...telefondan bilgisayara dosya aktarımı...

Bu konuyu okuyanlar

Muhammet KEKLİK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar;
annemin akıllı telefonu ''VESTEL VENUS Z10'' dan babamın dizüstü bilgisayarına dosya aktarımı yapmak istiyorum.
ancak dosya aktarımı başladıktan kısa bir süre sonra bilgisayar hata veriyor...
akıllı cep telefonundan dizüstü bilgisayara dosya aktarımının (kopyala-yapıştır yoluyla;))) daha basit bir yolu,yöntemi varmıdır?

Reaksiyon puanı
3,027
Bilgisayarı yeniden başlatın ve farklı bir USB kablo ile deneyin genelde sorunumu çözer bu yöntem.

Muhammet KEKLİK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı yeniden başlatın ve farklı bir USB kablo ile deneyin genelde sorunumu çözer bu yöntem.
öncelikle cevabınız için teşekkürler:)ancak bu yöntemin işe yarayacağını sanmıyorum;(ve bunun yanı sıra alternatif bir usb type-c (şarj-dosya aktarımı vs.) kablosu şu anda evde bulunmuyor:(((

MehmetUygun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bende venuz z10 kullanıcısıyım dizüstü bilgisayarıma ne bluetoot nede usb ile aktarım yapabilmekteyim ben çok yol denedim ama olmadı. ancak telefonda farklı bilgisayarda farklı google hesabı açarsanız gmail aracılığı ile telefondan bilgisayara dosya aktarımı yapabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgisayarınızda sorun yok endişelenmeyin bendede aynı sorun var

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
bende venuz z10 kullanıcısıyım dizüstü bilgisayarıma ne bluetoot nede usb ile aktarım yapabilmekteyim ben çok yol denedim ama olmadı. ancak telefonda farklı bilgisayarda farklı google hesabı açarsanız gmail aracılığı ile telefondan bilgisayara dosya aktarımı yapabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgisayarınızda sorun yok endişelenmeyin bendede aynı sorun var
O zaman telefonda kronik arıza mı var?

Telefona aşağıdaki uygulamalardan birini yükleyerek Wi-Fi ile internetsiz veri transteri yapabilirsiniz. Uygulamada bilgisayara bağlanma ya da web paylaşımı gibisinden bir seçenek oluyor. Onu seçerek telefonda Wi-Fi ağı kuruyorsunuz. Sonra bilgisayardan telefonda kurduğunuz wi-fi ağına bağlanıyorsunuz ve telefonda size gösterilen IP adresini bilgisayardaki internet tarayıcısına yazarak telefondaki dosyalara bilgisayardaki internet tarayıcısından erişebiliyorsunuz. İnternet olmasına gerek yok. Aynı ağa bağlanmak yeterli. Ama maksimum hız Wi-Fi hızı ile sınırlı. Kablolu iletişim kadar hızlı değil.

1-ShareMe

2-Xender

3-Shareit

Şöyle bir şey yani: