Soru Telefonlarda iç aksamlarının değiştirilip değiştirilmediğini öğrenmenin yolu var mı?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan kozmix
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kozmix

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Yurt dışı telefonlar çok uyguna satılıyor ve imei kaydını biz bile yaptırsak gene uyguna geliyor. Fakat bu telefonların iç aksamlarının orjinal olup olmadığ>nı bilmediğimizden dolandırılma ihtimalimiz var. Cihaz parçalarının orjinal olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı?

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,631
zor kardeşim ciddi para isterler, ayrıca çakma imei artık yapılamıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltsinler yani yapılsa bile bir müddet sonra siliniyor diye biliyorum

@Graveworm @Yahya Furkan

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,197
Yurt dışı telefonlar çok uyguna satılıyor ve imei kaydını biz bile yaptırsak gene uyguna geliyor. Fakat bu telefonların iç aksamlarının orjinal olup olmadığ>nı bilmediğimizden dolandırılma ihtimalimiz var. Cihaz parçalarının orjinal olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı?

Yeni gelecek olan güncelleme ile IMEI kayıtları 45.953 TL olacak. 1000$ telefonun kendi ücreti (16 Pro'dan bahsediyorum). Toplamda sana 80.000 TL'ye gelecek. Türkiye'de zaten 83.000 TL'ye satılıyor kendi sitesinde. O yüzden o avantaj gidecek. Ayrıca içerisindeki parça orijinalliğini kontrol etmenin yolu var mı onu bilemiyorum.