullanırsan kullan her türlü yoğun ışık altında gözükebilen kılcal çizikler oluşuyor. Ben redmi 7 kullanıyorum ve gorilla glass 5 ekranı var, şu ana kadar hiçbir şekilde düşmedi, metala veya sert bir cisime temas etmedi ama ekranında 3-4 tane kılcal çizikler var, telefonu alalı 2 ay oluyor. Birde şöyle düşün, eğer ekran koruyuculu kullanırsan teli ekran koruyucuda her seferinde çizilecek ve ekran koruyucuyu da değiştirmen gerekecek. Artık bi yerden sonra çizik Ekran koruyucu değiştirmekten sıkıldığın için çizikli bir şekilde kullanacaksın ve ekran koruyucu olsun olmasın farketmeksizin o kılcal çizikleri her türlü göreceksin. O yüzden eğer cihazı 2.elden ileride satma gibi bir derdin yoksa, ekran koruyucusuz kullan ve telefonun keyfini çıkar. Her türlü o çizikler gözüne biryerde gelecek zaten.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Xiaommi telefonlarının ön ve arka yüzleri çizilmeye dirençli cam parayla anahtarla çizilmez
Hiç beklemediğiniz bir anda cebinizden düşürüp ekranın kırılması gayet olası bir durum. Sağlamlık testlerinde çizilmeyen kırılmayan telefonlar kullanıcıların bir anlık hatası ile tekte kırılabiliyor. İşi şansa bırakmaktansa kırılmaz cam takmak en mantıklısı. Ayrıca tek Xiaomi değil tüm üreticilerin çizilmeye ve kırılmaya karşı dirençli iddiası var.

Reaksiyon puanı
10
Hiç beklemediğiniz bir anda cebinizden düşürüp ekranın kırılması gayet olası bir durum. Sağlamlık testlerinde çizilmeyen kırılmayan telefonlar kullanıcıların bir anlık hatası ile tekte kırılabiliyor. İşi şansa bırakmaktansa kırılmaz cam takmak en mantıklısı. Ayrıca tek Xiaomi değil tüm üreticilerin çizilmeye ve kırılmaya karşı dirençli iddiası var.
Her teelfon kırılır bazıları hassastır bazıları sağlam