Telefonumun garantisi bittiği için, garantide telefonum bozulursa teknik servis sorumlu olmuyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

baykuş900

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar benim telefonum samsung galaxy j6'dır. Telefonumda açma kapama tuşu ve ses kısma tuşu bozuk bende samsung resmi teknik servisine telefonu verdim. Teknik servis inceledikten sonra bana söylediler ki telefonunuzu tamir ederken telefonun ekranını söküp öyle tamir yapabiliriz ama ekran söküm esnasında telefonun ekranı kırılırsa biz sorumlu olmayız 500 TL ekran ücreti olur dediler. Neden siz sorumlu olmuyorsunuz dediğimde ise, telefonunuzun garanti süresinin bittiğini söylediler. Bu doğrumu? Lütfen yardımcı olur musunuz?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Arkadaşlar benim telefonum samsung galaxy j6'dır. Telefonumda açma kapama tuşu ve ses kısma tuşu bozuk bende samsung resmi teknik servisine telefonu verdim. Teknik servis inceledikten sonra bana söylediler ki telefonunuzu tamir ederken telefonun ekranını söküp öyle tamir yapabiliriz ama ekran söküm esnasında telefonun ekranı kırılırsa biz sorumlu olmayız 500 TL ekran ücreti olur dediler. Neden siz sorumlu olmuyorsunuz dediğimde ise, telefonunuzun garanti süresinin bittiğini söylediler. Bu doğrumu? Lütfen yardımcı olur musunuz?
Abi al git telefoncuda yaptır. Kırarlar 300 liralık şeyi 500 derler üzerine o tuşları ödetirler

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Telefonun tuşlarını yapmaya da 300 TL dediler zaten. yorumunuz için teşekkür ederim.
Telefoncunu değiştir. 10 lira tuşlara gider 40 lira işçilik 50 liraya olacak işi 300 lira dediyse o adam seni kazıklamaya çalışıyordur. Hayır j6 dan bahsediyoruz. S20 olsa 1000 lira dicek ufacık tuşlara sanırım

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Garantisiz telefonda bunu herkes söylüyor.
Cam değişiminde bile 200 ama ana ekran kırılırsa 600 gibi şeyler cok dönüyor.
Aslı astarını geçeceğini anladığımda yeni telefon alırım daha iyi

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Ee sürekli telefon kırdığımdan biliyorum ? iyi kanka seni sormalı ? kataranda neymiş yav yolcuya alışmıştık ?
Zenginlik böyle bir şey abi. Kırdıkça yeni telefon alıyon ?
Hamdolsun knka gördüm bi selam verem dedim?
Yolcuyu öylesine günlük hayatta kullanıyorum diye yapmıştım. Kataran oyunlarda kullandığım nickname o yüzden yolcuya sanalda alışkın değilim. Ne zamandır aklımda idi dün değiştirdim???

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Zenginlik böyle bir şey abi. Kırdıkça yeni telefon alıyon ?
Hamdolsun knka gördüm bi selam verem dedim?
Yolcuyu öylesine günlük hayatta kullanıyorum diye yapmıştım. Kataran oyunlarda kullandığım nickname o yüzden yolcuya sanalda alışkın değilim. Ne zamandır aklımda idi dün değiştirdim???
Iyi yapmışsın gözüm ? Ne zenginliği bea kırık camla kullanırım tamamen pert olana kadar uzun süre götürüyor ? kataranın anlamı ne peki yav

Reaksiyon puanı
8,019
Ekranı sökerken nasıl kıracaklar acaba. Yeni başlayan stajyere mi söktürüyorlarmış.

slui.exe

Not against spontaneous decisions, one night only
Reaksiyon puanı
300
bi kerede küçük esnaf kazansın götür telefoncuya yapsın

baykuş900

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bi kerede küçük esnaf kazansın götür telefoncuya yapsın
1) samsung telefonumdan önce general mobile kullandım bir sorun vardı önce teknik servise götürdüm ve yaptılar 1 yıl kullandıktan sonra aynı sorun ile tekrar yaşadım bu sefer küçük esnafa götürdüm oda yaptı ama 2 hafta sonra tekrar aynı sorun ile karşılaştım artık nasıl bir kalitede malzeme kullandıysa
2) samsung telefonumu ilk önce küçük esnafa götürdüm onarım sırasında oda ekran kırılabilir dedi
3) Neden resmi teknik servise telefonu verdin diye soracaksan sorumluluk sahibi olurlar diye düşündüm
4) not = küçük esnaf düşmanı değilim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekranı sökerken nasıl kıracaklar acaba. Yeni başlayan stajyere mi söktürüyorlarmış.
haklısınız sen bozuyorsan ücretini sen karşılarsın

Lexa Silverhand

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Bence kabul etme çünkü kesin kıracaklar. Gidip telefonculara yaptır yani iyi olanlara daha iyi olur senin için. Sırf para almak için telefonu bozuyorlar. Ben de bu sorunu casper'da yaşamıştım