Telefonum Kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

MayonezliKetçap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar arkadaşlar. Redmi Note 7 cihazım var fakat kasıyor. Oyunlardan çıkarken telefonun ekranı yan falan dönüyor ve ya ekran donuyor. Cihazım 1 yıllık format da attım fakat geçmedi konu hakkında bilgi sahibi arkadaşım varsa yazarlarsa sevinirim :)

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Selamlar arkadaşlar. Redmi Note 7 cihazım var fakat kasıyor. Oyunlardan çıkarken telefonun ekranı yan falan dönüyor ve ya ekran donuyor. Cihazım 1 yıllık format da attım fakat geçmedi konu hakkında bilgi sahibi arkadaşım varsa yazarlarsa sevinirim :)
Telefonunuzun rami kaç GB ? Oynadığınız oyun fazla ram isteyen bir oyun ise ve oynarken tüm rami kullanıyorsa kapattığınızda hemen tepki vermez benim redmi 7 cihazım da 2 ram vardı aynısı oluyordu redmi Note 8 e geçtim 4gb ram ile baya rahatladım

MayonezliKetçap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonunuzun rami kaç GB ? Oynadığınız oyun fazla ram isteyen bir oyun ise ve oynarken tüm rami kullanıyorsa kapattığınızda hemen tepki vermez benim redmi 7 cihazım da 2 ram vardı aynısı oluyordu redmi Note 8 e geçtim 4gb ram ile baya rahatladım
3/32 Ama oynadığım oyunlar 500 mb ram bile kullanmıyor PUBG gibi oyunlar oynamıyorum.

Arife F`

Asistan
Reaksiyon puanı
200
Sana şöyle söyliyim önce bi telefonu fabrika ayarlarına sıfırla. Sonra eğer uygulamalara güncelleme yapıyorsa bunu durdur, kullanmadığın sistem uygulamalarını devre dışı bırak
Genellikle uygulamaların son sürümlerinin boyutları çok fazla oluyor. Bu da tabii depolamayı dolduruyor
Tarayıcı olarak da ram katili olan chrome'u kullanmamanı öneririm. Onun yerine chrome'un bir kopyası olan ama daha optimize çalışan Kiwi Browser'ı öneririm (play store'da var)
Bunlar dışında aklıma bişey gelmedi, aklıma gelirse eklerim :)